Autor Wątek: [Getz] [Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę  (Przeczytany 12817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CormaQes

  • Gość
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« dnia: 14 Maj 2012, 09:23:01 »
Witam, od dłuższego czasu dochodzi do mnie ten dźwięk, ale teraz postanowiłem coś z tym zrobić. Odpalam silnik, wrzucam jeden, ruszam, wrzucam dwa, puszczam sprzęgło i po chwili dochodzi do mnie sekundowy dźwięk jakby zębatki. Później już nie występuje. Tylko za pierwszym wrzuceniem dwójki  po uruchomieniu silnika. Ktoś wie? Groźne to?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 20:27:16 przez Brt »

szulbek

  • Gość
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maj 2012, 09:22:23 »
Witam,
również od jakiegoś czasu zauważam te niepokojące dźwięki. Występują nie zawsze, ale niestety często. Niestety nie udało mi się jeszcze zdiagnozować przyczyny, pierwsze wrażenia to może (oby nie) synchronizator, ale czasem wydaje mi się, że słyszę ten dźwięk z okolic lewego, przedniego koła. Może "się niesie" ze skrzyni??
Również będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
pozdrawiam
szulbek

CormaQes

  • Gość
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maj 2012, 11:48:48 »
W poniedziałek wybiorę się do mechanika, jak się czegoś dowiem, to napiszę;)

darek186

  • Gość
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Wrzesień 2012, 15:24:38 »
cos wiadomo Panowie? widze ze macie silniki 1.3 i 1.4, ja mam 1.1 i ten sam problem

Nie dawno kupiłem auto tak wiec powoli naprawiam ;) lecz nie mam pojęcia co do tego "zgrzytu", wydaje mi sie ze ma to zwiazek ze sprzegłem-lecz pewny nie jestem bo moge jechac na 1-wszym biegu powoooooooli rozpedzajac auto(do 3.5tyś obrotów) i wtedy tez nastepuje ten dzwiek;/ wydaje mi sie ze ma to raczej zwiazek z predkoscią, możliwe że właśnie coś ze skrzynią biegów hmm
ciężka sprawa do zdiagnozowania

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1472
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Wrzesień 2012, 19:21:10 »
U mnie właśnie zaczęła zgrzytać i to nieraz po przejechanym zakręcie trójka. Też myślałem, że pada synchronizator lub coś dzieje się ze skrzynią. Chciałem zmienić olej ale oryginał jest strasznie drogi a jakiś inny może byc niedobry. Jednak niedawno wziąłem odpowietrzyłem sprzęgło bo źle ustawiony był pedał sprzęgła i nie cofał się dobrze. Ale to nie pomogło, dzięki jednak tej naprawie zobaczylem zużytą, popękana uleję gumową od wybieraka. Widac ją jak się włączy  bieg3 czy 1. Na razie zalałem otwory w tulei sylikonem i już rzadziej zgrzyta trójka przy zmianie. Bo nie wiem jak ta część się nazywa bo wybieraka nie ma na allegro.

Maciek

  • Gość
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Wrzesień 2012, 22:57:42 »
Cytat: "robaszek127"
Chciałem zmienić olej ale oryginał jest strasznie drogi a jakiś inny może byc niedobry.

Jeśli zgadza się klasa lepkości to zawsze będzie dobry. Z zasady oleju w skrzyni się nie wymienia tylko dolewa, ale ja u siebie spuściłem cały, zalałem świeży Venol (najtańszy, ale o dziwo bardzo spoko) i skrzynka od razu zaczęła lepiej pracować : ).

Krótko o olejach (opis oznaczeń i tak dalej):
http://olejeismary.blogspot.com/2011/03/samochodowe-oleje-przekadniowe.html

januszek

  • Gość
skrzynia biegów
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Wrzesień 2014, 16:42:10 »
Witam mam z moim getzem taki problem jak cormaQes i szulbek oni juz to  kiedys opisywali . Mianowicie po odpaleniu wrzucam 1 jade nastepnie 2 puszczam sprzęgło i słysze dziwny odgłos buczenie zebatka trudno to  okreslic trwa około sekundy i wystepuje tylko pierwszy raz po odpaleniu auta .W postach  na ten temat  ktos przypuszczał ze to  synchronizator ale nikt nie napisał ze był u mechanika i  wie co  to jest. Jesli  ktos wie co  to  może byc to   poprosze o  odpowiedz
z góry  dziekuje

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Wrzesień 2014, 21:59:18 »

januszek

  • Gość
Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Wrzesień 2014, 17:16:06 »
A moze ktos ma kontakt z użytkownikami szulbek lub cormaQes bo  nie moge wysłac im priva ( podobno mam za mało postów) dziekuje za zainteresowanie tematem

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Wrzesień 2014, 18:32:55 »
Niestety ich konta wygasły i raczej wątpię żeby ktoś do nich pisał na prywatny email.

Tcit

  • Gość
Terkotanie
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Listopad 2014, 23:26:12 »
Ten dźwięk terkoczącej zębatki mam i ja mniej więcej po wrzuceniu dwójki i puszczeniu sprzągła. Dźwięk jest jednorazowy jak mi się wydawało i żeby pojawił się ponownie trzeba stanąć, zgasić silnik i ruszyć ponownie. Jednak tak tylko się wydawało, ten dźwięk pojawia się po zbyt brutalnym przejechaniu przez próg zwalniający na jezdni, wystarczy 20 km/h tak żeby lekko podskoczyło i dobiło i wtedy
znów słychać trrrrrr. Nikt nie wie co to jest. Mi to przypomina terkoczący ABS i może to jest rozwiązanie zagadki bo nie mam żadnych problemów z układem przenoszenia napędu.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Listopad 2014, 23:43:17 »
A może przegub ?

new

  • Gość
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Grudzień 2014, 19:27:05 »
Mam to samo silnik 1,4
Ktos cos wie ? :(

eatmyboard

  • Gość
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Grudzień 2014, 20:19:06 »
Witam mam to samo silnik 1.4 tylko , ze mieszkam w Anglii i podjechanie do mechanika wiąże się z dużymi kosztami wiec jak ktoś będzie cos wiedział z góry dziękuję. pozdro

HUTA

  • Gość
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Styczeń 2015, 00:19:07 »
Ja miałem problemy ze skrzynią i moja się rozpadła.  Myślałem że unikne wydatków a skrzynia po 153 tyś km poszła na złom. Koszt używki od 200 do 500 - wymiana 400 + skrzęgło za jednym zamachem 500. Razem byłem o 1350 zł chudszy :-) ale mam teraz fajną skrzynię i nowkę sprzęgło :D

pozdro