Autor Wątek: Odgrzybianie parownika klimatyzacji  (Przeczytany 1409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline daniel89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odgrzybianie parownika klimatyzacji
« dnia: 01 Lipiec 2024, 15:49:49 »
Jak najlepiej najmniej inwazyjnie odgrzybić parownik klimatyzacji? Myślałem o wpuszczeniu środka wurth prosto w nawiewy. Podzieli się ktoś doświadczeniem jeśli takowe posiada?

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 236
Odp: Odgrzybianie parownika klimatyzacji
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipiec 2024, 16:44:56 »
Wystarczy na kilka minut przed domem wyłączyć klimatyzacją a zostawić nadmuch.

Offline daniel89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Odgrzybianie parownika klimatyzacji
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipiec 2024, 20:27:11 »
Wystarczy na kilka minut przed domem wyłączyć klimatyzacją a zostawić nadmuch.
I na jakiej zasadzie się to odgrzybić bo nie rozumiem??? Śmierdzi mi octem jak odpalam klimę i po kilku sekundach jest ok. Czterokrotne ozonowanie po 30 minut i wymiana filtra kabiny nic nie dała.

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 236
Odp: Odgrzybianie parownika klimatyzacji
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipiec 2024, 19:01:59 »
 Musi się wysuszyć u mnie nie śmierdzi a nie ozonowałem w ogóle nic nie robię wyłączam klimę chodzi parę minut i jest ok.

Offline XT1097

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 110
Odp: Odgrzybianie parownika klimatyzacji
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lipiec 2024, 07:56:37 »
To co Kolega proponuję to suszenie parownika - dobre. Ale jeżeli już faktycznie śmierdzi to u siebie zastosowałem K2 Klima doctor który wprowadziłem w "przestrzeń" po wyjęciu filtra pylkowego. 
Taki numer musiałem zrobić w Megane bo żadne ozonowanie moim ozonatorem już nie pomagało. Musisz tej pianki napodukowac tak aby doszła do parownika (wypełnia cały kanał) potem troszkę włączyć nawiew żeby ją wcisnęło w szczeliny i potem wyłączyć żeby nie wydmuchało jej całej. Unie dopiero to pomogło bo walka innymi środkami nie likwidowała smrodu.
Ale suszenie parownika zapobiegawczo, po czyszczeniu jak najbardziej.

Offline daniel89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Odgrzybianie parownika klimatyzacji
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lipiec 2024, 10:10:03 »
To co Kolega proponuję to suszenie parownika - dobre. Ale jeżeli już faktycznie śmierdzi to u siebie zastosowałem K2 Klima doctor który wprowadziłem w "przestrzeń" po wyjęciu filtra pylkowego. 
Taki numer musiałem zrobić w Megane bo żadne ozonowanie moim ozonatorem już nie pomagało. Musisz tej pianki napodukowac tak aby doszła do parownika (wypełnia cały kanał) potem troszkę włączyć nawiew żeby ją wcisnęło w szczeliny i potem wyłączyć żeby nie wydmuchało jej całej. Unie dopiero to pomogło bo walka innymi środkami nie likwidowała smrodu.
Ale suszenie parownika zapobiegawczo, po czyszczeniu jak najbardziej.
Dokładnie. U mnie suszenie już nic nie da 🙂

Offline daniel89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Odgrzybianie parownika klimatyzacji
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Lipiec 2024, 22:47:39 »
Po bardzo długiej walce...
Czterokrotne ozonowanie nie przyniosło oczekiwanego efektu.
Jednokrotne czyszczenie środkiem wurth do klimatyzacji pomogło ale nie do końca bo czułem jeszcze zapach jakby glonu z akwarium i bardzo delikatnie wyczuwalny ocet.
Następnie dwie puszki K2 dzień po dniu i wymiana filtra kabiny.

W końcu się udało!

Pianeczka od K2 bardzo wydajna i zapach w aucie nie jest zbyt intensywny.  Środek do czyszczenia klimy wurth  ma drażniący i intensywny zapach. Puszka jakby do połowy była pełna. Na opakowaniu było napisane że wystarcza na dwa zabiegi po około 30 sekund a mnie starczyło na jednokrotne szybkie odliczenie do dwudziestu... 
Różnica w cenie środków jest dość spora a wg. mnie pianka K2 dużo lepsza i bardziej wydajna
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2024, 22:50:34 przez daniel89 »

Offline Albi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
Odp: Odgrzybianie parownika klimatyzacji
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sierpień 2024, 20:01:47 »
Witam. Jeśli nie poradziłeś z problemem to proponuję zakup ozonatora za 150zł i będziesz miał klimę od grzbioną profesjonalne i nie jaden raz a kiedy poczujesz że jest coś nie tak. Pozdrawiam

Offline XT1097

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 110
Odp: Odgrzybianie parownika klimatyzacji
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sierpień 2024, 22:18:38 »
Potwierdzam działanie K2 Klima Doktor bo stosuje go we wszystkich swoich 4 (do niedawna 5) autach. Ozonator Ok też mam ale raczej taki z dużą emisją ozonu. Taki mały jak ja mam z Viakena nie dawał rady

Offline daniel89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Odgrzybianie parownika klimatyzacji
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Wrzesień 2024, 08:57:52 »
Witam. Jeśli nie poradziłeś z problemem to proponuję zakup ozonatora za 150zł i będziesz miał klimę od grzbioną profesjonalne i nie jaden raz a kiedy poczujesz że jest coś nie tak. Pozdrawiam

Ogarnięte pianeczka k2 dała radę