Autor Wątek: ślizgające się sprzęgło  (Przeczytany 1713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomaszek06

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
ślizgające się sprzęgło
« dnia: 04 Czerwiec 2024, 15:10:33 »
witam.powoli kończy mi się sprzęgiełko-lzaczyna się "ślizgać".czy ktoś podpowie jaki  dobry zestaw do wymiany i na jakie koszty trzeba się przygotować przy planowaniu domowego  budżetu?pozdr

Offline Cobra_JM

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Odp: ślizgające się sprzęgło
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2024, 19:37:54 »
wymiany sprzęgła kosztują zwykle 1500 -2000 PLN z wliczonymi częściami, 1 dzień roboczy , chociaż dolicz inflację więc może być nawet 2500

Offline tomaszek06

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Odp: ślizgające się sprzęgło
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Czerwiec 2024, 22:15:03 »
no i jestem po wymianie kompletnego zestawu sprzęgła plus wymiana oleju w skrzyni.calosciowy koszt materiały plus robocizna - 4500 polskich złotówek

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1521
Odp: ślizgające się sprzęgło
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Czerwiec 2024, 23:43:26 »
taka cena to chyba w ASO było robione ;D

Offline Pocztex4

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Odp: ślizgające się sprzęgło
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Czerwiec 2024, 11:56:53 »
Jak w ASO. Tyle kosztuje to wszystko. Policz sobie ile sam zestaw sprzęgła kosztuje, też mnie to czeka i wiem jaka cena samych części!!!!

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1521
Odp: ślizgające się sprzęgło
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Czerwiec 2024, 19:00:48 »
dajmy na to sprzęgło na allegro ok 2tys. Przecież wymiana to nie koszt 2,5tys.

Offline Pocztex4

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Odp: ślizgające się sprzęgło
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Czerwiec 2024, 20:57:07 »
Zestaw sprzęgła z allegro za 2 tyś to chyba jakiś szmelc z chin który wystarczy na pół roku i na nowo wymiana. Dobrej firmy zestaw w hurtowni to około  2800-3000 do tego dolicz olej w skrzyni i robocizna. A po drugie nie warto kupować szmelcu i zaoszczędzić parę złoty na allegro. Takie coś się robi raz na parę lat i lepiej zamontować dobrej firmy i mieć spokój. No i gwarancja przede wszystkim!!!

Offline Cobra_JM

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Odp: ślizgające się sprzęgło
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Czerwiec 2024, 01:14:20 »
Faktem jest że to było ok. 4 lat temu. Jeszcze Accent 2004r ale wymiana sprzęgła z częściami kosztowała mnie ok. 1000PLN. Robione u p. Miśka z Katowic a on ma przecież dobrą renomę. Byle jak i na byle na czym nie robi no chyba że klient mu tak mówi. Ja jednak nie robię u niego na byle czym tylko mu zawsze mówię że części mają być dobre a nie "No Name" i nigdy się nie zawiodłem. Zresztą u niego można być przy robocie i patrzeć, a nie że wygania klienta do domu.

Niedawno robiłem przegląd mojej rok temu kupionej używanej i40 na 195 000 i wyszło to mnie 950PLN bo się okazało że jest sporo do wymiany i brakło tego co miał normalnie przygotowane na taki przegląd. Na szybko przy mnie domawiał potrzebne rzeczy. Same świece kosztowały ok. 300PLN. Olej miałem własny. Spędziłem u niego prawie 6 godzin.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2024, 01:34:16 przez Cobra_JM »

Offline Pocztex4

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Odp: ślizgające się sprzęgło
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Czerwiec 2024, 06:20:29 »
Same sprzęgło ok, ale w i40 jest jeszcze dwumasa i to ona podnosi tak cenę !

Offline Cobra_JM

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Odp: ślizgające się sprzęgło
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Czerwiec 2024, 12:11:18 »
O dwumasie nie wiedziałem. Ta cena teraz ma sens.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1521
Odp: ślizgające się sprzęgło
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Czerwiec 2024, 14:05:02 »
Dwumasa jest droższa wiadomo. Ale takie valeo nie powinno kosztować więcej niż 2500. Chyba, że w hyundaiu są drogie sprzęgła. A wymiana raczej też nie jest droższa wiele niż gdy wymiania się zwykłe sprzęgło.  A co ciekawe często na allegro kupuje się e sklepów części wiele taniej niż w stacjonarnych pseudo hurtowaniach.
Sam ostatnio kupowałem fltry czy olej do skrzyni biegów Fusch w super cenach o wiele taniej niż w dużym motoryzacyjnym sklepie.

Offline Pocztex4

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Odp: ślizgające się sprzęgło
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Czerwiec 2024, 22:00:16 »
Zgadzam się że kupisz taniej na allegro, tylko zazwyczaj jest tak że jak mechanik kupuje  i montuje to masz gwarancję i w razie awarii to on odpowiada przed tobą jak coś będzie nie tak. A jak ty kupisz na allegro i dasz mu do zrobienia to w razie co nie licz na gwarancję.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1521
Odp: ślizgające się sprzęgło
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Czerwiec 2024, 23:06:06 »
Cóż jak masz uczciwego mechanika to może uzna swoją winę jak coś spaprze. Oraz uczciwie wstawi części a nie policzyza firmowe a da najtańsze zamienniki bo to łatwy dodatkowy zarobek.
Ja sam na swoim przykładzie wiem, ze najlepiej wymienić samemu niestety. Mój getz po naprawie u mechanika cudem sie nie zapalił ł na drodze po powrocie od niego.

Offline Pocztex4

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Odp: ślizgające się sprzęgło
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Czerwiec 2024, 20:25:21 »
No nie do końca. Wyobraź sobie że przychodzi do ciebie klient  na wymianę sprzęgła ze swoją częścią kupioną nie wiadomo gdzie i jakiej firmy ,a może leżała gdzieś w piwnicy 10 lat. Zakładasz sprzęgło a po tygodniu coś się rozsypało. I teraz pomyśl dał byś na to gwarancję          ( jeżeli chodzi o część) bo ja nie. Skoro mam udzielić gwarancji na naprawę to kupuję i montuje część ja, bo wtedy mam pewność co kupiłem i biorę za to odpowiedzialność. A po drugie mechanicy mają układy ze sklepami czy hurtowniami i jest łatwiej o dogadanie się co do wadliwej części!
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2024, 20:28:08 przez Pocztex4 »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1521
Odp: ślizgające się sprzęgło
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Czerwiec 2024, 00:26:52 »
Rozumiem ale to niestety działa w dwie strony. Nie ma gwarancji, że mechanik wstawił tą część za którą zapłaciło się. U nas nawet gościu co remontuje traktory i ma sklep skupował oryginalne pudełka po np. tulejach ursusa. Wiadomo po co by wstawić komuś tani szajs a klient za remont zapłaci jak za oryginały ;D
Dlatego też wolę sam kupić części i wymienić samemu. W getie nawet udało mi się wymienić skrzynię biegów z łożyskiem oporowym.