Autor Wątek: Klekotanie w okolicahc silnika  (Przeczytany 4750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline patryk20321

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Klekotanie w okolicahc silnika
« dnia: 03 Czerwiec 2024, 19:06:16 »
Witam
Od jakiegoś czasu w okolicach silnika słyszalne jest dziwne klekotanie (które nie przypomina tarcia metalu o metal). Słychać to na zimnym i na ciepłym silniku. Mechanik powiedział że może to być rozrząd ale również dobrze sworzeń tłokowy lub luzy zaworowe a gdzie jest problem przekonamy się po rozebraniu silnika. Po rozebraniu i sprawdzeniu tych rzeczy okazało się ze wszystko jest w porządku i że nie wiedzą gdzie jest problem. Wspomniał jeszcze o wale korbowym że to też może być przyczyna. Macie jakieś pomysły? Dodam jeszcze że wyskoczyła kontrolka check engine oraz błąd na 4cylindrze w momencie przyśpieszania na drugim biegu. Samochód zaczął się wtedy jakby dławić czy stracił moc zero przyśpieszenia. Kontrolka zgasła po ponownym uruchomieniu silnika.
Silnik : 1.4 99KM benzyna Hyundai i 30

Offline XT1097

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 366
Odp: Klekotanie w okolicahc silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Czerwiec 2024, 20:13:40 »
Odważny z Ciebie człowiek jeżeli rozbierasz silnik bez wyraźnego powodu. Jak sprawdzili sworznie tłoka to raczej panewki też musieli rozkręcić? Pytanie co jeszcze chcieliby sprawdzać na wale korbowym jeżeli mieli go na wierzchu (?). A jakieś prostsze próby typu pomiar kompresji, wymiana świec, cewek zapłonowych itp?

Offline patryk20321

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Klekotanie w okolicahc silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Czerwiec 2024, 20:58:48 »
Świece mogą być przyczyną klekotania? Miałem już wymieniane świecie kilka lat temu ale nie było takich odgłosów z okolic silnika.

Online ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 326
Odp: Klekotanie w okolicahc silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec 2024, 08:24:02 »
Też sugerowałbym pomiar kompresji - stukać może "Piston slap". na wyższych obrotach też słychać stukanie?

Offline patryk20321

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Klekotanie w okolicahc silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Czerwiec 2024, 18:44:06 »
Może minimalnie. Najbardziej słychać na 1 jak jedziesz sobie pomału w korku lub po prostu jak odpalisz i stoisz pod domem.

Offline Dzius

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: Klekotanie w okolicahc silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Październik 2024, 17:31:26 »
A nie był to przypadkiem rozrząd ? Wyrobione tzw. szklanki.