Autor Wątek: Rozrząd 1.6  (Przeczytany 189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sowa

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Rozrząd 1.6
« dnia: 06 Maj 2024, 22:53:08 »
Witam mam pytanie jaki polecacie rozrząd 1.6 benzyna 2012 najechane 270 tys i patrząc palcem prze wlew oleju łańcuch luźny i obija o obudowę czy to już czas.czy wymienia się tylko ślizgi i łańcuch i napinacz czy jeszcze coś.

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 220
Odp: Rozrząd 1.6
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2024, 20:53:14 »
Przyznam że nie mam pojęcia ale zapytałbym w serwisie Hyundai.

Offline prrzemho1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Odp: Rozrząd 1.6
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2024, 08:06:36 »
Niedawno też pytałem o rozrząd i na podstawie ilości odpowiedzi mi udzielonych a było ich 0 (zero) doszedłem do wniosku że ten element jest niewymienialny a osoby takie jak ja czy kolega same stwarzają sobie jakąś wyimaginowaną rzeczywistość w której są problemy z rozrządem .
W tych silnikach rozrządu się nie wymieniało nie wymienia i nie będzie wymieniało.

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 220
Odp: Rozrząd 1.6
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maj 2024, 21:07:11 »
Ktoś pisał na forum że wymieniał ale słyszał jakiś dziwny dzwięk z tamtej strony.

Offline Franek61

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: Rozrząd 1.6
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj 2024, 23:02:00 »
Już tyle na ten temat napisano..., ale odpowiem , gdyż właśnie wymieniam u siebie tylko w 1,7 crdi. Rozrząd zazwyczaj wymienia się, kiedy daje o sobie znać. Najczęściej "po nocy" kiedy uruchamiasz silnik, przez kilka sekund słychać taki metaliczny dźwięk coś w rodzaju cykania. Jeśli masz przejechane 270 tys. to super, jednak chyba już czas go wymienić. Ja mam 100tys. mniej i wymieniam, gdyż od czasu do czasu rano, gdy odpalam, mam taki dżwięk. Aktualnie właśnie mechanik rozebrał już rozrząd i stwierdził, że łańcuch nie jest jeszcze strasznie rozciągnięty, ale jeden z napinaczy szwankuje i to powoduje, że łańcuch jest luźny w momencie rozruchu, do czasu, aż napinacz "dostanie oleju" i napnie łańcuch. Niby nic strasznego, ale zdecydowałem się na wymianę, bo cóż wówczas, kiedy napinacz nie zdąży napiąć i łańcuch przskoczy na kołach zębatych... Koszt remontu silnika jest mniej więcej 6 razy droższy niż koszt wymiany rozrządu. Nie wiem jak w benzynie, ale myślę, że podobnie oryginalne rozrząd jest ponoć marki INA, taki też mi polecono, jako oryginał.

Offline Franek61

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: Rozrząd 1.6
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maj 2024, 23:07:39 »
To, że rozrządu na łańcuchu się nie wymienia, to bajki, które mogą drogo kosztować. Współczesne silniki to już nie ta technologia co np. stare mercedesy, które przejeżdzały po 500tys km i wiecej i łańuch był dożywotni.

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 220
Odp: Rozrząd 1.6
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Maj 2024, 15:21:33 »
Kupiłeś komplet jaka cena?

Offline Sowa

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: Rozrząd 1.6
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Maj 2024, 19:02:52 »
Witam napewno się wymienia i w moim przypadku jest do wymiany.rozgladam się za rozrządem  i będzie czaaaa wymienic

Offline Sowa

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: Rozrząd 1.6
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Maj 2024, 19:03:41 »
I jeszcze wymiana koła zmiennych faz wymienię

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 220
Odp: Rozrząd 1.6
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Maj 2024, 22:06:50 »
Napinacz dostanie oleju? Olej jest tam cały czas. Cykanie przy rozruchu to nie łańcuch a pompa wysokiego ciśnienia. Sprawdzałem u mnie łańcuch napięty. Co nie znaczy że mogę się mylić muiałby jakiś mechanik się wypowiedzieć.