Autor Wątek: Tak testować samochody mogą tylko pawiany! Mamy to na filmie  (Przeczytany 7932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
Współczesne samochody, zanim trafią do seryjnej produkcji, są testowane w najcięższych warunkach.







Hyundai postanowił poddać nową generację swego rynkowego przeboju, modelu i30, szczególnie ekstremalnej próbie. Zabrał auto do położonego w pobliżu Liverpoolu parku safari, matecznika pawianów.

Te ciekawskie i sprytne małpy są doskonałymi testerami samochodów. Zachowują się niczym stado wracających z meczu piłkarskiego kiboli lub nawet jeszcze gorzej - jak rozwydrzone dzieciaki właściciela pojazdu.

Wszystkiego muszą dotknąć, również zębami, za wszystko szarpnąć, podrapać, kopnąć. Sprawdzić jakość połączeń, trwałość powłoki lakierniczej i tapicerki, jakość plastików na desce, wyprofilowanie foteli, pracę wycieraczek szyb, spasowanie elementów nadwozia, komfort pozycji za kierownicą, rozmieszczenie pokręteł, przycisków i dźwigni, pojemność schowków, wytrzymałość klamek...

Normalka, sami to też przy takich okazjach robimy, tylko, jakby tu rzec... w odrobinę łagodniejszej, bardziej cywilizowanej formie...

Hyundai i30 wizytę w Knowsley Safari Park zniósł całkiem dzielnie. Właściwie mógłby zainteresować jakiegoś handlarza i trafić nad Wisłę. Przekładka kierownicy, podpicowanie wnętrza i wio, do klienta. Nawet bez cofania licznika. Świeżo sprowadzony, do opłat, nie bity. A w to, że przez dłuższą chwilę grasowała w nim banda pawianów, i tak nikt by nie uwierzył...



Źródło: http://www.interia.pl

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
Tak testować samochody mogą tylko pawiany! Mamy to na filmie
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2012, 18:44:53 »
Fajnie się to ogląda, gdy wiem, że to nie mój samochód. :mrgreen:

Kurako

  • Gość
Tak testować samochody mogą tylko pawiany! Mamy to na filmie
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2012, 18:48:17 »
on by mógl byc moj ;D nawet po takich przejsciach :D

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
Tak testować samochody mogą tylko pawiany! Mamy to na filmie
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maj 2012, 18:57:35 »
dziś jeździłem takim  :mrgreen: kolosalna różnica jest pomiędzy 1, a drugą generacją  :idea:

Offline Yaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1007
Tak testować samochody mogą tylko pawiany! Mamy to na filmie
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maj 2012, 17:33:13 »
W czym taka różnica kolosalna? -  też jeździłem  :roll: ostatnio miałem przyjemność przejechać się S4 no tu można powiedzieć że różnica kolosalna co do i30 nawet II generacji  :mrgreen:

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
Tak testować samochody mogą tylko pawiany! Mamy to na filmie
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Maj 2012, 18:19:41 »
Cytat: "Yaro"
W czym taka różnica kolosalna? -  też jeździłem  :roll:


komfort jazdy, wykończenie, design itp. jeśli chodzi o osiągi to trzeba trochę pojeździć i poznać auto i wtedy można się wypowiedzieć na ten temat  :roll:

Cytat: "Yaro"
ostatnio miałem przyjemność przejechać się S4 no tu można powiedzieć że różnica kolosalna co do i30 nawet II generacji  :mrgreen:


to tak jakbyś porównał Poloneza do 911  :roll:

Offline Yaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1007
Tak testować samochody mogą tylko pawiany! Mamy to na filmie
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Maj 2012, 18:55:56 »
Cytat: "speedmaster"

komfort jazdy, wykończenie, design itp. jeśli chodzi o osiągi to trzeba trochę pojeździć i poznać auto i wtedy można się wypowiedzieć na ten temat  :roll:


komfort w nowym aucie będzie na pewno lepszy niż w tym który przejechał ileś tam kilometrów, przejedź się nową wersją I i nową II wtedy będziesz miał porównanie, nic nie jest jeszcze wyrąbane. Swego czasu porównywałem tak Hondę Civic.  Co do wykończenie hmmm..... tu też bym się kłócił, a osiągi na pewno zbliżone i czym tu się podniecać, po prostu kolejny samochód który po jakimś czasie ujawni swoje wady  ;-) jednym słowem za szybko są wypuszczane nowe modele, ciekawe ilu właścicieli "starych" i30 przesiądzie się od razu do nowego i30. Ja na pewno nie  ;-)
Cytat: "speedmaster"
to tak jakbyś porównał Poloneza do 911  :roll:

nie chodziło mi o osiągi bo porównywanie silnika 1,6 czy 2,0 do 4,2 to nie ma sensu ale komfort jazdy, ergonomia no i użyte materiały wykończeniowe.

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
Tak testować samochody mogą tylko pawiany! Mamy to na filmie
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Maj 2012, 19:08:53 »
Cytat: "Yaro"
Cytat: "speedmaster"

komfort jazdy, wykończenie, design itp. jeśli chodzi o osiągi to trzeba trochę pojeździć i poznać auto i wtedy można się wypowiedzieć na ten temat  :roll:


komfort w nowym aucie będzie na pewno lepszy niż w tym który przejechał ileś tam kilometrów, przejedź się nową wersją I i nową II wtedy będziesz miał porównanie, nic nie jest jeszcze wyrąbane. Swego czasu porównywałem tak Hondę Civic.  Co do wykończenie hmmm..... tu też bym się kłócił, a osiągi na pewno zbliżone i czym tu się podniecać, po prostu kolejny samochód który po jakimś czasie ujawni swoje wady  ;-)


nie napisałem, że porównywałem komfort nowego do aktualnego stanu mojej i30  :roll: leczy nowy do nowego, pomimo kilku lat od zakupu co nieco pozostało w pamięci zwłaszcza, że zakup swojego pierwszego, salonowego auta zapada w pamięci (przynajmniej u mnie zapadł).

Cytat: "Yaro"
jednym słowem za szybko są wypuszczane nowe modele...


to raczej wynika z tego, że obecnie aut nie projektuje się na lata  :roll:

Cytat: "Yaro"
ciekawe ilu właścicieli "starych" i30 przesiądzie się od razu do nowego i30. Ja na pewno nie  ;-)


jeśli zaproponują dobrą cenę za moje i30 w rozliczeniu za nowe, to ja  ;-)

Cytat: "Yaro"
Cytat: "speedmaster"
to tak jakbyś porównał Poloneza do 911  :roll:

nie chodziło mi o osiągi bo porównywanie silnika 1,6 czy 2,0 do 4,2 to nie ma sensu ale komfort jazdy, ergonomia no i użyte materiały wykończeniowe.


ok, to tak jak porównać Dacię do Mercedesa  ;-)

Offline Yaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1007
Tak testować samochody mogą tylko pawiany! Mamy to na filmie
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Maj 2012, 19:35:48 »
Cytat: "speedmaster"


nie napisałem, że porównywałem komfort nowego do aktualnego stanu mojej i30  :roll: leczy nowy do nowego, pomimo kilku lat od zakupu co nieco pozostało w pamięci zwłaszcza, że zakup swojego pierwszego, salonowego auta zapada w pamięci (przynajmniej u mnie zapadł).

to nie taki aż przeskok jak z Twojego Pony do i30 tu bym się zgodził jak byś napisał że przeskok kolosalny  ;-) ja w każdym razie takiego wrażenia nie odniosłem widocznie jestem wybrednym klientem  :mrgreen:

Cytat: "speedmaster"

to raczej wynika z tego, że obecnie aut nie projektuje się na lata  :roll:

Tylko na rok, dwa i przez to robi się niedopracowane modele pełne usterek nie jest tajemnicą bolączka zawieszenia w Hyundaiu, ciekawe po ilu w tm modelu wyjdą jakieś niespodzianki, design niczego sobie ale cóż Ci po nim jak auto szwankuje


Cytat: "speedmaster"

jeśli zaproponują dobrą cenę za moje i30 w rozliczeniu za nowe, to ja  ;-)

Na zakupie nowego auta najwięcej się traci  ;-) nie wspominając o kupowaniu go na raty.

Cytat: "speedmaster"

ok, to tak jak porównać Dacię do Mercedesa  ;-)

ale to są samochody tego samego segmentu Compact  :mrgreen: