Autor Wątek: Klimatyzacja nie chłodzi  (Przeczytany 4992 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kammbel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Klimatyzacja nie chłodzi
« dnia: 28 Kwiecień 2024, 20:27:37 »
Witam,  w tym roku zaczął mi doskwierać problem z klimatyzacją, w marcu tego roku przy pierwszych wyższych temperaturach klima na "low" a tu ciepłe powietrze!. Wymieniłem czujnik ciśnienia klimy nabiłem czynnikiem z olejem, było ok.
               Dzisiaj pżejażdżka z rodzinką a tu żonki! Znowu nie chłodzi.
Bezpieczniki ok, interfejs diagnostyczny też ok.
Jest jakaś auto diagnoza dla mojego klimatronika? Wiem że w o wiele starszym Hyundaiu coupe miałem, więc wydaje mi się że tu też jest jakaś kombinacja klawiszy.
Proszę o pomoc jak ktoś mógłby mi pomóc

Hyundai i30 2012 1.6GDI  dwustrefowy klimatronik z clean air

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 242
Odp: Klimatyzacja nie chłodzi
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwiecień 2024, 11:06:37 »
Jak masz interfejs diagnostyczny to spokój wejść w diagnostykę klimatyzacji i w blokach pomiarowych sprawdzić jakie jest ciśnienie w układzie

Offline kammbel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Odp: Klimatyzacja nie chłodzi
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwiecień 2024, 15:36:03 »
Mam to urządzonko z allegro które się paruje z tel. Zazwyczaj mi pomagało ale aż tak nie jest to rozbudowane

Offline Fake69

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Odp: Klimatyzacja nie chłodzi
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lipiec 2024, 21:38:24 »
Rozwiązałeś problem, bo mam podobny? Może klapka od silniczka się przycieła ? Druga sprawa jak robiłeś  interfejs diagnostyczny? Patrzyłem gdzieś na necie instrukcje i z tych co są tam wypisane to u mnie nie poszło.

Offline kammbel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Odp: Klimatyzacja nie chłodzi
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lipiec 2024, 20:40:29 »
W ogóle nie reaguje na przycisk A/C...  interfejs diagnostyczny mam ten na bluetooth "v-gate" bodajże

Offline XT1097

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 110
Odp: Klimatyzacja nie chłodzi
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lipiec 2024, 21:42:42 »
Masz chyba 12 letnie auto więc cudów się nie spodziewaj. Pewno gdzieś jest mała dziurka i schodzi gaz. Ja tak jeździłem przez prawie 10 lat ale teraz gaz schodzi mi po 3 miesiącach więc niestety - muszę szukać gdzie problem

Offline kammbel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Odp: Klimatyzacja nie chłodzi
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Sierpień 2024, 18:36:53 »
Jak narazie chłodzi. W trasie Na wakacje też działała. Wracając, miała chwilę  kiedy nie chłodxiła, potem Oki.
No wiesz, co z tego że 12-letnie auto? Miałem 18-letniego puncioka i  klima chłodziła jak wściekła.  Dziwię się,  bo klima jest szczelna, może jakiś inny czujniczek świruje.

Offline kammbel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Odp: Klimatyzacja nie chłodzi
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Sierpień 2024, 18:44:21 »
Jakby ktoś szukał autodiagnozy klimatyzacji:
Autodiagnoza automatycznej klimatyzacji w Hyundaiu i30 gd 2012r ->  trzymając przycisk "OFF" cztery razy naciskamy klawisz "nadmuch na twarz" I wtedy wyświetlają się cyfry.
 "00" - to wszystko ok.
 Inne cyfry można sobie poszukać na forum "moja cee'd"