Autor Wątek: Dpf 1.7  (Przeczytany 4227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Albi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Dpf 1.7
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Maj 2024, 14:14:32 »
Cześć byłem w warsztacie i za wycięcie 1500 zł a odnośnie problemu z dpf to u mnie ma 196000 przebiegu większość artykułów pisze że 150-200tys km i wymiana jeśli nowy wytrzymał by ze 100000 km to bym zarezykował tylko potrzebuje informacji jak po wymianie dpf się zachowuje

Offline daniel89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Dpf 1.7
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Maj 2024, 11:55:41 »
Nie tylko w hyundajach. Ja wycinałem w swoim to gość który wycina zapytał ile lat ma auto ja mówię że 11 a on że stary. Mówię że nie taki stary bo mam jeszcze golfa IV co ma 25 lat. On odpowiedział że nie o to chodzi. Pytam więc o co chodzi?  na to Pan że już w rocznych wycinał bo ASO niby naprawiało a po paru kilometrach ludzie mieli dalej problemy w NOWYCH autach!  (Różne marki)

Offline daniel89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Dpf 1.7
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Maj 2024, 15:00:47 »
Cześć byłem w warsztacie i za wycięcie 1500 zł a odnośnie problemu z dpf to u mnie ma 196000 przebiegu większość artykułów pisze że 150-200tys km i wymiana jeśli nowy wytrzymał by ze 100000 km to bym zarezykował tylko potrzebuje informacji jak po wymianie dpf się zachowuje
Wytnij i miej święty spokój.

Powiem tak...
1. W przypadku kontroli nie masz napisane na czole "MAM WYCIĘTY DPF"
2. Jak będą sprawdzać normy spalin uwierz mi i poszukaj w necie ze bez dpfa będzie się mieścił w normach!
3. Wydałeś pieniądze na auto, ubezpieczenie, wymiana jakiś części na początku itp. a teraz go sprzedasz? (ktoś kupi wytnie dpfa bez mrugnięcia i będzie się cieszył dobrym autem)
Wycinaj dziada i ciesz się jazdą a co będzie później? kto wie??? może nic? może wyjdziemy z unii? może będzie wojna? różnie może być.
Ja nie żałuje ze mam wycięty i będę to każdemu polecał. Nie mam stresu czy mogę gasić czy się wypala czy nie.
4. Samochód nie będzie mówił kiedy mam go zgasić...
5. Zobaczysz ze auto jest żwawsze i naprawdę mniej pali.
6. Jak się zdecydujesz to poszukaj dobrego fachowca. Jeśli jesteś blisko Warszawy to mogę Ci polecić dobrego fachowca. już w 2 autach wycinałem a i opinie ma bardzo dobre. Jeden dzień roboty. Wstawiłem auto 8:30 przed 16:00 do odbioru. Ja płaciłem 1200zł

Offline Albi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Dpf 1.7
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Czerwiec 2024, 20:18:15 »
Cześć dziś byłem na diagnostyce komputerem i tu problem bo nie można odczytać korekty wtryskiwaczy ale pan od razu zrobił test przelewowy i wtrysk idą na stół probierczy i po tym zabiegu dopiero biorę się za DPF

Offline Albi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Dpf 1.7
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Czerwiec 2024, 20:45:01 »
Nie tylko w hyundajach. Ja wycinałem w swoim to gość który wycina zapytał ile lat ma auto ja mówię że 11 a on że stary. Mówię że nie taki stary bo mam jeszcze golfa IV co ma 25 lat. On odpowiedział że nie o to chodzi. Pytam więc o co chodzi?  na to Pan że już w rocznych wycinał bo ASO niby naprawiało a po paru kilometrach ludzie mieli dalej problemy w NOWYCH autach!  (Różne marki)
Można znaleźć taniej zwłaszcza jak jest dpf prosty to szybki temat młotek i przecinak a w tym przypadku trzeba ciąć i spawać i jeszcze ten majster ma własną stację diagnostyczną na razie czekam aż sprawdzą mi wtryski pozdrawiam

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1487
Odp: Dpf 1.7
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Czerwiec 2024, 21:55:55 »
Przez coraz większą ilość firm i wycinanych dpfów mają w planie rządzący to ukrócić. Więc wycinając u jakiegoś Janusza lepiej zachować dpf by w razie czego wstawić spowrotem. Lub zrobić tam gdzie robi się przeglądy by potem w razie czego tam przymykali na to oko.

Offline daniel89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Dpf 1.7
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Czerwiec 2024, 09:21:28 »
Wycinając DPF musi wyciąć puszkę i zrobić to tak żeby później ładnie to wstawić z powrotem żeby diagnosta widział że jest . Z puszki wybijają go po kawałku i nie wyjmiesz całego żeby go zachować i wsadzić jakby co. On jest jak z jakiegoś kamienia lub porcelany. W Hyundaiu jest przy tym sporo roboty nie jest tak prosto jak miałem w oplu. Nie przez Januszy co wycinają będą to sprawdzać i zaostrzają przepisy tylko unia europejska tak dojedzie ludzi że będą jeździć na rowerze i oddychać przez maskę jak w plandemii aby wytworzyć mniej co² niestety w krajach europejskich cicho sie siedzi więc chyba to każdemu pasuje.

Offline Albi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Dpf 1.7
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Czerwiec 2024, 19:49:34 »
witam dziś odebrałem auto po sprawdzeniu wtryskiwaczy wyszło że są w idealnym stanie majster powiedział że w tych autach wytrzymują 300 tys. i więcej

Offline Robsson79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
Odp: Dpf 1.7
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Czerwiec 2024, 21:55:46 »
Cześć . Chyba zacznę od wtryskiwaczy bo teraz mam wypalanie poniżej 100km poczytałem że jak wtryski siadają to są głośniejsze chyba tak jest u mnie zwłaszcza przy dodawaniu gazu zrobiłem próbę przelewową 4 min i wyszło 16ml  28ml  31ml 24ml czy ktoś podpowie czy te przelewy świadczą o wypracowanych wytryskach z góry dziękuję

ta głośniejsza praca wtrysków jest z rana na zimnym?

Offline Albi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Dpf 1.7
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Czerwiec 2024, 08:33:53 »
Ta głośniejsza praca jest nie zależnie od temperatury i jest słyszalna przy pewnych obszarach i dodawaniu gazu ale wtryski zostały wyjęte sprawdzone na maszynie i są ok