Autor Wątek: Zestaw do wyciskania tulej wahacza  (Przeczytany 130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sowa

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Zestaw do wyciskania tulej wahacza
« dnia: 07 Kwiecień 2024, 10:32:18 »
Witam mam pytanie jak myślicie wycisnę tuleje wahacza za pomoca zestawu do wyciskania tulej tuleje najprawdopodobnie od nowości nie były wymienialne to jakieś 10lat tuleje jeszcze orginalne czy raczej bez prasy się nie obejdzie  proszę i poradę

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Zestaw do wyciskania tulej wahacza
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Kwiecień 2024, 14:28:59 »
Zanies wahacze z tulejami do warsztatu i każ zrobić, najprostrze rozwiązanie. Zapłacisz niewiele no i odejdzie ci problem z nieprawidłowym kierunkiem tulei w razie co.

Offline McAron

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Zestaw do wyciskania tulej wahacza
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Kwiecień 2024, 23:15:54 »
Śrubowym może być ciężko, wszystko zależy od części jakie kupisz. Ja zrobiłem sobie prasę z czterech kawałków ceownika 100mm i lewarka hydraulicznego 10T. Tydzień temu robiłem właśnie te tuleje. Wyprasowanie poszło w moment ale naprasowanie nowej to jakaś masakra. Nowe tuleje były trochę jajowate i co chwila sie wykrzywiały. Przerobiłem już ta moją prasą kilka wahaczy i łożysk ale z tymi było najgorzej. Musiałem zrobić delikatną fazę na nowej tulei żeby załapało prosto ten pierwszy milimetr. Wprasowując tuleje uważaj na znaki, tuleja jest kierunkowa. Na wahaczu, w gnieździe tulei jest wycięcie i ono ma się pokrywać z kropką na gumie.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Zestaw do wyciskania tulej wahacza
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Kwiecień 2024, 00:07:11 »
Bo zamienniki są często zrobione karygodnie. Sam kiedyś kupiłem tuleję metalowo-gumową chyba Akor do poduszki silnika i o dziwo ten zamiennik był za duży. Dopiero przecieczecie tulei metalowej na dłgługości zmniejszyło ten rozmiar o ok mm więc weszła. Najlepiej kupować dobrej firmy to większe szanse na lepszą jakość.