Autor Wątek: [i20 BC3] LPG w i20 (BC3) 1.2 84km  (Przeczytany 296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hary6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
LPG w i20 (BC3) 1.2 84km
« dnia: 06 Kwiecień 2024, 22:50:48 »
Małe pytanie do forumowiczów, czy ktoś ma założone LPG do silnika 1.2 84km z ostatniego modelu produkcji?
Jeśli tak, to jak się sprawuje?
Mnie przy zakupie w salonie bardzo do montażu zniechęcali no i wyszła z ich strony cena za montaż instalacji 7tyś pln. ???
Dla mnie to chyba lekka przesada za instalację BRC.
Z racji że auto będzie więcej śmigało niż stało rozważam dwie opcje
 1. zamontować instalacje teraz przy niewielkim przebiegu
2. albo poczekać do roku od zakupu i jeśli z autkiem będzie wszystko OKi zamontować instalację
Wiem że stracę gwarancję na auto,ale jeśli ten silnik jest bezproblemowy to myślę że warto zaryzykować.
Bardzo bym był wdzięczny za opinie forumowiczów o instalacji w tym modelu i20.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: LPG w i20 (BC3) 1.2 84km
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwiecień 2024, 23:55:34 »
Nie dziwota, że zachęcali skoro kasują 7tys za instalkę wartą w innym zakładzie ok 2,6tys. Ja taką miałem  w getzie i jeśli ten silnik jest podobny to super opcja dla oszczędzania kasy na paliwie. Czy warto dać sobie spokój z gwarancją po roku pewnie tak.

Offline hary6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: LPG w i20 (BC3) 1.2 84km
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Kwiecień 2024, 07:49:32 »
Nie dziwota, że zachęcali skoro kasują 7tys za instalkę wartą w innym zakładzie ok 2,6tys. Ja taką miałem  w getzie i jeśli ten silnik jest podobny to super opcja dla oszczędzania kasy na paliwie. Czy warto dać sobie spokój z gwarancją po roku pewnie tak.

No właśnie że jak napisałem to mnie zniechęcali, co wydaje się dziwne.
A że to instalacja droga,a to że trzeba często robić przeglądy i takie inne baje.
Aż mnie to zastanowiło że dealer nie chce przyciąć kasiorki na montażu. Może nie chcą brać odpowiedzialności po montażu która wtedy przechodzi na nich,bo taka polityka firmy.
A może coś z tym silnikiem nie teges skoro w oficjalnej ofercie nie ma wyboru instalacji LPG.
Dlatego próbuję na forum coś się dowiedzieć

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: LPG w i20 (BC3) 1.2 84km
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Kwiecień 2024, 11:17:28 »
To co słyszałem jeśli nie ma fabryczniej istalacji jak było w I20 w 1,4 gdzie zmieniali głowicę na lepszą to oni montują brc i potem sami serwisują. Salon montuje gaz w Czekram i masz instalkę od nich. Tak miałem w getzie zamontowany od nowości brc24.  Dlatego liczą sobie sporo plus u nich serwisujesz auto bo oni chyba dają gwarancję na silnik a nie hyundai.
Co do instalacji brc może są dobre ale u nas z naprawą używanej jest koszmar. Nikt blisko mi nie chciał tego ruszyć bo wszyscy wkładają Staga bo tańszy a wtryski montujesz jakie chcesz.

Offline hary6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: LPG w i20 (BC3) 1.2 84km
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Kwiecień 2024, 15:48:48 »
Dzięki za info o tym BRC, w Fiacie mam instalkę mało znanej u nas firmy Tartarini (taką montował serwis fiata bo podobno z BRC im było nie po drodze)
Instalacja egzotyczna na naszym rynku,ale złego słowa o niej nie mogę powiedzieć 160tys przejechane i tylko wymiana filtrów :)
No raz tylko mała wymiana węża od gazu, bo kuna upatrzyła go sobie i zaatakowała.
W i20 są te podwójne wtryskiwacze czyli DPI to muszę zrobić małe rozeznanie tematu jakiej firmy sterownik to ogarnie.
Dlatego ciekawi mnie opinia właśnie tych którzy śmigają na LPG z motorami DPI.
Ale każda informacja jest ważna, tak że dopytam o ten serwis BRC.
Dzięki :)

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: LPG w i20 (BC3) 1.2 84km
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwiecień 2024, 16:05:43 »
Ja getza kupiłem z brc i nawet bratmi radził wywalić komputer i wsadzić staga używkę. Nie zrobiłem tego i żałowałem bo serwis brc to kpina w takim Piotrkowie. Sam kupoałem wtryski używane bo nowe niebieskie ok 250zł za sztukę i nie są regenerowane. Do tego padł komputer a nowy w Czekramie 800zł. Do tego guwniane czujniki ciśnienia w starym typie koszt ponad 200zł.Taksamo parownik brc 500-600zł aż musiałem wstawić podobny ale staga za 130.
Najważniejsze by przy montzu nie zawalili sprawy bo potem moga być cyrki i cała oszczędność pójdzie na naprawy. A jak pisałem BRC to droga sprawa w  naprawach.