Autor Wątek: Śmierdzi gazem koło parownika  (Przeczytany 7827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomekl

  • Gość
Śmierdzi gazem koło parownika
« dnia: 31 Październik 2008, 10:22:37 »
Witam

Z okolic parownika wyraźnie czuć zapach gazu. Wydaje mi się, że jest on nieszczelny, ale może tak być powinno. Dodam, że spalanie gazu u mnie to ok 18 litrów na setke i muślę, że część tego gazu ucieka właśnie przez ten parownik.
Ten zapach gazu to normalna sprawa czy nie?

kczech

  • Gość
Śmierdzi gazem koło parownika
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2008, 08:11:51 »
nie normalna sprawa - zrob "roztworek na mydle" (jak za starych czasow do sprawdzania instalacji gazowych w domu) albo kup spraya za 15-20 zl i popsikaj po parowniku i wszelkich zlaczkach fazy cieklej - jesli "puchnie to masz wyciek..."

tomekl

  • Gość
Śmierdzi gazem koło parownika
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopad 2008, 10:57:44 »
zrobię tak jak piszesz i jeśli jest wyciek z reduktora to trzeba będzie wymienić?

kczech

  • Gość
Śmierdzi gazem koło parownika
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopad 2008, 11:56:46 »
Tylko pare razy w zyciu spotkalem sie z nieszczelnoscia parownika. Bylo to spowodowane ich staroscia...
Jesli okaze sie ze nieszczelny jjest parownik/reduktor to:
- w przypadku sekwencji wymiana parownika bedzie najlepszym rozwiazaniem (nie sa drogie)
- w oprzypadku II gen - wymiana uszczelniaczy/membran (60-100zl)

Sprawdz odbrze polaczenia sztywnych rurek (przy zaworze gazowym i parowniku)

tomekl

  • Gość
Śmierdzi gazem koło parownika
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Listopad 2008, 14:07:10 »
poprzedni właściciel całą zeszłą zimę odpalał auto na gazie bo na benzynie nie chodził i to może być przyczyną nieszczelności

kczech

  • Gość
Śmierdzi gazem koło parownika
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Listopad 2008, 14:54:23 »
oczywiscie ze moze, katował w ten sposob parownik i mogla peknac membrana

Mimix

  • Gość
Śmierdzi gazem koło parownika
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Listopad 2008, 13:45:34 »
Przyczyna taka sama jak w mojej poprzedniej sonacie. Smierdzialo gazem niemilosiernie. I ku mojemu zdziwieniu po przejechaniu 96 km od tankowania, samochod zgasl i nie chcial odpalic... na benzynie tez niestety nie chodzila tamta sonata. Okazalo sie ze przez nieszczelny parownik samochod "spalil" 38 litrow na 96km. Parownik oddalem do regeneracji - wymienili membrany i jakies tam uszczelki (nie znam sie na tym :) ). Zaplacilem za to wszystko okolo 150 zl, nie pamietam dokladnie :)

tomekl

  • Gość
Śmierdzi gazem koło parownika
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Listopad 2008, 23:20:14 »
czy to normalne żeby po zgaszenie auta i odkręceniu węża od miksera było widać jak z tego węża ulatnia się gaz?

kczech

  • Gość
Śmierdzi gazem koło parownika
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Listopad 2008, 13:17:24 »
nie jest to normalne - najczesciej jest to wina konczacego sie parownika. Ostatnio robile regeneracje takiego parownika w Lagunie. Efekt byl taki ze oprocz duzego spalania, byly trudnosci z odpaleniem auta zaraz po zgaszeniu go na lpg. Byl zalewany pozostalosci gazu ktora tak jak u Ciebie ulatniala sie po zgaszeniu

tomekl

  • Gość
Śmierdzi gazem koło parownika
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Listopad 2008, 19:06:50 »
kczech, u mnie jest dokładnie tak samo , jak zgasze na LPG na zimnym silniku to już nie odpale i pali mi 18 litrów
zastanawiam sie czy regenerować czy wymieniać

pomogła regeneracja?

kczech

  • Gość
Śmierdzi gazem koło parownika
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Listopad 2008, 22:46:20 »
spokojnie regenerowac. Juz wiele parownikow w zyciu regenerowalem - polega to na wymianie calego srodka . polecam oryginalne membrany, zmienniki nie sa zywotne

tomekl

  • Gość
Śmierdzi gazem koło parownika
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Listopad 2008, 22:27:24 »
ja mam reduktor tomasetto taki o http://www.allegro.pl/item485891003_tomasetto_reduktor_100_hp_zintegrowany_at_07.html i nie wiem czy do tego są zestawy regeneracyjne
znalazłem coś takiego ale czy to podejdzie http://www.allegro.pl/item480911561_komlet_naprawczy_tomasetto_reduktor_lpg.html

kczech

  • Gość
Śmierdzi gazem koło parownika
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Listopad 2008, 19:24:44 »
ten parownik nalezy do najtanszych i najmniej zywotnych parownikow..... Jesli bedzie kupowal zestaw anparzczy do szukaj do toasetto 100HP (czyli dedykowany do auta do 100KM mocy)

tomekl

  • Gość
Śmierdzi gazem koło parownika
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Listopad 2008, 21:52:52 »
a może lepiej dołożyć i kupić lepszy parownik , w starym aucie miałem BRC i nie miałem żadnych problemów

kczech

  • Gość
Śmierdzi gazem koło parownika
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Listopad 2008, 19:52:06 »
jeden z najlepszych parownikow do I i II gen to LOVATO