Autor Wątek: Radio - brak głosu, czasami się pojawi, zaś z usb muza leci prawidłowo  (Przeczytany 235 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
Witam. Znalazłem kilka takich samych problemów u innych osób ale nikt nie napisał rozwiązania. Mam fabryczne radio i kilka dni temu nagle przestało grać. Muzyka z USB działa idealnie. Wyjąłem na chwilę bezpiecznik i głos się pojawił. Niestety po 2 dniach znowu cisza. Wyjęcie ponowne bezpiecznika nie pomaga. Czasami gra , czasami cały czas cisza. Spotkaliście się już z takim problem ? jeżeli tak , to czy znacie rozwiązanie tego problemu ? może jakieś zimne luty ? może gdzieś nie łączy z anteną lub jest coś z głowicą UKF ? Gdyby to była antena to by chociaż szumiało, a tu jest idealna cisza zaś radio stacje wyszukuje i pokazuje co jest nadawane. Co byście doradzili zanim pójdę w wymianę radia lub zawiozę go do serwisu. Pozdrawiam

Offline Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 88
Cześć, tu masz wątek:
http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,15764.msg145661.html#new

Mam to samo, radio do wymiany.

Offline elektron1234

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Witam Wszystkich
Szukaj innego radia,to najtansza i najpewniejsza opcja.
Powodzenia

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
Uzywki idą po 300 zł. Moze kupić już coś na androidzie ? Montował ktoś takie chińskie radyjko, jak się spisuje ? Po 600 są z android auto, 4 Core, z gotowa ramką i kablami pasującymi do i30. Warto ?

Offline Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 88
Uzywki idą po 300 zł. Moze kupić już coś na androidzie ? Montował ktoś takie chińskie radyjko, jak się spisuje ? Po 600 są z android auto, 4 Core, z gotowa ramką i kablami pasującymi do i30. Warto ?

Właśnie do mnie leci z Chin, to Ci powiem jak zamontuję ;)
Na pewno nie zadziała fabryczny AUX przy zapalniczce z tego co przestudiowałem, bo brak przejściówki (znalazłem gdzie indziej w necie i zamówiłem). USB przy zapalniczce powinno zadziałać, bo jest wyprowadzenie na przejściówce z Ali.

Kupiłem najwyższą wersję, lepszy odbiornik radiowy, lepszy wzmacniacz, DSP, z kartą SIM itd.
Zobaczymy co to za ustrojstwo, bo za granicą piszą, że ramka średnio pasuje, a w tańszych wersjach gubi radio (za słaby odbiornik).
Względem fabrycznej wiele osób ma prześwit na górnej krawędzi. Za to każdy chwali szybkość działania i sterowania z kierownicy, które działa na wiązce z Ali.

Poszedłem tym tropem, co Ty - używka OEM ok 300 zł, w tym porysowany ekran, zdarte gałki (choć nie zawsze), a i tak zdechnie za jakiś czas, bo tak mają te radia (zimne luty z wiekiem itd).
A tu ok 600-900 zł i niby Android w niezłej jakości. Niby.. ;)

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
ok, to czekam na recenzje ... na razie zakupiłem na allegro radio za 150 zł ... miejmy nadzieję że trochę pochodzi ...

Offline Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 88
ok, to czekam na recenzje ... na razie zakupiłem na allegro radio za 150 zł ... miejmy nadzieję że trochę pochodzi ...

150 za OEM, to super cena. Ja za tyle nigdzie nie widziałem.