Forum > i30 PD

świece 1,4 MPI

(1/3) > >>

wars007:
w oryginale jakie są zamontowane świece, irydowe czy zwykłe? Wiem, że na pewno są NGK. Może ktoś z Was poda oznaczenie świec tych które Hyundai stosuje w oryginale? (nie chodzi mi o nr OE, tylko oznaczenie wg NGK) 

farciarzgilmore:
W oryginale miałem zwykłe świece i takie są montowane, ale firmy Ci nie podam bo nie pamiętam. Na pewno nie NGK. Pierwszy raz wymieniałem przy przebiegu 50 tys. km i założyłem irydowe Denso. Słyszałem, że ten silnik nie lubi irydowych i też mam takie wrażenie, ponieważ nieładnie pracuje na wolnych obrotach. Chętnie poczytam uwagi innych osób.

...kuba...:

--- Cytat: farciarzgilmore w 19 Marzec 2024, 07:29:33 ---Słyszałem, że ten silnik nie lubi irydowych i też mam takie wrażenie, ponieważ nieładnie pracuje na wolnych obrotach. Chętnie poczytam uwagi innych osób.
--- Koniec cytatu ---
Chyba ogólnie silniki G4... nie lubią irydowych.. - mam tak samo po założeniu ich, strasznie drży silnik na wolnych obrotach.
Co prawda dla starszej generacji silnika ale też MPI:
http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,15626.new.html#new

farciarzgilmore:
Ze zwykłych świec, które lepsze do PDE 1.4 MPI  100 KM, Denso czy NGK ?

herbi1128:
Wczoraj właśnie sobie wymieniałem bo założyłem gaz do auta I strasznie szarpał na gazie , były irydowe ngki pisze na nich. Silkkr6c  10E. Wy.ienilem na champion ale zwykle i szarpanie minelo. Jak coś to tylko ngk ale zwykle zawsze zakładam. przy denso też miałem problemy ale akurat w innym aucie , wypadały zapłony,  ngk zawsze beż problemów,  pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej