Autor Wątek: świece 1,4 MPI  (Przeczytany 390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wars007

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
świece 1,4 MPI
« dnia: 17 Marzec 2024, 20:46:18 »
w oryginale jakie są zamontowane świece, irydowe czy zwykłe? Wiem, że na pewno są NGK. Może ktoś z Was poda oznaczenie świec tych które Hyundai stosuje w oryginale? (nie chodzi mi o nr OE, tylko oznaczenie wg NGK) 

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: świece 1,4 MPI
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Marzec 2024, 07:29:33 »
W oryginale miałem zwykłe świece i takie są montowane, ale firmy Ci nie podam bo nie pamiętam. Na pewno nie NGK. Pierwszy raz wymieniałem przy przebiegu 50 tys. km i założyłem irydowe Denso. Słyszałem, że ten silnik nie lubi irydowych i też mam takie wrażenie, ponieważ nieładnie pracuje na wolnych obrotach. Chętnie poczytam uwagi innych osób.

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: świece 1,4 MPI
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Marzec 2024, 09:07:37 »
Słyszałem, że ten silnik nie lubi irydowych i też mam takie wrażenie, ponieważ nieładnie pracuje na wolnych obrotach. Chętnie poczytam uwagi innych osób.
Chyba ogólnie silniki G4... nie lubią irydowych.. - mam tak samo po założeniu ich, strasznie drży silnik na wolnych obrotach.
Co prawda dla starszej generacji silnika ale też MPI:
http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,15626.new.html#new

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: świece 1,4 MPI
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Marzec 2024, 09:27:37 »
Ze zwykłych świec, które lepsze do PDE 1.4 MPI  100 KM, Denso czy NGK ?

Offline herbi1128

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: świece 1,4 MPI
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Marzec 2024, 13:23:01 »
Wczoraj właśnie sobie wymieniałem bo założyłem gaz do auta I strasznie szarpał na gazie , były irydowe ngki pisze na nich. Silkkr6c  10E. Wy.ienilem na champion ale zwykle i szarpanie minelo. Jak coś to tylko ngk ale zwykle zawsze zakładam. przy denso też miałem problemy ale akurat w innym aucie , wypadały zapłony,  ngk zawsze beż problemów,  pozdrawiam

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: świece 1,4 MPI
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Marzec 2024, 07:08:00 »
Wczoraj byłem w dużym sklepie z częściami samochodowymi zapytać o świece do mojego samochodu. Pan twierdzi, że według katalogu do silnika G4LC (1.4 MPI 2018  100KM) świece TYLKO irydowe bądź platynowe. Powiedział, że założenie zwykłych będzie już modyfikacją na własną odpowiedzialność. Całkiem już zgłupiałem.

Offline herbi1128

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: świece 1,4 MPI
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Marzec 2024, 15:11:18 »
Pań w sklepie jest zwykłym sprzedawca , czyta i mówi co musi żeby sprzedać towar , sądzę że nie jest mechanikiem tylko informuje co mu się wyświetla, po to jest forum żeby swoje sugestie i doświadczenia pomagały sobie nawzajem. Zrobisz jak uważasz ale były już tematy na forum że te irydowe stwarzają problemy w naszysz autach. Tak po zatym aso też zaleca robotę tylko u nich razy 3 za usługę tylko po to żeby zarobić bo to przecież aso, ja olewałem ich gwarancję na auto od zawsze i pewnie licząc zaoszczędziłem na nowe auto bo robie wszystko sam, pozdrawiam

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: świece 1,4 MPI
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Marzec 2024, 08:08:12 »
Byłem, zobaczyłem, wymieniłem. Zostawię tutaj cenną informację dla użytkowników silnika G4LC  1.4 MPI 100 KM. Nie kupujcie do tego silnika świec DENSO IRYDOWE VXUH20I, ponieważ to są świece tzw. uniwersalne i pasują do bardzo dużej ilości modeli samochodów. Do samego Hyundaja pasują aż do 54 różnych modeli i wersji silnikowych. Jak sprawdzicie w katalogach to ewidentnie są do zasilania CNG i LPG. Niestety nie piszą tego nigdzie jak kupujecie przez internet, a jak chodzą na benzynie to się już przekonałem. To są bardzo popularne świece i w sklepie powiedziano mi, że to jest seria DENSO uniwersalna, czyli jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Być może do jakiegoś innego silnika przypasuje, ale nasz ich zdecydowanie nie lubi.
Założyłem Irydowe NGK SILKR6C10E, są to dedykowane świece do tego konkretnego silnika. Zmiana pracy silnika na wolnych obrotach bardzo duża. Jest równo i nie trzęsie budą a w trakcie jazdy jest płynniej.
Na tych Denso po przejechaniu ok 10 tys. km pojawiło się sporo brązowego nalotu na porcelanie, tak jak by się za bardzo przegrzewały.

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: świece 1,4 MPI
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Marzec 2024, 09:13:18 »
ja do silnika G4FC założyłem DENSO IRIDIUM TT TwinTip Electrodes IXUH22FTT IT43 4743#4 i też nie jestem zadowolony - szarpie na wolnych obrotach..

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: świece 1,4 MPI
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Marzec 2024, 10:03:45 »
Z tymi jest prawdopodobnie taka sama historia. Zobacz do ilu marek i modeli ona pasuje, jeszcze więcej niż moja. Tak na szybko popatrzyłem na aukcje i większość ma dopisek LPG. Chwalą się na aukcji, że większa moc wyjściowa i to jest chyba problem. Zmień na konkretne do tego silnika i poczujesz różnicę.

Offline Andreas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 53
Odp: świece 1,4 MPI
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Marzec 2024, 11:00:39 »
zaleznie od budowy silnika wazny jest sposub odprowadzenia ciepla dlatego tez istnieje podzial swiec na zimne cieple gorace . dopasowanie tego czynnika moze wplywac na prace silnika.
material uzyty do budowy swiecy nie ma znaczenia i tak irydowe majom ze wzglendu na uzyty material o wiele dluszom zywotnoc od swiecy standarlowej

Offline darnow6839

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: świece 1,4 MPI
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Kwiecień 2024, 00:20:12 »
Świece idą na pewno irydowe. Zobacz sobie w tabelach czynności serwisowych jaka jest częstotliwość wymiany. Taka jak dla irydowych.