Autor Wątek: Santa FE SM 2003 Szyba czołowa podgrzewana??  (Przeczytany 833 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline bandzior13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Santa FE SM 2003 Szyba czołowa podgrzewana??
« dnia: 11 Marzec 2024, 20:25:35 »
Witam,

Niestety pewnie będę zmuszony do wymiany szyby czołowej, mały odprysk poniżej wycieraczki przerodziła się w dość duże pęknięcie szyby.
Przeglądałem internet i znalazłem wersję podgrzewaną i nie podgrzewaną.

W zawiązku z tym mam pytanie czy przewody do podłączenia są standardowo wyprowadzone czy trzeba coś kombinować i wyciągać np. od lusterek??

W moim egzemplarzu raczej nie zauważyłem żeby była przednia szyba podgrzewana. Mam podgrzewane lusterka i tylną szybę.
W razie czego podaje VIN: KMHSC81VP3U515998

« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2024, 20:27:19 przez bandzior13 »

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 270
Odp: Santa FE SM 2003 Szyba czołowa podgrzewana??
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Marzec 2024, 17:03:14 »
Szyba jeżeli jest podgrzewana to tylko w okolicy wycieraczek i będziesz miał do tego przełącznik jeżeli go nie masz to niepotrzebna Ci szyba z podgrzewaniem.

Offline bandzior13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Odp: Santa FE SM 2003 Szyba czołowa podgrzewana??
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Marzec 2024, 21:11:04 »
Tak już się zorientowałem że podgrzewane jest tylko pole wycieraczek.
U siebie nie zauważyła żeby jakoś szczególnie okolice wycieraczek szybciej odtajały przy mrozach.

Myślałem że jest to wpięte w ten sam przełącznik co lusterka i szyba z tyłu.

Offline dannyx

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Santa FE SM 2003 Szyba czołowa podgrzewana??
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Marzec 2024, 14:57:41 »
A to ciekawe. Było by bardzo przydatne podgrzewanie w okolicach wycieraczek, bo jak Santa Fe jest świetnym samochodem, to te wycieraczki nie rozmrażają się od nawiewu na szybą z racji położenia.

Tak z ciekawości, gdzie był ten dodatkowy przycisk?

http://hyundaiklub.pl/index.php?topic=2534.0 Co prawda CM a nie SM ale niektóre kombinacje przycisków z CM działają w SM aby pewne rzeczy aktywować/dezaktywować, więc może tu będzie podobnie. Na dole są posty, że z włącznikiem AC się załącza ogrzewanie dołu przedniej szyby.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2024, 15:03:26 przez dannyx »

Offline bandzior13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Odp: Santa FE SM 2003 Szyba czołowa podgrzewana??
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Marzec 2024, 17:18:14 »
Według tej strony
https://www.autodoc.pl/glavista/19109483

Szyba pasuje zarówno do SM jak i do CM.

W SM jest przełącznik włączający nadmuch na przednią szybę z w panelu klimatyzacji.
Raczej w SM nie było takiej opcji choć któż wie. Mnie bardziej interesuje czy jest wyprowadzony jakiś przewód i pewnie się dowiem  jak zdejmę szybę.
Ale to jeszcze trochę czasu minie. Jak będę mógł to wrzucę zdjęcie co jest pod szybą.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Odp: Santa FE SM 2003 Szyba czołowa podgrzewana??
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Marzec 2024, 19:50:56 »
W moim Tucsonie 2004r jest szyba podgrzewana i jest na konsoli guzik do włączania. Kable które dochodzą do szyby widać po zdjęciu podszybia tam gdzie silnik wycieraczek. A czy tak samo jest w Santa fe to nie wiem.

Offline bandzior13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Odp: Santa FE SM 2003 Szyba czołowa podgrzewana??
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Marzec 2024, 22:31:49 »
Faktycznie Tucson miał jako opcja podgrzewanie przedniej szyby tak wychodzi z instrukcji. Oddzielny przełącznik odpowiedzialny tylko za to.

Niestety przeszukałem kilka źródeł i się okazało że Santa Fe nie miało nawet takiej opcji.
Jednak znalazłem ciekawą opcję, elektryczne lusterko wsteczne z możliwością zaprogramowania trzech przycisków np. pod pilota do bramy(kopiowanie sygnału).
Zamiast szukać pilota od bramy to naciskasz guzik na lusterku i otwiera się brama lub garaż. 

Offline dannyx

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Santa FE SM 2003 Szyba czołowa podgrzewana??
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Kwiecień 2024, 03:29:43 »
Zawsze można założyć przewód grzewczy 12v i pod zapalniczke podłączać pod deską i tak go nie widać jeśli już komuś bardzo zalezy.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 270
Odp: Santa FE SM 2003 Szyba czołowa podgrzewana??
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Kwiecień 2024, 19:19:09 »
Santa Fe SM ma przełącznik ogrzewania przedniej szyby po lewej stronie kierownicy jest to takie jajo i są tam przynajmniej w moim dwa aktywne jeden u góry do napędu 4WD drugi poniżej z lewej strony do podgrzewania szyby trzeci ślepy. Natomiast jeżeli kupisz szybę z podgrzewaniem to chyba nie jest problem podłączyć dwa przewody przez przekaźnik i bezpiecznik. Problemem będzie przeciągnięcie przewodu do kabiny aby zamontować jakikolwiek przełączki ładniejszy lub brzydszy aby tylko spełniał swoja funkcję.

Offline bandzior13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Odp: Santa FE SM 2003 Szyba czołowa podgrzewana??
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Kwiecień 2024, 22:17:04 »
Ja mam napęd tylko na przód i po lewej stronie od kierownicy mam jedynie regulację jasności podświetlenia na zegarach.