Forum > Santa Fe SM

Santa FE SM 2003 Szyba czołowa podgrzewana??

(1/2) > >>

bandzior13:
Witam,

Niestety pewnie będę zmuszony do wymiany szyby czołowej, mały odprysk poniżej wycieraczki przerodziła się w dość duże pęknięcie szyby.
Przeglądałem internet i znalazłem wersję podgrzewaną i nie podgrzewaną.

W zawiązku z tym mam pytanie czy przewody do podłączenia są standardowo wyprowadzone czy trzeba coś kombinować i wyciągać np. od lusterek??

W moim egzemplarzu raczej nie zauważyłem żeby była przednia szyba podgrzewana. Mam podgrzewane lusterka i tylną szybę.
W razie czego podaje VIN: KMHSC81VP3U515998

Zibi.S68:
Szyba jeżeli jest podgrzewana to tylko w okolicy wycieraczek i będziesz miał do tego przełącznik jeżeli go nie masz to niepotrzebna Ci szyba z podgrzewaniem.

bandzior13:
Tak już się zorientowałem że podgrzewane jest tylko pole wycieraczek.
U siebie nie zauważyła żeby jakoś szczególnie okolice wycieraczek szybciej odtajały przy mrozach.

Myślałem że jest to wpięte w ten sam przełącznik co lusterka i szyba z tyłu.

dannyx:
A to ciekawe. Było by bardzo przydatne podgrzewanie w okolicach wycieraczek, bo jak Santa Fe jest świetnym samochodem, to te wycieraczki nie rozmrażają się od nawiewu na szybą z racji położenia.

Tak z ciekawości, gdzie był ten dodatkowy przycisk?

http://hyundaiklub.pl/index.php?topic=2534.0 Co prawda CM a nie SM ale niektóre kombinacje przycisków z CM działają w SM aby pewne rzeczy aktywować/dezaktywować, więc może tu będzie podobnie. Na dole są posty, że z włącznikiem AC się załącza ogrzewanie dołu przedniej szyby.

bandzior13:
Według tej strony
https://www.autodoc.pl/glavista/19109483

Szyba pasuje zarówno do SM jak i do CM.

W SM jest przełącznik włączający nadmuch na przednią szybę z w panelu klimatyzacji.
Raczej w SM nie było takiej opcji choć któż wie. Mnie bardziej interesuje czy jest wyprowadzony jakiś przewód i pewnie się dowiem  jak zdejmę szybę.
Ale to jeszcze trochę czasu minie. Jak będę mógł to wrzucę zdjęcie co jest pod szybą.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej