Autor Wątek: [i20 BC3] Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3  (Przeczytany 1479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mikida

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3
« dnia: 09 Marzec 2024, 20:26:04 »
Witam.
Stałem się posiadaczem nowego I20 i mam kilka zapytań odnośnie tego małego wariata :)
Autko fajne ale potrafi zdenerwować swoimi nie do końca dobrze działającymi systemami. Najbardziej denerwujące dla mnie jest notoryczne sygnalizowanie o przekroczeniu prędkości dodam ,że system ten działa niezbyt dobrze np. w sytuacji gdzie jadąc drogą na której jest ograniczenie do 30 km/h a następnie wjedziemy na inna drogę gdzie jest już dozwolone 60 km/h to co jakiś czas uruchamia sygnał dźwiękowy i robi to do momentu aż sczyta następny napotkany znak i moje pytanie czy można te komunikaty dźwiękowe wyłączyć na stałe? (dodam że można to dezaktywować ale przy kolejnym uruchomieniu silnika znów mamy to aktywne) Podobne pytanie odnośnie asystenta pasa ruchu na wąskich drogach jest to męczące bo ciągle trzeba walczyć z kierownicą która sama skręca i również pytanie czy można to na stałe wyłączyć?(chociaż w tym wypadku dezaktywacja jest prosta bo jeden guzik na kierownicy załatwia sprawę)
Kolejny temat to android auto . Mam huawei p20 pro czy można ten telefon skonfigurować do bezprzewodowego połączenia android auto? Po kablu działa.
W aucie jest też opcja WIFI tylko nie mogę załapać jak się połączyć z siecią auta gdyż potrzebne jest hasło tylko nie mam pojęcia jakie ? może jest jakieś uniwersalne?
Przeglądając forum napotkałem na instrukcje odnośnie radia do I30 że można wejść w opcje serwisowe i tak myślę może w tych opcja będzie możliwość ustawienia tego co opisuje wyżej . Próbowałem zastosować rady które są podawane do I30 jednak w tym radyjku to nie działa pewno trzeba zastosować inne triki. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie przemyślenia to będzie to mile widziane.

Offline dsider

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
Odp: Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Marzec 2024, 00:08:39 »
Kolejny temat to android auto . Mam huawei p20 pro czy można ten telefon skonfigurować do bezprzewodowego połączenia android auto? Po kablu działa.
generalnie do bezprzewodowego androida auto wymagany jest telefon z co najmniej androidem 11 (wyjatkiem są galaxy i pixele)

Offline mikida

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marzec 2024, 08:57:42 »
P20 pro ma EMUI 12 i z tego co wyczytałem prawdopodobnie jest to android 10 wiec chyba to będzie rozwiązanie problemu bezprzewodowego android auto :)
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2024, 09:05:39 przez mikida »

Offline Chris_M

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Marzec 2024, 01:06:42 »
generalnie do bezprzewodowego androida auto wymagany jest telefon z co najmniej androidem 11 (wyjatkiem są galaxy i pixele)
Właśnie wczoraj eksperymentowałem z podłączeniem smartfona Samsung Galaxy A32s 5G do wypożyczonego i20 z 2023 roku (MY 2024).
Bezprzewodowo można było bez problemu odbierać przychodzące połączenia, ale bez kabla nie działało mi ani rozpoczynanie rozmowy (nie było książki telefonicznej), ani Android Auto. Po kablu działało mi wszystko co wówczas próbowałem, więc problem chyba nie sprowadza się wyłącznie do Androida, gdyż mój Galaxy ma Androida 14.
Z drugiej strony, ok. roku temu w salonie Hyundaia robiłem podobne eksperymenty z jednym ze stojących tam i20 i wówczas wszystko mi działało po BT, nawet Google Maps, więc sytuacja jest dość niejednoznaczna.
Za tydzień mamy odbierać od dilera i20 zamówionego dla mojej Żony, więc będę miał możliwość więcej poeksperymentować. Jeśli dojdę do jakichś konstruktywnych wniosków, to napiszę.

Offline Chris_M

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marzec 2024, 17:54:05 »
Korekta do poprzedniej wiadomości. Napisałem w niej:
Cytuj
ok. roku temu w salonie Hyundaia robiłem podobne eksperymenty z jednym ze stojących tam i20 i wówczas wszystko mi działało po BT, nawet Google Maps,
Wciąż czekam na dostawę zamówionego i20, a w międzyczasie studiuję znalezioną w necie dokumentację. Wynika z niej, że przy połączeniu bezprzewodowym transmisja danych odbywa się nie po BT, lecz po wifi 5 GHz, a BT jest prawdopodobnie używany tylko na początku, do nawiązania połączenia pomiędzy smartfonem, a systemem samochodu.

Offline mikida

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marzec 2024, 22:15:05 »
Nie wiem czy tak do końca komunikuje się po WIFI gdyż w moim wypadku jedynie po BT jest komunikacja natomiast android auto leci po kabelku. Co do samego WIFI to auto posiada takowy punkt dostępu lecz nie wiem jaki jest klucz aby się połączyć z WIFI auta.
ps. niech kolega poszuka gdzieś rozwiązania na nieszczęsny system czytania znaków(bo po odbiorze auta zacznie się super przygoda z systemem  :P ) który nijak ma się do rzeczywistych ograniczeń drogowych i ciągle tylko pika i pika i pika ,aż kur...... bierze :) Super inżynierowie stworzyli takiego bubla dla faktu aby tylko było bo UE wymaga !!!

Offline Chris_M

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Marzec 2024, 23:29:24 »
Cytuj
Nie wiem czy tak do końca komunikuje się po WIFI gdyż w moim wypadku jedynie po BT jest komunikacja natomiast android auto leci po kabelku. Co do samego WIFI to auto posiada takowy punkt dostępu lecz nie wiem jaki jest klucz aby się połączyć z WIFI auta.
Rzuć okiem tutaj:
http://webmanual.hyundai.com/DA_GEN2_V/AV/EUR/Polish/002_Features_pprojection.html#phoneprojection
tam jest nawet zrzut ekranu, jak skonfigurować połączenie wifi.

Ja na razie tylko teoretyzuję, bo termin odbioru mam dopiero na koniec nadchodzącego tygodnia, ale z tego co czytam, to system może pracować w jednym z dwóch trybów:
1) Android Auto
2) Projekcja smartfona, czyli zduplikowanie jego ekranu na ekranie samochodowego systemu, co w polskiej instrukcji błędnie zostało przetłumaczone jako "Wykrywania smartfonu". Dlatego w razie wątpliwości bezpieczniej jest zmienić język instrukcji na angielski.


Offline mikida

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Marzec 2024, 11:42:42 »
Zrobiłem dziś ponowny test połączenia telefonu jednak w dalszym ciągu bez rezultatu.
Zgodnie z instrukcją usunąłem wszystkie podłączone telefony i ponownie wykonałem konfiguracje i otrzymałem taki komunikat jak na zdjęciu  ;D
Więc pewno przyczyną takiego stanu będzie mój telefon :D
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec 2024, 11:46:50 przez mikida »

Offline traker

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Marzec 2024, 16:06:56 »
A po apple carplay działa bezprzwodowo z  iphona ?

Offline Chris_M

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Marzec 2024, 20:20:28 »
Zgodnie z tą instrukcją http://webmanual.hyundai.com/DA_GEN2_V/AV/EUR/Polish/002_Features_pprojection.html#id_h1_8 powinno działać, a jaka jest rzeczywistość, to musi ktoś wypróbować ;)

Offline hary6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Marzec 2024, 16:20:49 »
Witam, i20 Modern+Comfort+Led rok 2023 modelowo 2024 Android Auto jak i Carplay śmigają bez kabla.
Przyznam się że nawet nie zwróciłem uwagi czy było włączone wifi. Parowanie zajęło dosłownie kilka sekund.
Co do systemu czytania znaków to delikatnie mówiąc to jest tragedia :(
Może uda się to wyłączyć przy okazji wizyty na serwisie, bo zabawa z wyłączaniem tego przy każdym odpaleniu auta jakoś średnio mi się podoba.
Na co dzień nie jeżdżę tym autem ale nawet w czasie rozmowy telefonicznej z kierowczynią tego auta można oszaleć od pipczenia tego systemu.

Offline mikida

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Marzec 2024, 19:01:17 »
Witam, i20 Modern+Comfort+Led rok 2023 modelowo 2024 Android Auto jak i Carplay śmigają bez kabla.
Przyznam się że nawet nie zwróciłem uwagi czy było włączone wifi. Parowanie zajęło dosłownie kilka sekund.
Co do systemu czytania znaków to delikatnie mówiąc to jest tragedia :(
Jaką wersję androida masz w telefonie i na jakim modelu telefonu sprawdzane działanie android auto?
Co do ostrzegania o znakach to mówiłem już że potrafi umilić jazdę :) I nijak ma się to do rzeczywistych ograniczeń na trasie. Kwestia dezaktywacji w serwisie może być problematyczna bo się zasłaniają zaleceniami UE i umywają ręce od tematu.

Offline Chris_M

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Marzec 2024, 19:16:16 »
Co do ostrzegania o znakach to mówiłem już że potrafi umilić jazdę :) I nijak ma się to do rzeczywistych ograniczeń na trasie. Kwestia dezaktywacji w serwisie może być problematyczna bo się zasłaniają zaleceniami UE i umywają ręce od tematu.
Chyba jedynym wyjściem będzie reklamowanie w ASO (aż do znudzenia) niewłaściwego działania systemu, że sygnalizuje istnienie ograniczenie tam, gdzie ono nie obowiązuje.
Najlepiej by było gdyby to naprawili, ale łatwiejsze dla nich raczej będzie stworzenie możliwości wyłączenia tej sygnalizacji.

Offline hary6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Marzec 2024, 19:17:14 »
Jaką wersję androida masz w telefonie i na jakim modelu telefonu sprawdzane działanie android auto?
Co do ostrzegania o znakach to mówiłem już że potrafi umilić jazdę :) I nijak ma się to do rzeczywistych ograniczeń na trasie. Kwestia dezaktywacji w serwisie może być problematyczna bo się zasłaniają zaleceniami UE i umywają ręce od tematu.
Androida mam 11, telefon stary trzy letni Xiaomi.
 Aktualizację Android Auto musiałem zrobić parę miesięcy temu bo jak podłączałem do Kia  Sportage to domagało się aktualizacji do najnowszej wersji żeby połączyło, taki mi wyskoczył komunikat.

Offline mikida

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Marzec 2024, 11:02:52 »
Androida mam 11, telefon stary trzy letni Xiaomi.
Ja niestety mam androida 10 i to będzie przyczyną braku komunikacji bezprzewodowej. Minimum android 11 do prawidłowego działania.