Autor Wątek: Zwiększyło się spalanie  (Przeczytany 278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
Zwiększyło się spalanie
« dnia: 27 Luty 2024, 12:49:54 »
Witam, w ubiegłym roku na jesieni wymieniono mi sprzęgło. Po odbiorze samochód gasł. Okazało się, że do wymiany jest czujnik wału korbowego. Zamówiłem zamiennik dobrej firmy. Wszystko ok. Jednak mam wrażenie, że moje autko coś za dużo połyka tego paliwa. Jak go zatankuję po korek, to mi pokazuje 550 km max przebiegu. Wcześniej stał zawsze w garażu, teraz żona ma nowszy model to ona w nim stoi a ja stoję na dworze i robię krótkie odcinki. Zobaczę jak będzie gdy się ociepli. Żona ma i30 PD (3 lata) i po zatankowaniu do pełna pokazuje jej 750 km do przejechania i faktycznie pali jej od 4,5 do 5,5 jeżdżąc 30 km w jedną stronę do pracy. Mój palił 6 do max 7 litrów. Więc po zatankowaniu powinno mi chociaż coś ponad 600 km pokazać :(  Czy wymiana tego czujnika może być odpowiedzialna za ten stan ? wcześniej było idealnie. Samochód posiadam od 2015 r. i jedynie co w nim padło to 2 lata temu wspomaganie kierownicy. Innych problemów nie miałem. Udany egzemplarz. Kupiłem go jak miał 55 000 przejechane od 1 właściciela z polskiego salonu , obecnie mam 165 000 zrobione. Ile wasze autka po zatankowaniu pokazują możliwość przejechania ? silnik 1.6 126KM benzyna
« Ostatnia zmiana: 27 Luty 2024, 12:52:53 przez sisimon »

Offline Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 88
Odp: Zwiększyło się spalanie
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Luty 2024, 07:19:45 »
Dla mnie to zawsze zależy od stylu jazdy. Przy wymianie sprzęgła zresetowało Ci historię średniego spalania (odpięty aku).
Miałem dokładnie tak samo. Po jakimś czasie średnia spalania znowu się odbuduje i zobaczysz po ok miesiącu-dwóch ile średnio spala.

U mnie było nawet tak, że przed którymś odpięciem aku miałem średnie 7,4, a gdy auto potem przejęła żona - 6,9.

Auto z 2010, silnik 1,4.