Autor Wątek: Wolne obroty i30 pd 1.4 100 KM  (Przeczytany 718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Wolne obroty i30 pd 1.4 100 KM
« dnia: 30 Styczeń 2024, 09:59:06 »
Zakładam nowy temat w sprawie wolnych obrotów, czy da się je podnieść? ASO Hyundaia tego nie zrobi bo ich sprzęt tego "nie potrafi". Pytałem mechanika i faktycznie dużo ludzi narzeka na zbyt niskie obroty i sam mówił, że idealnie było by ok 900 obr/min. Teraz pytanie, czy ktoś wie, czy istnieje taki warsztat lub osoba co potrafi takie coś zrobić? Ja szukam od jakiegoś czasu ale takiego kogoś nie znalazłem w okolicach małopolski.

Online tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 280
Odp: Wolne obroty i30 pd 1.4 100 KM
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń 2024, 17:13:00 »
Mam ten sam silnik i nie narzekam na zbyt wolne obroty. Po rozgrzaniu jest około 850. Silnik pracuje stabilnie, nie faluje, nie drży.

Do Skody fabii z silnikiem 1.4 MPI (ale to chyba nie ten sam silnik?) można było kiedyś dokupić moduł wolnych obrotów, w którym dało się je regulować. W poprzedniej wersji i30 chyba też się dało. Ale do obecnego modelu nie widziałem jeszcze takiego modułu.

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Wolne obroty i30 pd 1.4 100 KM
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń 2024, 21:14:16 »
Mam ten sam silnik i nie narzekam na zbyt wolne obroty. Po rozgrzaniu jest około 850. Silnik pracuje stabilnie, nie faluje, nie drży.
Z tego co widzę w opisie to masz G4FA a to Gamma trochę inna rodzina silników Hyundai niż G4LC - chociaż dziwne, że w i30 PD jest ..FA ;))

@farciarzgilmore - jesteś z Krakowa? mogę zrobić Ci podstawową diagnostykę sprawdzić zadane przez sterownik silnika ECM obroty jałowe. U mnie po wymianie na świece Irydowe TT czuć drgania na wolnych obrotach.. i taka też krąży opinia na internetach.. - jak widać.. słuszna...

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Wolne obroty i30 pd 1.4 100 KM
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Styczeń 2024, 07:14:29 »
@farciarzgilmore - jesteś z Krakowa? mogę zrobić Ci podstawową diagnostykę sprawdzić zadane przez sterownik silnika ECM obroty jałowe. U mnie po wymianie na świece Irydowe TT czuć drgania na wolnych obrotach.. i taka też krąży opinia na internetach.. - jak widać.. słuszna...

Cześć, i tutaj kolego mnie zaskoczyłeś, bo właśnie w zeszłym roku się szarpnąłem i wymieniłem świece na irydowe. Pierwszy raz słyszę o tym, że na irydach jest taka praca silnika. To chyba wymienię z ciekawości tylko proszę o podpowiedz jakie konkretnie najbardziej pasują.
W Krakowie akurat będę w tą sobotę w okolicach stadionu Wisły Kraków (córka ma mecz o 11) więc ok 13 byłbym dostępny. Pytanie tylko czy jest sens, bo jak mi go ostatnio podpięli pod urządzenie w ASO, to mechanik pokazywał mi osobiście, że nie da się nic zmienić ich urządzeniem, a wolne obroty są ok. Jesteś w stanie sprawdzić coś innego niż ASO?
Z góry dzięki