Autor Wątek: Napięcie ładowania  (Przeczytany 406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcin2105

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Napięcie ładowania
« dnia: 28 Styczeń 2024, 22:42:09 »
Witam Chciałbym zapytać czy to normalne że jak silnik jest zapalony i zgaszone swiatła (działają tylko ledy) to przy podpięciu komputera pokazuje napięcie na ECU 12.8 V tak samo pokazuje jak wsadzę miernik w gniazdo zapalniczki a jak włącze swiatła to napięcie przy podpiętym komputerze wzrasta do 14.5V i tak samo pokazuje na mierniku wpiętym w gniazdo zapalniczki. Zastanawiam się czy też tak macie czy u mnie jest coś nie tak np z jakąs kostką i prawidłowe napięcie pojawia się dopiero na światłach bo zamyka się obwód przez zarowki

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Napięcie ładowania
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2024, 08:44:52 »
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2024, 08:47:36 przez ...kuba... »

Offline marcin2105

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Napięcie ładowania
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń 2024, 19:08:42 »
Dzięki za pomoc

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Napięcie ładowania
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Styczeń 2024, 20:11:52 »
Witam Chciałbym zapytać czy to normalne że jak silnik jest zapalony i zgaszone swiatła (działają tylko ledy) to przy podpięciu komputera pokazuje napięcie na ECU 12.8 V tak samo pokazuje jak wsadzę miernik w gniazdo zapalniczki a jak włącze swiatła to napięcie przy podpiętym komputerze wzrasta do 14.5V i tak samo pokazuje na mierniku wpiętym w gniazdo zapalniczki. Zastanawiam się czy też tak macie czy u mnie jest coś nie tak np z jakąs kostką i prawidłowe napięcie pojawia się dopiero na światłach bo zamyka się obwód przez zarowki

Proponuje zapoznać się z parametrem naładowania akumulatora. Możesz się zdziwić jak się dowiesz że inteligentne ładowanie ładuje twój akumulator tylko do poziomu 80%, użytkownik typu piejar, nie jest przekonany do mojej teori. Proponuje sprawdz moją teorie, a dojdziesz do wniosku że lepiej jest mieć doładowany Aku niż niedoładowany. Ładuj dobrą łądowarką (mogę polecić) cyklicznie, AGM to nie są tanie rzeczy. Zależy od różnych czynników ale wole przedłużyć żywotność o np 2lata.

Offline marcin2105

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Napięcie ładowania
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Luty 2024, 10:45:43 »
Ale chodzi ci o podładowywanie? Ja pytałem o ładowanie przez alternator podczas jazdy

piejar

  • Gość
Odp: Napięcie ładowania
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Luty 2024, 13:32:13 »
Zwolennicy lepsiejszych ładowarek będą swoje głosić. Ale Mr Alternator się nie zastanawia nad programami ładowania - ładuje do 14,2-14,6 przy ESC czasem ładuje napięciem 15V. I jakoś nikt się nie zastanawia dlaczego ładowarka lidlowa lądując do 15 V ładuje do 80% a alternator lądując do 14,5 ładuje do 100% :-)

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Napięcie ładowania
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Luty 2024, 13:43:32 »
Ale chodzi ci o podładowywanie? Ja pytałem o ładowanie przez alternator podczas jazdy
Nie chciałem cytować wszystkich odpowiedzi, bo koledzy wyjaśnili, że za to odpowiada system inteligentnego ładowania. Chciałem wyjaśnić że ten system inteligentnego ładowania, porzez alternator, w czasie jazdy reguluje jego pracę, co zauważyłeś. Idąc dalej zaproponowałem sprawdzenia parametru naładowania aku. Dlatego że ten inteligente ładowanie, nie naładuje ci uku w czasie jazdy nawet jak przejedziesz w ciągu 600km. Co za tym idzie, aku jest niedoładowany. Wyjścia z tej sytuacji są dwa:
- nie zwracać uwagi i wymienić aku szybciej niż w przypadku normalnego ładowania do 100% dyskusje typu bierz kozaka za 200, też tu padały, więc pełny luz
- cyklicznie odpowiednią ładowarką która współpracuje z np czujnikiem temp na aku, podładowywać aku, a napewno wytrzymie wiecej czasu niż stosowanie praktyk niedoładowania.
Można to łatwo sprawdzić, przecież nie opowiadam teori z krainy wiecznych łowów, chociaż nie którzy nie są przekonani.

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Napięcie ładowania
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Luty 2024, 13:52:14 »
Zwolennicy lepsiejszych ładowarek będą swoje głosić. Ale Mr Alternator się nie zastanawia nad programami ładowania - ładuje do 14,2-14,6 przy ESC czasem ładuje napięciem 15V. I jakoś nikt się nie zastanawia dlaczego ładowarka lidlowa lądując do 15 V ładuje do 80% a alternator lądując do 14,5 ładuje do 100% :-)

Wypowiadasz się w temacie o którym nie masz zielonego pojęcia. Argumenty na swoje teorie są?
To ja ci powiem że progi są w AGM ładowanie odbywa się w innym progu przy 0 stopni, a inaczej w 20 stopniach. Narażasz użytkowników na uszkodzenie systemu inteligentnego ładowania poprzez pisanie takich głupot jak wyżej. Jeżeli potrzeba ci dowodów to mogę przesłać parę informacji od producenta, o progach.

piejar

  • Gość
Odp: Napięcie ładowania
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Luty 2024, 00:34:41 »
Oj z pewnością nie mam pojęcia  :D :D :D
Ponad 5 lat użytkuje Megane 4 z ESC. Nigdy nie było potrzeby doładowywania akumulatora. Akumulator jest fabryczny i brak oznak pogorszenia jego kondycji. Bajania o gęstości elektrolitu możecie sobie prawić na spotkaniach kółka akumulatorologicznego. Współczesny akumulator jest hermetyczny, bezobsługowy i jest materiałem eksploatacyjnym o wartości jednego, góra dwóch tankowań "do pełna".
Dawaj te twoje dowody  :)

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Napięcie ładowania
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Luty 2024, 12:36:42 »
Oj z pewnością nie mam pojęcia  :D :D :D
Ponad 5 lat użytkuje Megane 4 z ESC. Nigdy nie było potrzeby doładowywania akumulatora. Akumulator jest fabryczny i brak oznak pogorszenia jego kondycji. Bajania o gęstości elektrolitu możecie sobie prawić na spotkaniach kółka akumulatorologicznego. Współczesny akumulator jest hermetyczny, bezobsługowy i jest materiałem eksploatacyjnym o wartości jednego, góra dwóch tankowań "do pełna".
Dawaj te twoje dowody  :)

Nie ten poziom dyskusji, obnażasz się i wszyscy to czytają.
To, że coś posiadasz, i stosujesz jakieś metody organoleptyczne, które dla ciebie powodują brak oznak pogorszenia jego kondycji, nie znaczy że tak jest.
Skąd wiesz że nigdy nie było potrzeby doładowania aku,  bo zawsze palił?
czy 80% naładowania aku to jest dobra czy bardzo dobra kondycja?
Wiadomo takie rzeczy jak ''gestosc elektrolitu, inteligentny system ładowania,AGM, są to dla ciebie jakieś kółka akumulatorologicz...
Pieprzenie o ładowarkach lidlowskich podłanczanych do auta czy branie kozaka, może nartazić użytkowników forum na poważne koszta, więc jak nie masz wiedzy, to nie pisz głupot, które wprowadzasz na swoim folwarku, których nawet nie potrafisz udowodnić.
Dosyć czasu poświęciłem na pisanie tego posta, wiecej czasu na ciebie nie będe marnował.
Jeżeli ktoś z forum interesuje się tematem, rozumie podctawy jak najbardziej mogę nomenklature przedctawić.

piejar

  • Gość
Odp: Napięcie ładowania
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Luty 2024, 21:42:21 »
Fakty dawaj, fakty a nie gorzkie żale.