Autor Wątek: Czujniki cofania  (Przeczytany 398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mariano188

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Czujniki cofania
« dnia: 26 Styczeń 2024, 19:00:09 »
Panowie pytanie, bo padły dwa czujniki cofania ,ponieważ po wrzuceniu wstecznego ciągle piszczy tak jak by widziało przeszkodę.

I teraz tak czy muszę kupić jakieś orginalne czy mogą być ,,byle jakie"??

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Czujniki cofania
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Styczeń 2024, 23:06:36 »
A upewniłeś się, czy nie zabrudzone/oblodzone?

Offline mariano188

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Czujniki cofania
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Styczeń 2024, 13:04:39 »
Upewniłem ,się przejrzałem całe nawet umykme i wyczyściłem i nic nie dało.

Offline rysio0510

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Czujniki cofania
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2024, 18:15:09 »
A skąd wiesz że akurat dwa czujniki są uszkodzone?
Ja mam u siebie też takie objawy po wrzuceniu wstecznego piszczy cały czas a przykładałem rurkę do czujnika i do ucha i każdy czujnik taki cichutko piszczy a pod palcami nawet lekko mrowi.Komputerem się nie sprawdzi bo nie ma modułu komfortu HYUNDAI tak jak to jest w grupie Vag gdzie można każdy czujnik sprawdzić. Stąd moje pytanie skąd wiesz,który czujnik jest uszkodzony?

Offline mariano188

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Czujniki cofania
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Styczeń 2024, 10:52:49 »
Dobre pytanie, nie wiem czy dwa czy jeden. Ale wczoraj poruszałem tymi czujnikami zaslonilem je całe, umyłem  je i niby dzisiaj już nie piszczy. Przyszło trochę mrozu i tak jak by się naprawiły. Teraz się zastanawiam czy poprostu gdzieś styki nie zaśniedziały albo nie dostało się wody. Wydaje mi się że jedyna opcja to będzie ozniorka zderzaka i przejrzenie ich wszystkich.

Offline rysio0510

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Czujniki cofania
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Styczeń 2024, 14:47:56 »
Mi tak szwankują te czujniki już z półtora roku jak było bardzo ciepło to piszczały na wyświetlaczu pokazywały na środku że jest przeszkoda,raz pomogło odłączenie akumulatora ale za jakiś czas wróciło i naprawiło się jak się ochłodziło ale już od dawna usterka wróciła.Myślę że trzeba będzie ściągnąć zderzak na wiosnę i zobaczyć co się tam kryje.Bo tak jak pisałem one impuls wysyłają bo je słychać jak się rurką sprawdzi przy uchu czyli nie są raczej martwe.Mogło tam jakieś zwarcie powstać i stąd te objawy.

Offline mariano188

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Czujniki cofania
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Styczeń 2024, 18:37:54 »
Myślę że mam to samo,bo dzisiaj jest już dobrze ,,nie widzą już przeszkody,,.  Pewnie się jakieś zwarcie albo coś takiego robi.