Autor Wątek: kontrolka Check Engine. Problem z kolektorem ssącym  (Przeczytany 231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dinopd

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
kontrolka Check Engine. Problem z kolektorem ssącym
« dnia: 19 Styczeń 2024, 12:40:54 »
Witam

Dzisiaj podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka Check Engine.

Podjechałem do znajomego mechanika, podłączył kompa i stwierdził błąd czujnika kolektora ssącego.

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się  z czymś takim i jakie czynności podjąć aby usunąć ten problem.

Dodatkowo zapytam czy jest dostępny jakiś moduł OBD aby można było czytać kody błędów w samochodzie

piejar

  • Gość
Odp: kontrolka Check Engine. Problem z kolektorem ssącym
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2024, 13:09:04 »
Szkoda że nie podał ci kodu bo czujniki w kolektorze ssącym to masz prrzynajmnie dwa czyli przepływomierz masowy MAF I czujnik ciśnienia bezwzglednego MAP.
Czasem pada sterowanie klapą gaszącą, - mylona z przepustnicą. Zaraz za klapą są zaś zawirowywacze wraz ze swoim sterowaniem.
Tak więc dostarcz.szczegolow.
Ja obstawiam klapę gaszącą bo gdy jest uszkodzona to  wywala check ale pozwala jeździć w ograniczonym trybie. Zamyka się tylko ma jakąś sekundę.ponwylaczeniu zapłonu - słychać to
Prosty sprawdzony u mnie moduł to Vgate icar 2.0 plus aplikacja Car Scanner

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: kontrolka Check Engine. Problem z kolektorem ssącym
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Styczeń 2024, 13:37:57 »
Dokładnie tak trzeba wiedzieć jaki to błęd, w kolektorze dolotowym jest wiele czujników mierzących włąściwości powietrza: masę przepływu, ciśnienie, temperaturę...

Jak coś to mam do sprzedania Vgate icar PRO na BT4.0 Dual w wersji z możliwością wgrywania aktualizacji - działa z Android, iOS i laptopami z BT.