Autor Wątek: Ubywający czynnik z klimatyzacji  (Przeczytany 484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawelgep111

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Ubywający czynnik z klimatyzacji
« dnia: 19 Styczeń 2024, 09:29:08 »
witam.
Auto hyundai Hyundai i30, 1,4 MPi 100km z 2019r, z przebiegim 30tkm.
Auto kupione rok temu. Na serwisie klimatyzacji okazało się że nie ma czynnika w układzie klimatyzacji. Zrobiona próbę szczelności czyli azot zostawiony samochód do dwie doby . po dwóch dniach ciśnienie w układzie bez zmian. następnie wodór i kontrola czujnikiem parownika chłodnicy i sprężarki i przewodów. bez widocznych wycieków. Klima nabita na nowo, Po ok 4 miesiącach okazało się że klimatyzacja nie działa  a w układzie znowu nie ma czynnika
Pytanie: czy ktoś z użytkowników miał problemy z klimatyzacją w tym modelu, co było przyczyną?

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: Ubywający czynnik z klimatyzacji
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2024, 17:16:10 »
Miałem podobne objawy z Passacie z 1995 roku. Kompresor był nieszczelny i czynnik uciekał tylko podczas jego pracy. Na postoju, nawet długotrwałym nic nie ubywało. Musiałem kupić za 60 zł zestaw do regeneracji (jakieś uszczelki, pierścienie) ale sam tego nie robiłem, bo to masa pracy i pół przodu trzeba było rozebrać. Mechanik skasował 450 zł za robociznę, naprawę kompresora i ponowne napełnienie układu.

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Ubywający czynnik z klimatyzacji
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2024, 03:12:29 »
Hehe no serwis wszystkich podzespołów jakie wchodzą w skład układu klimatyzacjii i wymiana wszystkich uszczelnień na pewno rozwiązałaby problem pytanie tylko czy rozwiązanie tego problemu w ten sposób będzie opłacalne..  kolega raczej chciał dowiedzieć się czy może występuje jakiś standardowy problem w tym modelu. Ale sugestia z wymiana wszystkich uszczelnień kto wie.. może okazać się trafna.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Ubywający czynnik z klimatyzacji
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Styczeń 2024, 16:02:17 »
Ja bym najpierw sprawdził chłodnicę. One są dość kiepskie jakościowo. Napełnić z tym czynnikiem co pokazuje na UV wyciek i sprawdzać co jakiś czas a może wyjdzie gdzie ucieka. To najtańszy sposób i na taki mały wyciek.

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
Odp: Ubywający czynnik z klimatyzacji
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Luty 2024, 13:08:44 »
Kupiłem używany samochód z 2021 r. 1.5 DPI od 1 właściciela z przebiegiem 25 000 . W książce serwisowej na dzień dobry zobaczyłem wymianę układu klimatyzacji. W opisie napisał serwisant : znana usterka układu klimatyzacji, do wymiany :) Ciekawe jak mi ona długo pociągnie :) jeżeli to znana usterka (szkoda , że nie napisał jaka) to pewnie i nas kiedyś dopadnie :)

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: Ubywający czynnik z klimatyzacji
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Luty 2024, 16:01:08 »
Może była na to akcja przywoławcza, skoro jest to znana usterka. Możesz sprawdzić wpisując VIN na stronie https://www.hyundai.com/pl/pl/serwis/serwis/dla-klientow-hyundai/akcje-przywolawcze.html