Autor Wątek: Spalanie chwilowe  (Przeczytany 357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcin2105

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Spalanie chwilowe
« dnia: 18 Styczeń 2024, 08:31:22 »
Witam mam pytanie czy tak ma być czyli przy zjeżdżaniu z górki na biegu bez wciśniętego gazu spalanie chwilowe pokazuje 1.2 - 0.8 l/km zamiast 0.0 l/km

piejar

  • Gość
Odp: Spalanie chwilowe
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń 2024, 10:22:20 »
Jeżeli w danym momencie trwa wypalanie DPF to spalanie nie spada do zera . Jeżeli nie ma wypalania to spada do zera. Jeżeli masz wrażenie że tak jest zawsze to możesz mieć problem "nie kończącego się" wypalania , przybywanie oleju itp.

Zajrzyj tu, jest też wiele innych wątków
http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,15829.msg145742/topicseen.html#new

Offline marcin2105

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Spalanie chwilowe
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Styczeń 2024, 23:09:15 »
Orientuje się ktoś czy w tych modelach można komputerem włączyc wypalanie DPF ? Jak tak to jakim programem bo mam ten podobny do delphi ale nie mogę znaleźć tej opcji

piejar

  • Gość
Odp: Spalanie chwilowe
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Styczeń 2024, 10:38:32 »
Lepiej kontroluj sobie czy i kiedy masz wypalanie. Jeżeli ono jest cykliczne i sensowne ten kończy się po dystansie 15-20 km to wszystko gra i wypalanie serwisowe nie jest potrzebne.

Offline marcin2105

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Spalanie chwilowe
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Styczeń 2024, 11:20:43 »
Tak tylko jak się właczy pod koniec jazdy i do tego na liczniku nie jest ustawione spalanie chwilowe tylko inna opcja to nic innego nie wskazuje że filtr się wypala. Tym samochodem jeździ żona na dystansie przeważnie 20 km w jedną stronę. Ale ogarnąlem swoim programem tylko trzeba było zmienić na inną wersję silnika. Raz na jakiś czas raczej nie zaszkodzi wypalanie serwisowe.
Dzisiaj już jak jeździłem to pokazywało chwilowe spalanie 0.0 l/km
 Pytanie jeszcze jaka powinna być wartość różnicy ciśnienia na DPF ? O ile dobrze pamiętam to pokazuje między 3 a 4 mili bara