Autor Wątek: Nie działa kamera cofania  (Przeczytany 217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grzegorz299

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Nie działa kamera cofania
« dnia: 10 Styczeń 2024, 17:44:05 »
Witam
Od marca jestem posiadaczem IX35 2.0CRDi 136KM. Jakiś miesiąc temu padła kamera cofania. Odkręciłem tylną maskownicę/blendę aby dostać się do przewodów kamery. Poczytałem trochę ale nie rozwiązałem problemu. Potrzebuje jakiejś odpowiedzi. Wiem że kamera nie jest oryginalna. Taka jak na zdjęciu następnie po kablu od kamery mamy wtyczkę 4 pin i dalej (coś w czarnej obudowie - nie wiem)  z tego wychodzą trzy przewody. Żółty sygnał wideo,  czerwony wtyk zasilania i przewód czarny. W aucie połączenie kabli wyglądało tak na zdjęciu (linie czerwona i zielona) następnie do oryginalnej wtyczki. Natomiast kabel czarny poprowadzony był osobno ( wygląda na dołożony i leci gdzieś do przodu auta). Sprawdziłem napięcie na czerwonej wtyczce jest 12V (przy włączonym wstecznym biegu) natomiast na czarnej brak zasilania. Kamera połączona była z lusterkiem wstecznym  GNTX 1074 026670 Fotochromatyczne na którym wyświetlał się obraz z kamery, które okazuje się też nieoryginalne.
Dodatkowo zaobserwowałem od momentu kiedy kamera padła dioda która normalnie świeci (lewa od włącznika na lusterku) teraz przy włączonym biegu wstecznym miga.
Nie mam pojęcia do czego jest czarny przewód. Wszystkie kamery posiadają dwa.
     

Offline stryjek998

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: Nie działa kamera cofania
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2024, 13:52:30 »
Witam .Jak korzystasz z FB  to polecam grupę Hyundai ix35 Poland i tam znajdziesz więcej odpowiedzi na nurtujący Ciebie problem . Pozdrawiam