Autor Wątek: Lusterko zewnętrzne lewe.  (Przeczytany 305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline macospedros

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Lusterko zewnętrzne lewe.
« dnia: 07 Styczeń 2024, 12:41:26 »
Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie lusterka. Mam uszkodzone lusterko tak jak na zdjęciach. Ubezpieczyciel wycenił szkodę na 650 zł. Z tego co patrzyłem używane są w cenie 900 zł w górę (kierownica z lewej strony). Znalazłem natomiast tańsze z UK w cenie 500-600 zł, ale z tego co czytałem mają one inne lusterko, dostosowane do jazdy w UK, proszę o Waszą weryfikację czy tak jest na pewno. Czytałem również, że wymiana całego lusterka wiążę się ze zdjęciem tapicerki, a zatrzaski znajdujące się tam bardzo często się łamią. Jest możliwość wymiany poszczególnych elementów bez demontażu całego lusterka i czy jest to skomplikowane ? Chciałbym zrobić to we własnym zakresie.

P.S. Mam nadzieję, że za dużo nie namieszałem  :)

piejar

  • Gość
Odp: Lusterko zewnętrzne lewe.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Styczeń 2024, 15:08:10 »
Powiedz ubezpieczycielowi żeby skierował Cię do warsztatu gdzie zrobią Ci to za 650 zł i zrób to bezgotówkowo.
Ubezpieczyciele to oszuści i złodzieje. Każdą pierwszą kalkulacje należy odrzucić i tyle.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Lusterko zewnętrzne lewe.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Styczeń 2024, 19:52:20 »
Oni raczej właśnie liczą, że ktoś kupi używkę i sobie zamontuje i jeszcze mu kasa zostanie ;D Sam tak zrobiłem u siebie ale w tym przypadku zbyt zaniżyli odszkodowanie.

Offline macospedros

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Lusterko zewnętrzne lewe.
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2024, 18:48:39 »
Lusterko zamontowałem, ale pojawiły się problemy typu,  kontrolka od niskiego ciśnienia w oponach świeci na wyświetlaczu. Wyświetlacz nie pokazuje, które koło ma mało powietrza, opony są na pompowane do odpowiedniego ciśnienia, jednak problem dalej występuje. Na wyświetlaczu nie pokazuje się również aktualne spalanie podczas jazdy. Nie można zamknąć samochodu z pilota jak i otworzyć, czerwona kontrolka miga na pilocie podczas naciskania przycisków (bateria wymieniona na nową) nic nie dało, nie działa wewnętrzne oświetlenie po otwarciu drzwi. lusterka nie składają się, sterowanie i ogrzewanie działa.
 Nie spodziewałem się takich problemów po wymianie lusterka.
Czy powodem może być uszkodzony bezpiecznik albo jakiś moduł albo coś innego ?

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Lusterko zewnętrzne lewe.
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2024, 01:42:10 »
Objawy wyglądają typowo na spalony bezpiecznik, porównywałes rozkład pinów w kostkach lusterek?

Offline macospedros

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Lusterko zewnętrzne lewe.
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Styczeń 2024, 10:50:31 »
Mam prawie zrobione, byłem u elektryka i okazało się że przepalony był bezpiecznik, ale nie ogarnął składania wymienionego lusterka, czyli lewe lusterko się nie składa, reszta jest ok. Nie wiem czy lusterko nie jest uszkodzone, porównałem z starą kostką i wszystkie przewody są na swoich miejscach i odpowiednich kolorach. Dałem się chyba naciągnąć sprzedającemu. A miało być sprawne, piękne, tanie...