Autor Wątek: [Getz] Alternator wymiana ?? Getz 1.1 67 km 2006  (Przeczytany 462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JaroGetz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Alternator wymiana ?? Getz 1.1 67 km 2006
« dnia: 07 Styczeń 2024, 11:41:28 »
Witam mrozy nastały odpalam auto i słyszę tak jakby głośny jęk z pod maski i kontrolka akumulatora czyli brak ładowania jak w 1.1 zdemontować alternator? Niestety będę robić to na dworze no cóż jakieś porady co mogło paść, pasek normalnie napędza alternator, pamiętam że kiedyś mi się zastał i musiałem go rozruszać.  , dawać stary do regeneracji , kupić używkę czy po prostu na allegro kupić zregenerowany (350 zł) Pozdrawiam

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Alternator wymiana ?? Getz 1.1 67 km 2006
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Styczeń 2024, 19:50:15 »
Kup używkę najtaniej wyjdzie. Nie wiem jak jest w w 1.1 ale w 1.3 jest wymiana prosta bo jest z przodu. Możliwe, ze w alternatorze padły szczotki ale i tak lepiej kupić drugi. Sam z ciekawości patrzyłem i podobne alternatory ale nowsze od chyba ix20 czy i20 były nawet po 60zł a tylko szajbka była szersza co nie powinno przeszkadzać. 
Regenerowane na allegro nie dość, że drogo to też nie wiadomo co tam jest w środku i i ile to pochodzi. 
Podobnie miałem z rozrusznikiem i też kupiłem używkę za 50zł i chodzi do dziś jak nowa.