Autor Wątek: PROBLEM Z KOŁEM PRZÓD  (Przeczytany 296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
PROBLEM Z KOŁEM PRZÓD
« dnia: 02 Styczeń 2024, 17:24:55 »
Witam , ostatnio zaczął pojawiać się u mnie problem w przednim kole od kierowcy, nie jest to regularne i nie pojawia się zawsze, a mianowicie, dziej się tak przy prędkości około 90km ale też nie zawsze , występuje dziwny odgłos jakby koło miało bicie ,albo tarcza , bo gdy wcisne lekko hamulec to czuć na pedale hamulca pulsowanie jakby , i mam czujniki w kołach to wzrasta też temperatura w tym kole i po zatrzymaniu czuć że felga jest bardziej gorąca , problem jest taki że nie dzieje się to regularnie , trwa z 5 minut może nie i samo ustaje ,koła wyważone nie ściąga , tarcze mają z 3 lata , nie robię dużo km ,może ktoś coś podpowie, czy to tarcza ,może łożysko lub coś innego

piejar

  • Gość
Odp: PROBLEM Z KOŁEM PRZÓD
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Styczeń 2024, 18:41:49 »
Trudno powiedzieć, jeżeli czujesz na hamulcu to znaczy że coś jest na rzeczy. Mógł ci się przyblokować jeden kłocek i teraz dogorywa tzn dociera do końca okładziny. Jeżeli pojawia się grzanie to może wynikać właśnie z przycięcia i przecierania przez ten klocek. Ja miałem taką sytuację w Meganie z tyłu - jeden kłocek się zaciął, nie odbijał i starł się znacznie bardziej.od pozostałych. Objawy u mnie to było popiskiwanie na rondach i czasami grzanie ale  właśnie nie zawsze. Hamulce z tyłu są znacznie mniej wyczuwalne podczas hamowania.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: PROBLEM Z KOŁEM PRZÓD
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Styczeń 2024, 19:21:05 »
U mnie popiskiwania nie ma , a grzania i to pod pedałem jakby było bicie też nie jest właśnie cały czas i przy każdym hamowaniu, nie ma na to reguły , pojawiają się, jest chwilę a później wszystko jest ok , nie czuć bicia ani nic , a może tarcza ma bicie i jak się rozgrzeje

piejar

  • Gość
Odp: PROBLEM Z KOŁEM PRZÓD
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Styczeń 2024, 22:27:48 »
Rozbierz to w diabły to się dowiesz

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: PROBLEM Z KOŁEM PRZÓD
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Styczeń 2024, 09:47:33 »
Tarcza może dostaje bicia jak jest rozgrzana. Najlepiej właśnie lekko hamować i będzie czuć. Gdyby to było nawet na zimnym to można przetoczyć  tarczę a tak to chyba tylko wymiana na inną.

piejar

  • Gość
Odp: PROBLEM Z KOŁEM PRZÓD
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Styczeń 2024, 10:51:02 »
Naprawy nie do naprawy z Alfą Romeo: tarcze ktoś zamontował na jakimś smarze i nie przylegały idealnie do piasty. To powodowało bicie, nierównomierne zużycie i inne atrakcje. Tak więc same oględziny klocków czy tarczy mogą nie pomoc. Jeżeli nie umiesz pomierzyć bicia to zdejmij tarcze i sprawdź czy pod nimi czysto, czy dobrze przylegały. Jeżeli mają 3 lata to raczej do wymiany. Przetoczenie nie będzie wiele tańsze od wymiany a klocki i tak wymienisz