Autor Wątek: Problem po aktualizacji nawigacji gen 1 2013r.  (Przeczytany 415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Machefi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Problem po aktualizacji nawigacji gen 1 2013r.
« dnia: 30 Grudzień 2023, 16:20:01 »
Witam.
Aktualizowałem nawigacje przy pomocy pamięci USB i programu ze strony producenta.
Wcześniej nie było żadnych problemów.
Po aktualizacji pokazuje pozycję na mapie przesunięta o ok 10km od prawdziwej pozycji. Jakby osadzenie mapy było przesunięte.
Czy można jakoś to ustawić, coś zmienić? Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga.
Można się cofnąć z wersja oprogramowania do tej z przed aktualizacji?

Offline szyby1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: Problem po aktualizacji nawigacji gen 1 2013r.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudzień 2023, 16:37:36 »
Witam. Jak zrobić taką aktualizację i ile to trwa bo czytałem gdzieś że silnik musi pracować 90 minut.

Offline Machefi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Problem po aktualizacji nawigacji gen 1 2013r.
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudzień 2023, 21:23:51 »
Nie widać też czasu na po przyciśnięciu ,,zegarka" pojawia się komunikat proszę czekać na sygnał GPS
Z innych tematów, ale bez aktualizacji część proponuje wymianę anteny. Tu raczej to kwestia oprogramowania, bo problem pojawił się w winiaku aktualizacji.
W załączniku wersja z jakiej aktualizowałem na jaką.

Offline Machefi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Problem po aktualizacji nawigacji gen 1 2013r.
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Styczeń 2024, 18:13:50 »
 @szyby1 - tak, aktualizacja trwa ponad godzinę około 90 minut zależnie od tego co jest aktualizowane.

U mnie teraz łapie czasami czas, ale np. 10 minut przesunięty, czasami kilka godzin. Na mapie teraz jak złapał zegarek, zmniejszyło się do ok 1km, ale to dalej nic nie daje.
Gdybym przeczuwał, taki obrót sprawy, to nawet nie myślałbym o aktualizacji, bo wcześniej czas i GPS pokazywało bardzo dokładnie.


Jeśli chciałbym wymieniać antenę, to ta od GPS jest zintegrowana z radiową na dachu? Dużo pracy, żeby to zrobić?

Offline Machefi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Problem po aktualizacji nawigacji gen 1 2013r.
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Styczeń 2024, 15:41:16 »
Wielokrotnie przywracalem ustawienia fabryczne, odłączałem bezpieczniki. Wszystko bez efektu. Po kilku dniach chciałem zamówić antenę i podłączyć, ale przez brak podpowiedzi z forum co do umiejscowienia gniazd wstrzymałem się i nawigacja zaczęła działać sama z siebie. Zobaczyła odrazu kilkanaście ,,satelit" i działa jak narazie bez problemu. Wygląda to na jakiś błąd w oprogramowaniu, albo celowe działanie mające przyciągnąć właścicieli do serwisu.