Forum > i30 PD

Cewki - silnik 1,5 Tgdi

<< < (2/2)

...kuba...:
Przegrzewanie się cewek z tego powodu, który przedstawiłeś to znany temat w gronie tuningu..

prezestomek:
Mi w piątek auto nie reagowało na dodanie gazu, tak jakby doszło do zablokowania pedału gazu. Na następny dzień komunikat: awaria systemu sterowania silnikiem. Auto jeździ normlanie.
1.5 turbina automat 2021

Jeffrey:
Miałem problem z cewkami i doszukałem się, że to globany problem Hyundai i Kia, nie było na to akcji serwisowej, ale po udaniu się do serwisu wymienili w ramach gwarancji. Co ciekawe pierwsze przypuszczenie pao na świece, a tych już gwarancja nie obowiązuje. Odnośnie błędu systemu sterowania silnikiem warto to też sprawdzić w serwisie, miałem taki błąd przy okazji problemu z cewkami i okazało się, że moduł się wysypał, również wymiana w rach gwarancji. Cena poza gwarancją to kilka tysięcy za ten moduł.

...kuba...:
Nie wykluczone, że cewka pada odniedomagającej świecy, a od uszkodzonej cewki może też paść moduł/sterownik silnika. Stąd np. nie zaleca się kręceniem silnika z odłączonymi czy podłączonymi cewkami ale nie założonych na świece. Układy wykonawcze w sterowniku są niestety delikatne i wrażliwe na przebicia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej