Autor Wątek: [Sonata EU4] Jak zdemontować mechanizm opuszczania szyby ?  (Przeczytany 8267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monter

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 54
Witam. Mam pytanie czy ktoś ma wiedzę o wymianie mechanizmu opuszczania szyby w przednich drzwiach. Jakiś rysunek ,schemacik ?:oops: Sprawa pilna bo szyba na kołku :-> .

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
[Sonata EU4] Jak zdemontować mechanizm opuszczania szyby ?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maj 2012, 20:11:02 »
Patrząc na zdjęcia podnośników na allegro to w prawdzie trochę się różnią, ale ogólny schemat postępowania ten sam co opisałem tutaj pewnie będzie: http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=287 . Tylko uważaj jak będziesz tapicerkę zdejmował jeśli masz w niej jakieś przyciski by kabli nie pozrywać.


Ogólnie jak zdejmiesz tapicerkę to bez problemu to ogarniesz.

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Sonata EU4] Jak zdemontować mechanizm opuszczania szyby ?
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maj 2012, 23:04:17 »
[offtopic]
Demontaż okna? proste!:

:P :P :P

SAMOchód, SAMOlot, wsio ryba... (;
[/offtopic]

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Sonata EU4] Jak zdemontować mechanizm opuszczania szyby ?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Maj 2012, 23:29:14 »
A przy wysiadaniu najlepiej katapultować się. :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: tekla: 2012-05-09, 23:58 ]
Taaa, dzisiaj mnie pasażer pytał gdzie są spadochrony. Już to widzę, jak takie 160 osób wyskakuje z samolotu pasażerskiego na wysokości 12km, od razu dusi się z braku tlenu, zamarza bo jest -50C i plącze ze sobą wszystkie te spadochrony. Na ziemię docierają jako kostki lodu powiązane sznurkami.

Offline Monter

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 54
[Sonata EU4] Jak zdemontować mechanizm opuszczania szyby ?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Maj 2012, 16:11:28 »
Dzięki Tekla zo instrukcję obrazkową ale jak dlamnie ciut za profesjonalna  :-D

[ Dodano: 2012-05-10, 16:13 ]
Timon mam nadzieję że dostanę ten mechanizm cały bo u mnie pękła linka zaraz za tym pancerzykiem u dołu/ licho wie jak ?/. Dzięki za zdjęcia. :-)

Hants

  • Gość
[Sonata EU4] Jak zdemontować mechanizm opuszczania szyby ?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Maj 2012, 19:06:20 »
OFFTOP

Cytat: "albert"
12km, od razu dusi się z braku tlenu,



To akurat nie byłby wielki problem, a w samolocie i tak nie masz więcej niż 750 hPa

http://www.focus.pl/cywilizacja/zobacz/publikacje/kto-po-raz-pierwszy-wszedl-na-mount-everest-bez-butli-tlenowych/nc/1/

[ Komentarz dodany przez: tekla: 2012-05-10, 19:39 ]
No, ale na zewnątrz jest jeszcze ciekawiej. Rozhermetyzowanie kabiny to wróg nr 1. Wspinaczka to inna bajka. Co innego wchodzenie na górę i zejście z niej w takim tempie, że wytrenowany organizm jakoś się potrafi uporać z tym niedoborem tlenu, a co innego jak tlen jest i nagle go nie ma.

[ Dodano: 2012-05-11, 15:36 ]
No, ale na zewnątrz jest jeszcze ciekawiej. Rozhermetyzowanie kabiny to wróg nr 1. Wspinaczka to inna bajka. Co innego wchodzenie na górę i zejście z niej w takim tempie, że wytrenowany organizm jakoś się potrafi uporać z tym niedoborem tlenu, a co innego jak tlen jest i nagle go nie ma.

Wysycenie krwi tlenem wystarcza na 10 minut. Skoki spadochronowe HALO - trwają (OIDP) nie dłużej niż 4 minuty.

Wspinaczka bez aklimatyzacji w Nepalu - to ostatnio bardzo modne hobby. Tyle, ze musi się rozpocząc max w ciągu drugiego dnia pobytu (pozniej ciało wariuje z braku hemoglobiny)

Pomijam oczywiscie kwestię paniki, instruktażu, czy zakładania samych spadochronów w boeingu. Już wolę lądowac w rzece Hudson - do brzegu dopłynę. :-)

Sorry za oftopic.

Offline Monter

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 54
[Sonata EU4] Jak zdemontować mechanizm opuszczania szyby ?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Maj 2012, 19:42:44 »
Witam . a więc podnośnik doszedł i teraz dzięki Timonowi wiem na co zwracać uwagę / pozwolę wkleić sobie zdjęcie z Twojego postu :oops: /. Plastikowy element na górze prowadnicy to jest pięta Achilesowa tego podnośnika właśnie u mnie jest pęknięty . Przy podnoszeniu szyby  pancerz od linki naciska na ten element i niestety pęka /u mnie na dwie części . Także jak ktoś szuka tego podnośnika to dowiedzcie się o wszystko w jakim jest stanie a szczególnie te elementy plastikowe. :-) Cosik mi się zdjęcia pomnożyły :-D

[ Komentarz dodany przez: IgoReCzeK: 2012-05-19, 18:56 ]
Usunięcie duplikatu zdjęcia.