Forum > Getz

WYpadanie zapłonu na 2 i 3 cylindrze.

<< < (2/2)

niebrzydal:
Konieczne skasować błędy i sprawdzić na benzynie czy zapłon wypada, bo przy gazie to się dzieje często, komunikat przez wtryskiwacz. Jeśli nadal to zawory sprawdzić, a namawiam żeby odpalić sinik w ciemnym miejscu bardzo, żebyś nie widział "rozporka" i popatrzeć pod maską czy się nie robi "choinka".   

robaszek127:
Na gazie też wypada zapłon? Jeśli takto popatrz jak radzono nocy czy nie ma na przewodach przeskoku. Bo jeśli nie cewka to wina może być przewodów zapłonowych i zmień  miejscami świece.
Ja miałem tak kiedyś i tylko na gazie. Wymieniem przewody czy świece a padł układ od wtrysku gazu.

G-smerf:
Dziękuje za porady ale już tak robiłem.

- kasowanie błędów i jazda na benzynie : wypadają
- zaglądanie po ciemku pod maskę okolice cewki i kabli, nie ma choinki: nowe przewody założone jak pisałem, nowe świece. Na starych przewodach (2 letnich bosha) faktycznie była choinka ale po zmianie choinki nie ma a wypadanie nadal jest.

Sprawdziłem jeszcze luz na kole paska rozrządu (tym na wale), ponieważ widziałem, że lubi się wyrabiać ale siedzi sztywno.



--- Cytat: niebrzydal w 30 Listopad 2023, 13:00:56 ---zawory sprawdzić
--- Koniec cytatu ---
Tzn regulacja zaworów ? Cieśnienie trzyma 9,5 na każdym - mierzyłem przy wymianie świec.

piejar:
A pytanko takie, jakie masz zliczenia na tych licznikach wypadania zapłonu? To są jakieś pojedyncze? W mojej Meganie 1,33 GDI liczy mi wypadające zapłony na całkowicie sprawnym silniku. Nie każdy przyrost licznika musi oznaczać armageddon. Jak widzę nie masz żadnych usterek ani chceck-a więc możesz szukać czegoś czego szukać nie warto.

niebrzydal:
Zawory. Podparcie zaworu lub zbyt mały luz powoduje niedomykanie i "zapłon" pojawia się też w kolekt. wydechowym - klasyczne wypadanie zapłonów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej