Forum > Getz

WYpadanie zapłonu na 2 i 3 cylindrze.

(1/2) > >>

G-smerf:
Witam
Auto: Getz TB 2005-2008
Rok: 2007
Paliwo: PB+LPG
Silnik: G4HG - 1.1 12V R4
Skrzynia: MT

Wydaje mi się, że to zbieg okoliczności, ale po wymianie rozrządu (pasek, napinacz, woda) , zaczął wypadać mi zapłon na 2 i 3 cylindrze. Dzieje się tak tylko przy większej prędkości i obrotach ok 4000. Rozebrałem osłony ponownie, zweryfikowałem poprawność złożenia wg znaków - jest OK. Wymieniłem przy okazji czujnik położenia wału. Ponieważ był już na to czas, wymieniłem świece na NGK, kable BOSH i nową cewkę NGK. Sprawdziłem ciśnienie na wszystkich cylindrach: równo 9,5.

Po tym wszystkim wypadanie na 2 i 3 cylindrze nadal występuje, na PB i na gazie tak samo (wtryski gazu nowe roczne). Nie odczuwam tego wypadania, samochód nie szarpie, jedzie normalnie.

Skończyły się pomysły co mu dolega. Może jakieś sugestie ?

...kuba...:

--- Cytat: G-smerf w 28 Listopad 2023, 12:50:21 ---Nie odczuwam tego wypadania, samochód nie szarpie, jedzie normalnie.
--- Koniec cytatu ---

To skąd wiesz, że występuje to zjawisko? Wiesz to bo zapala się kontrolka "Check Engine" i odczytujesz jakieś błędy? jeśli tak to podaj ich kod.

G-smerf:

--- Cytat: ...kuba... w 28 Listopad 2023, 13:05:34 ---To skąd wiesz, że występuje to zjawisko? Wiesz to bo zapala się kontrolka "Check Engine" i odczytujesz jakieś błędy? jeśli tak to podaj ich kod.
--- Koniec cytatu ---


Dokłądnie tak. Zapala się kontrolka "check engine" i pojawiają się błędy: P0300, P0302 i P0303. "check engine" czasem odrazu gaśnie, czasem zostaje do chwili skasowania.

...kuba...:
Zamień cewki zapłonowe i zobacz czy błąd przeniesie się razem z cewką na cylindry 1,4. Cewki powinny pasować zamiennie.

G-smerf:

--- Cytat: ...kuba... w 28 Listopad 2023, 17:39:55 ---Zamień cewki zapłonowe
--- Koniec cytatu ---

Tzn jak konkretnie ? Cewka zasadniczo ma 2 cewki . Wspólną dla 1i4 i drugą dla 2i3. Kable 1 z 4 lub 2 z 3 można zmieniać ok, ale   1/4 z 2/3 to chyba nie ruszy ? Chyba że chodzi o podmianę wtyczek 'zasilania' cewek ?

Tak się składa, że mam 3 cewki. 1xNGK kupioną tydzień temu, 1x denso ok roczną, i 1x blueprint na której był kiedyś problem. Podłączyłem wszystkie, na każdej to samo: 2i3 wypada.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej