Autor Wątek: Brak świateł przeciwmgielnych przód  (Przeczytany 950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin160676

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Brak świateł przeciwmgielnych przód
« dnia: 22 Listopad 2023, 15:25:43 »
Dzień dobry . Zauważyłem brak świateł przeciwmgielnych przód . Tyl działa . Bezpiecznik w skrzynce jest dobry i jest tylko od tylnych . Przodu nie mogę znaleźć . Wie ktoś gdzie jest bezpiecznik od przednich ? A może trzeba sprawdzić jakiś przekaźnik ? Dodam że manetka działa . Jej przekręcenie powoduje że na desce rozdzielczej pojawia się znaczek włączenia przednich i tylnych . Poradźcie co jeszcze mogę sprawdzić . Żarówki też dobre . Skąd ewentualnie poprowadzić nowe przewody do przeciwmgielnych przód . Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Brak świateł przeciwmgielnych przód
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopad 2023, 17:52:16 »
Udało mi się znaleźć w instrukcji procedurę naprawy może coś pomoże.
https://www.htmanual.net/front_fog_lamps_repair_procedures-1237.html

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Brak świateł przeciwmgielnych przód
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopad 2023, 18:02:12 »
Na pewno dobrze je włączasz?

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Brak świateł przeciwmgielnych przód
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopad 2023, 18:08:44 »
Tu masz temat i schematy co prawda po angielsku ale google przetłumaczą w razie czego.
https://www.hyundai-forums.com/threads/fog-lights-not-working.495225/

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Brak świateł przeciwmgielnych przód
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopad 2023, 18:14:48 »
Tłumaczone przez google nie wiem czy u ciebie jest ten sam problem?
Następnie przejdź do schodów, aby uzyskać dostęp do uszkodzonych przewodów. 1. Zdemontuj górną i dolną osłonę kierownicy. Jeśli chcesz lutować w samochodzie, nie musisz zdejmować kierownicy. 2. Zdejmij tylną pokrywę przełącznika wielofunkcyjnego za pomocą płaskiego, cienkiego śrubokręta, aby odsłonić przewody. 3. Sama łodyga jest nieco skomplikowana, ponieważ utrzymuje ją okrągła zawleczka. Użyliśmy szpilki/igły używanej do szycia i zagięliśmy końcówkę tak, aby powstał naprawdę mały haczyk. Nie rób tego zbyt dużego, ponieważ możesz nie być w stanie go obrócić i zatrzasnąć na sworzniu blokującym. Zajęło mi kilka prób włożenia, obrócenia i wyciągnięcia naszego małego urządzenia, zanim udało mi się wyciągnąć zawleczkę. (Lub jeśli masz narzędzie do wyjmowania okrągłych kołków zabezpieczających, możesz go również użyć.) 4. W tym czasie powinieneś być w stanie dostrzec źródło problemu, którym są przewody niskiej jakości i wykonanie lutowania o niskiej jakości na włączniku świateł przeciwmgielnych. 5. Postępuj według własnego uznania, w jaki sposób chcesz go naprawić.

Offline Marcin160676

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Odp: Brak świateł przeciwmgielnych przód
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Listopad 2023, 18:39:42 »
Dzięki . Ale u mnie manetka działa . Na desce zapala się kontrolka przód i tył . Czyli jest reakcja na manetkę .

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Brak świateł przeciwmgielnych przód
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Listopad 2023, 19:27:25 »
Nie wiem jak to jest podłączone prześledz temat może info do kontrolki idzie inna drogą.

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Brak świateł przeciwmgielnych przód
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Listopad 2023, 19:31:25 »
Sprawdź co przychodzi na złącza żarówki? Przekaźnik powinno być słychać po włączeniu.

Offline Marcin160676

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Odp: Brak świateł przeciwmgielnych przód
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Listopad 2023, 20:15:57 »
Który to przekaźnik ?

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Brak świateł przeciwmgielnych przód
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Listopad 2023, 20:56:24 »
Przekaźnik w skrzynce bezpieczników i przekaźników pod maską, z tego co kojarzę to kontrolka w liczniku też jest zaświecona przez ten przekaźnik, więc możliwe, że sam przekaźnik działa.

Offline Marcin160676

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Odp: Brak świateł przeciwmgielnych przód
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Listopad 2023, 22:17:22 »
Wiesz który to dokładnie przekaźnik ? Pod maską nie ma oznaczenia że jest do świateł przegiemgielnych .

piejar

  • Gość
Odp: Brak świateł przeciwmgielnych przód
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Listopad 2023, 05:29:00 »
W deklu pokrywy jest nalepka powinien być opisany fog lights. Ale może być tak że ten moduł przekaźników jest w kabinie za wskaźnikami nad stopami kierowcy - w i30 tak jest - jakiś multi relay module się to nazywa

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Brak świateł przeciwmgielnych przód
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Listopad 2023, 09:03:48 »
Ale może być tak że ten moduł przekaźników jest w kabinie za wskaźnikami nad stopami kierowcy - w i30 tak jest - jakiś multi relay module się to nazywa

Nie do końca tak jest w i30 - faktycznie w tym module jest przekaźnik od świateł przeciwmgielnych - ale tyko tylnych, w tym wątku mowa o przednich i w i30 przekaźnik od przednich znajduje się w skrzynce bezpieczników i przekaźników pod maską.

Offline Marcin160676

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Odp: Brak świateł przeciwmgielnych przód
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Listopad 2023, 09:49:17 »
A wiesz może który to przekaźnik lub jakie ma oznaczenie ?

Offline Marcin160676

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Odp: Brak świateł przeciwmgielnych przód
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Listopad 2023, 12:43:28 »
Bezpiecznik od tylnych jest oznaczony do przodu nie mogę znaleźć nic ? Wie ktoś gdzie znaleźć bezpiecznik i przekaźnik od przednich przeciwmgielnych ?