Autor Wątek: Dziwny dźwięk dobiegający spod schowka po stronie pasażera  (Przeczytany 522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gajos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Dzień dobry,

z góry przepraszam za zbyt lakoniczną nazwę tematu, ale nie mam pojęcia jak inaczej nazwać dźwięk w sprawie którego trafiłem tutaj.

Najpierw wrzucam link do filmu z dźwiękiem:
https://youtube.com/shorts/wlQojQnFSMU

Dźwięk dobiega spod schowka po stronie pasażera (tam gdzie pasażer trzyma nogi ;D) pojawia się zawsze na rozgrzanym silniku, nigdy nie miałem go po odpaleniu samochodu na zimno. Najgorzej że nie ma żadnej reguły, co prawda pojawia się bardzo często ale nie jest to codziennie. Pojawia się niezależnie od tego czy samochód jedzie czy stoi np. na skrzyżowaniu. Różni się intensywnością głośności, na załączonym filmie samochód jest po dłuższej trasie, ok 400 km i dźwięk jest intensywniejszy niż po przejechaniu np. 40 km. Pytałem kilku mechaników, ale nikt nie wiedział, snuli jedynie przypuszczenia że może to coś ze wspomaganiem. Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem?

Offline Mariusz.kjs

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Dziwny dźwięk dobiegający spod schowka po stronie pasażera
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopad 2023, 16:25:54 »
Masz klime automatyczną? Bo to wygląda dla mnie jak by ktoraś z klapek od nawiewu albo regulacji temperatury nie mogła znaleść "swojej pozycji" i dlatego robi takie oscylacje dookoła zadanego punktu. Sprubuj zmienić albo nastawe temperatury albo kierunek nawiewu i daj znać czy ma to jakis wpływ na częstotliwość dzwięku.

Offline gajos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Dziwny dźwięk dobiegający spod schowka po stronie pasażera
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopad 2023, 07:34:23 »
Dzięki za odpowiedź! Mam klimatyzację automatyczną. Też podejrzewałem że to coś z nawiewem, aczkolwiek wyłączyłem nawiewy i nic się nie zmieniło więc to jednak nie ten trop.

piejar

  • Gość
Odp: Dziwny dźwięk dobiegający spod schowka po stronie pasażera
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopad 2023, 08:14:05 »
Brzmi to jak zębatka kręcąca się tam i nazad. Na 99% któryś z ustawnikow klapek ma uszkodzony potencjometr i nie umie się spozycjonowac. Być może wymuszenia jakiegoś skrajnego stanu czyli max/min temperatura tudzież jakieś położenie nawiewów pozwoli znaleźć stanblina pozycję. Temat wydaje się prosty, włóż tam rękę i powinieneś wyczuć który to element

Offline alcatras

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: Dziwny dźwięk dobiegający spod schowka po stronie pasażera
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Kwiecień 2024, 13:04:43 »
Mam podobny problem. Udało Ci się to może rozwiązać?

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Dziwny dźwięk dobiegający spod schowka po stronie pasażera
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień 2024, 08:05:57 »
Nie jest to wentylator nawiewu kabiny? Zrób na zero pokrętło jak piszczy. U mnie było to

Offline alcatras

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: Dziwny dźwięk dobiegający spod schowka po stronie pasażera
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Kwiecień 2024, 19:47:44 »
Ustawienie minimalnego nawiewu powoduje jedynie zmniejszenie szybkości dźwięku. Ustawienie maksymalnego nawiewu chwilowo likwiduje ten dźwięk, jednak po chwili wraca z powrotem.
Nie ma różnicy czy grzeje czy chłodzę.