Autor Wątek: Woda pod dywanikiem hyundai I 40  (Przeczytany 607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej N-ski

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Woda pod dywanikiem hyundai I 40
« dnia: 14 Listopad 2023, 10:44:40 »
Witam wszystkich. Taki problem mi się pojawił a nie mogę go odnaleźć w wyszukiwarce. Dostaje mi się woda do auta a konkretnie zbiera się dużą wigoc pod dywanikiem od strony kierowcy. Wcześniej parowaly mi mocno szyby ale nie skojarzyłem dlaczego a to pewnie przez tą wilgoci.  Słyszałem że przyczyną mogą być zatkane odpływy bądź problem z nieszczelna szybą. Wcześniejszy właściciel mówił mi że wymieniał szybę bo mu pękła. Gdzi szukac ?

Offline Maciej N-ski

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Woda pod dywanikiem hyundai I 40
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopad 2023, 14:55:36 »
Uzupełnię informacje. Czy uszczelki w drzwiach mogą mieć znaczenie? Od strony pasażera są suche a od kierowcy mokre i jakiś syf się tam zbiera ale uszczelki całe

Offline McAron

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Woda pod dywanikiem hyundai I 40
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Listopad 2023, 12:44:30 »
Wcześniejszy właściciel mówił mi że wymieniał szybę bo mu pękła
Skoro była ingerencja w drzwiach to zdejmij boczek i sprawdź czy folia ochronna jest cała, czy jest cała przyklejona po obwodzie do blachy. Wbrew pozorom, uszczelki szyby nie są nigdy w 100% szczelne i pewna część wody przedostaje sie do wewnątrz drzwi. Zadaniem tej folii jest zapewnienie, że nic nie dostanie się na boczek i po boczku do wewnątrz auta. Przeciekająca woda ma być odprowadzona przez otwory w drzwiach poza linię uszczelki drzwiowej. Sprawdź tez przepust kablowy w drzwiach. Przerabiałem temat w kilku poprzednich autach.

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Woda pod dywanikiem hyundai I 40
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Listopad 2023, 16:12:28 »
Skoro była ingerencja w drzwiach to zdejmij boczek i sprawdź czy folia ochronna jest cała, czy jest cała przyklejona po obwodzie do blachy. Sprawdź tez przepust kablowy w drzwiach. Przerabiałem temat w kilku poprzednich autach.
Uuu.. ale chyba żeden z poprzednich aut nie był Hyundai/Kia (co najmniej średniej klasy).. - Hyundai nie stosuje folii w tym miejscu.. Raczej wypełnienie/osłonę początkowo aluminium a potem plastik...

Offline Maciej N-ski

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Woda pod dywanikiem hyundai I 40
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Listopad 2023, 20:32:21 »
Wcześniejszy właściciel wymieniał przednią szybę nie szybę w drzwiach. Faktycznie muszę się przyjrzeć drzwiom od strony kierowcy może gdzieś przeciekają. Obejrzałem kilka filmików yt z grupą vag i tam uszczelniali boczki drzwi

Offline McAron

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Woda pod dywanikiem hyundai I 40
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Listopad 2023, 11:37:28 »
ale chyba żeden z poprzednich aut nie był Hyundai/Kia (co najmniej średniej klasy).
Wręcz przeciwnie. Renault Laguna i Citroen C5. Hyundai nie dorasta im do pięt niestety. Może źle sie wyraziłem pisząc "folia", miałem na mysli coś zabezpieczajacego boczek. Nie wiem, czy w IX35 tez jest, nie rozbierałem.

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
Odp: Woda pod dywanikiem hyundai I 40
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Listopad 2023, 11:41:30 »
Ja miałem mokro ale po stronie pasażera. Winowajcą była przednia szyba- puścił w jednym miejscu klej. Woda lała się po słupku i wyciekała pod nogami z wysokości schowka. Jesteś pewny że to woda a nie płyn chłodniczy?