Autor Wątek: Kontrolki trybu pracy nawiewu  (Przeczytany 484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Górak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Kontrolki trybu pracy nawiewu
« dnia: 08 Listopad 2023, 12:29:38 »
Dzień dobry, jestem świeżym posiadaczem Hyundai i30 1,6 CRDi z 2008 roku. Mam pytanie do użytkowników takich samochodów na temat kontrolek na klawiszach kierunku nawiewu tj. trybu pracy. Kiedy wybieram klawisze nadmuchu w górnym rzędzie np. nadmuch na twarz, podłogę i twarz, podłogę, podłogę/odszranianie to na tych klawiszach zapalają się zielone kontrolki, natomiast jak wybieram tryb odszranianie przedniej szyby lub odszranianie tylnej szyby to na tych klawiszach zapalają się pomarańczowe kontrolki i automatycznie włącza się klimatyzacja. Moja wątpliwość dotyczy tego, że kiedy kupiłem samochód 2 miesiące temu przy wyborze trybu odszranianie przedniej szyby lub odszranianie tylnej szyby to na tych klawiszach zapalały się zielone kontrolki. Wertowałem instrukcję obsługi oraz szukałem odpowiedzi na tym forum i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Kontaktowałem się z Hyundai Polska, gdzie skierowano mnie do autoryzowanego serwisu aby podłączyć samochód do komputera i wtedy uzyskam odpowiedź na moje pytanie. Czy któryś użytkowników i30 z pierwszej edycji np. z 2008 roku lub innych może pomóc mi zdiagnozować, czy to jest jakiś problem?
Dodatkowo, czy klimatyzacja powinna włączać się automatycznie przy wyborze odszraniania czy można to automatyczne uruchamianie wyłączyć?
Pozdrawiam Marek

Offline ozzy007

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Kontrolki trybu pracy nawiewu
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad 2023, 16:48:33 »
Z tego co wiem u mnie od zawsze zapalały się w tych przypadkach pomarańczowe.
Zielone się tam nigdy nie zapalały - więc zakładam że mają świecić się pomarańczowe. Jednocześnie jak piszesz załącza się klimatyzacja, ale tego nie wiem czy to idzie przeprogramować - raczej nie.
Jak widać wszystko masz w normie :) - wg. mnie, ale może się jeszcze jakiś Spec wypowie :)

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2023, 16:52:18 przez ozzy007 »

Offline Marek Górak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Kontrolki trybu pracy nawiewu
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Listopad 2023, 14:30:27 »
ozzy007 Dziękuję za odpowiedź. Nie mam 100% pewności, że kontrolki przy wyborze trybu odszranianie przedniej szyby lub odszranianie tylnej szyby na tych klawiszach zapalały się na zielono, ale wydawało mi się, że tak było.
Może ktoś jeszcze wypowie się w tym temacie.
Co do drugiego wątku dotyczącego automatycznego włączania klimatyzacji to temat ten został już wyjaśniony w poniższym wątku
http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,15406.msg143059.html#msg143059
Automatyczne włączanie można wyłączyć.

Pozdrawiam Marek

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Odp: Kontrolki trybu pracy nawiewu
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Listopad 2023, 19:05:18 »
Dzień dobry, jestem świeżym posiadaczem Hyundai i30 1,6 CRDi z 2008 roku. Mam pytanie do użytkowników takich samochodów na temat kontrolek na klawiszach kierunku nawiewu tj. trybu pracy. Kiedy wybieram klawisze nadmuchu w górnym rzędzie np. nadmuch na twarz, podłogę i twarz, podłogę, podłogę/odszranianie to na tych klawiszach zapalają się zielone kontrolki, natomiast jak wybieram tryb odszranianie przedniej szyby lub odszranianie tylnej szyby to na tych klawiszach zapalają się pomarańczowe kontrolki i automatycznie włącza się klimatyzacja. Moja wątpliwość dotyczy tego, że kiedy kupiłem samochód 2 miesiące temu przy wyborze trybu odszranianie przedniej szyby lub odszranianie tylnej szyby to na tych klawiszach zapalały się zielone kontrolki. Wertowałem instrukcję obsługi oraz szukałem odpowiedzi na tym forum i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Kontaktowałem się z Hyundai Polska, gdzie skierowano mnie do autoryzowanego serwisu aby podłączyć samochód do komputera i wtedy uzyskam odpowiedź na moje pytanie. Czy któryś użytkowników i30 z pierwszej edycji np. z 2008 roku lub innych może pomóc mi zdiagnozować, czy to jest jakiś problem?
Dodatkowo, czy klimatyzacja powinna włączać się automatycznie przy wyborze odszraniania czy można to automatyczne uruchamianie wyłączyć?
Pozdrawiam Marek
Klimę automatyczna możesz wyłączyć wciskając kilka razy na przemian obieg z zewnątrz i wewnątrz aż kilka razy mruganie tobie na przycisku od przedniej szyby. Będzie się to powtarzać za każdym razem jak np. wyjmiesz kleme z akumulatora lub wyjmiesz i włożysz przewód od tego.