Autor Wątek: [i20 GB] czy zbiornik paliwa Hyundai ix20 jest taki sam jak w i20 ? - diesel 1,4 CRDi  (Przeczytany 1414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radassz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Mam do wymiany zbiornik paliwa. (Hyundai Ix20)  Przecieka w połowie na zgrzewie.
Niestety, występuje mocny deficyt takich zbiorników na rynku zamienników,
Właściwie nie ma !
Jest za to dużo do Hyundai I20.
Czy te zbiorniki są takie same ?
A może znajdzie się Ktoś kto wie gdzie i może i sprawdzi po numerach części w oficjalnych "bazach" ?
rok 2010 CRDi

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: czy zbiornik paliwa Hyundai ix20 jest taki sam jak w i20 ? - diesel 1,4 CRDi
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Październik 2023, 19:29:48 »
Porównaj sobie zdjecia zbiorników i może sa takie same lub podobne. Ale nie da rady pospawać starego. Są zakłady gdzie zderzaki nawet naprawiają wiec i zbiornik naprawią pewnie i wyjdzie taniej. Sam zauważyłem, ze ceny części nawet używanych do hyundai często są kosmiczne.

Offline radassz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: czy zbiornik paliwa Hyundai ix20 jest taki sam jak w i20 ? - diesel 1,4 CRDi
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Październik 2023, 10:29:11 »
Na zdjęciach są identyczne. Ale wiadomo, jeden otwór montażowy i już problem. Ciężko byłoby pospawać. Dużo rdzy.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: czy zbiornik paliwa Hyundai ix20 jest taki sam jak w i20 ? - diesel 1,4 CRDi
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Październik 2023, 18:54:19 »
To zbiornik nie jest plastykowy tylko metalowy, że tam jest rdza? A z zakupem drugiego najlepiej zdemontować stary i znaleźć blisko gdzieś drugi i podjechać porównać.

Offline radassz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: czy zbiornik paliwa Hyundai ix20 jest taki sam jak w i20 ? - diesel 1,4 CRDi
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Listopad 2023, 09:22:43 »
Niestety. Zbiornik do Vengi jest tylko do Vengi !
Różnice w zaczepach.
Niestety. Pozostało kupić oryginał w ASO - 2300 zł

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: czy zbiornik paliwa Hyundai ix20 jest taki sam jak w i20 ? - diesel 1,4 CRDi
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Listopad 2023, 19:01:13 »
Bez przesady dawać tyle za zbiornik to rozbój. Może da się przerobić mocowania. A nie da się naprawić bo przecież musi być plastykowy a teraz spokojnie takie rzeczy spawają.

Offline radassz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: czy zbiornik paliwa Hyundai ix20 jest taki sam jak w i20 ? - diesel 1,4 CRDi
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Listopad 2023, 13:20:46 »
Zbiornik niestety to nie pierdoła. Uszkodzony, to element skrajnie niebezpieczny.
Plastykowych niestety nie ma i nie było.
Rzeźba z dosztukowywaniem uchwytów !  Nawet nie wyobrażam sobie jakby miały się pozrywać w czasie jazdy !
(nie raz widziałem palący się samochód).
W internecie nigdzie nie ma sensownych używanych. Wszystkie w stanie mocno pordzewiałym. NIGDZIE !
Tak, że ten tego...

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: czy zbiornik paliwa Hyundai ix20 jest taki sam jak w i20 ? - diesel 1,4 CRDi
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Listopad 2023, 18:38:01 »
To zbiorniki są metalowe? Taki miałem w Daewoo Tico i tam też przerdzewiał pod zgrzewem na boku. Ja bym podzwonił po szrotach na olx gdzie mają części. Podobnie też tak kupiłem do tico jak nowy lata temu.
Co dziwne do hyundaia niektóre części są w chorych cenach chyba specjalnie robione z dziadoskiej blachy. Tak samo miałemw getzie z sankami gdzie 600zł nowe a za użyki też wołąja 500 a kupiłem używane za 300.