Autor Wątek: Lampy H7, świecenie środkiem i górą  (Przeczytany 641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szczepanm

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Lampy H7, świecenie środkiem i górą
« dnia: 14 Październik 2023, 09:59:11 »
Cześć,

trochę mnie to irytuje, ale może tak powinno być.
Czy lampy w i30 podstawowej powinny świecić górą, jakby po znakach drogowych?
Narysowałem jak układa się u mnie snop światła.

Mowa o jeździe na wprost, bez doświetlania zakrętów.


Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Lampy H7, świecenie środkiem i górą
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2023, 12:54:51 »
Światła powinny minimalnie oświetlać również górną część drogi, właśnie po to, żebyś widział znaki pionowe.

Stań naprzeciwko prostej ściany o jednolitym kolorze i wtedy wrzuć zdjęcie, bo tutaj nic nie widać. Ponadto, linia odcięcia którą zaznaczyłeś też jest jakaś dziwna.

Takt o powinno wyglądać:

Offline szczepanm

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Lampy H7, świecenie środkiem i górą
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Październik 2023, 10:29:58 »
No mniej więcej tak jest, ale czy ta plama powinna być?
Czy ktoś posiada i30 z reflektorami H7 i mógłby pokazać jak to wygląda u niego? Wymienię żarówki, może to ich kwestia.
To jest model 2022 FL
« Ostatnia zmiana: 16 Październik 2023, 10:32:29 przez szczepanm »

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Odp: Lampy H7, świecenie środkiem i górą
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Październik 2023, 12:54:15 »
Ewidętnie coś tu jest nie tak.. na ścianie widać, że lewa lampa świeci w niebo...
Wymienię żarówki, może to ich kwestia.
Na początek sprawdź co masz za żarówki - może jakieś LED.. i czy żarówki są dobrze włożone, zwłaszcza w lewej lampie. Na przeglądzie rejestracyjnym zawsze mam sprawdzane ustawienie świateł, nawet sprawdzają to na przeglądzie motocykla.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Lampy H7, świecenie środkiem i górą
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Październik 2023, 17:32:23 »
Oj, ewidentnie coś tu jest nie tak... Linię odcięcia masz jak w ksenonach. Nie jestem ekspertem, ale takiej linii nigdy nie widziałem w zwykłych reflektorach soczewkowych. Nie były wymieniane lampy?
Ta dziwna plama światła z lampy od strony kierowcy oczywiście nie powinna istnieć.

Zwykłych żarówek H7 nie da się włożyć źle, jest to fizycznie niemożliwe. Wygląda, jakby żarnik był przekręcony/odwrócony, ale to byłaby wada fabryczna samej żarówki - nie powinna wyjść z fabryki w takim stanie. Przedziwne...

Spróbuj zamienić żarówki miejscami - nic nie kosztuje, a upewnisz się czy to wina żarówki, czy reflektora.

Offline szczepanm

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Lampy H7, świecenie środkiem i górą
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Październik 2023, 08:15:53 »
Wymieniłem żarówkę po lewej stronie, jest już OK.
Nie wiem, może była źle włożona chociaż tak jak mówisz - wydawało się to niemożliwe.
Dzięki za pomoc.

piejar

  • Gość
Odp: Lampy H7, świecenie środkiem i górą
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Październik 2023, 08:50:29 »
Jak widać, żarówka może się uszkodzić nie tylko w formie przepalenia (przerwy)..
Mnie jednak nieustannie urzekają niskie koszty usuwania takich "awarii", w porównaniu do świateł LED  ;)

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Lampy H7, świecenie środkiem i górą
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Październik 2023, 09:15:44 »
Dla mnie nie lada wyzwaniem jest włożenie żarówki H7 do klosza, bez dotknięcia bańką o cokolwiek. Dłonie mam przeciętnych rozmiarów  :)

piejar

  • Gość
Odp: Lampy H7, świecenie środkiem i górą
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Październik 2023, 11:39:17 »
Nie jest problemem dotykanie o cokolwiek. Po prostu nie należy dotykać banki palcami aby nie zanieczyścić jej sodem z potu na palcach  (podobno o to chodzi) co ma powodować utrudnione oddawanie ciepła i w konsekwencji przepalenie. W mojej i30 FD wykręcam 3 śruby i wyjmuje reflektor - znacznie szybsze niż gimnastyka w wkładaniem. Ale nie każde auto umozliwia wykręcenie reflektora bez demontażu zderzaka.

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Lampy H7, świecenie środkiem i górą
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Październik 2023, 13:28:38 »
Uwierz mi, że mocno trzeba się nagimnastykować aby włożyć żarówkę do klosza nie dotykając bańką o cokolwiek. Oczywiście palcami trzymamy za dolną część.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Lampy H7, świecenie środkiem i górą
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Październik 2023, 16:56:47 »
Potwierdzam. Wymiana żarówki H7 w i30 PD jest kłopotliwa. Bardzo mało miejsca i króciutkie przewody, przez co zawsze o coś zahaczysz żarówką. Wyjęcie lampy? Nie ma szans, bo trzeba zdjąć zderzak. A wymiana żarówek postojowych graniczy z cudem.

Jeszcze info do autora wątku - jak już wymieniłeś lewą żarówkę na nową, to prawą też wymień. Żarówki wymienia się parami, żeby świeciły jednakowo, miały jednakową barwę i żywotność.