Autor Wątek: i30 1.6 GDI G4FD Brak kompresji na 3 cylindrze.  (Przeczytany 473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kostek_mg

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
i30 1.6 GDI G4FD Brak kompresji na 3 cylindrze.
« dnia: 08 Październik 2023, 09:56:02 »
Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post więc z góry przepraszam za ewentualnie niedomówienia. Sprowadził mnie do Was problem z moją i30. Ostatnio wracając z Gdańska auto zaczęło szarpać, trącić moc. Ledwo dojechałem do mojego mechanika. Po kilku dniach mechanik zadzwonił do mnie i powiedział że na 3 cylindrze nie ma wogole kompresji, całkowite zero. Nie bardzo rozumiem jak to się mogło stać, pilnowałem interwałów olejowych, a sam G4FD, lubił też zmuszać mnie do jego pilnowania i uzupełniania. Niestety wydaje mi się że tutaj diagnoza jest oczywista, jednak chciałbym się zapytać, czy lepiej byłoby wymienić słupek czy poddać obecny regeneracji? Podobno jest to bo łączka 1.6 GDI, czy może ktoś ze starszyzny słyszał już o takich problemach i mógłby polecić jakiegoś specaliste od regeneracji tych jednostek? Im bliżej kujawsko pomorskiego tym lepiej, jednak nie będę wybrzydzał. Za wszelką pomoc z góry serdecznie dziękuję.