Autor Wątek: S-coupe LS szarpanie  (Przeczytany 27786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BartBartez

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Czerwiec 2008, 21:41:25 »
Z tego co pamiętam chciałes kupić moje Scoupe ale było za drogo...

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Czerwiec 2008, 23:01:46 »
Wtedy nie było mnie stać :-/

on86

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Lipiec 2008, 00:37:36 »
cendra, a jak byś pomyślał nad wymianą przepływomierza-niekoniecznie nowy, używany??
dlatego mówię o wymianie ponieważ miałem w swoim scoupe identyczne objawy. mechanik mi powiedział, że to prawdopodobnie właśnie to. najpierw zrobiłem podobnie jak ty, czyli go przeczyściłem. z początku było dobrze ale po kilku dniach objawy powróciły mi wtedy zacząłem się poważnie zastanawiać nad jego wymianą. uderzyłem tam gdzie trzeba, czyli na forum do "WOJCIECHPIOTR"-jeden z klubowiczy (naprawdę WIELKIE podziękowania dla Ciebie) kupiłem używkę i powiem szczerze objawy zniknęły jak ręką odjął, i nie na kilka dni ale miesięcy aż do sprzedaży. nie mówię żebyś go odrazu kupował i wymieniał tylko żebyś o tym pomyślał. pozdrawiam "on86"

P.S. i przy okazji wymieniłem sobie filter powietrza (groszowe sprawy) bo był z lekka już szarawy, ale nie wydaje mi się że miałoby to jakieś znaczenie odnośnie szarpania.


1) ja tak jak pisałem miałem problem między około 2500-3500obr/min i przy każdorazowym dodawaniu gazu, nie mówiąc już o jeździe ze stałą prędkością przy tych obrotach-koszmar. gdy przytrzymywałem go na biegu jałowym przy obrotach około 3500obr/min to falowały na granicy 1500-3500obr/min. aha bo jeszcze nie dopisałem; po wymontowaniu przepływomierz wyglądał prawie jak nowy, tzn. żadnych zanieczyszczeń i uszkodzeń. jest to część elektroniczna, więc prawdopodobnie coś tam na płytce musiało szczelić

2) pamiętaj że ja tylko opisuję mój problem z przepływomierzem i nie chcę cię naciągać na jakiekolwiek koszta, tzn. że gdybyś go wymienił i problem byłby nadal to żebyś nie mówił że przeze mnie nie potrzebnie wydałeś pieniądze

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Lipiec 2008, 11:01:35 »
filtr powietrza już wymieniałem 2 miesiące temu.... Filtr paliwa też.
Dodatkowo teraz zaczyna się falowanie obrotów, a ostatnio czyściłem krokowca i zawór PCV... Żebym miał przepływkę na podmiankę, wtedy by się okazało czy to jej wina...

Pyros

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Lipiec 2008, 13:20:38 »
Kurczę jestem strasznie ciekaw co to może być. Kurczę a może to sonda lambda lub pompa paliwa...... :-/ 22 35 40 41 43 53 58 59 69 72 73 76 80 83 84 86 92 96 97 98 99 Słuchaj a przy jakich obrotach ci przerywa, tzn.w całym zakresie czy tylko przy konkretnych(tak jak napisałeś do 3tys.)?? Bo to jest dziwne :shock:

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Lipiec 2008, 14:10:11 »
nawet przed chwilą jak jechałem to auto sie najpierw dławiło przy dodaniu gazu (jedno zdławienie), a potem do 3 tyś szarpnięcia... Nie jest tak zawsze, tylko pojawia się w rożnych chwilach, czasami chodzi super, a czasami tak jakby na 80% możliwości, jakby był czym zdławiony (wtedy pojawiają się zdławienia).
Coraz częściej pojawia się falowanie obrotów na jałowym biegu.
on86 spokojnie, o nic nie będę Cię oskarżał, wręcz przeciwnie dzięki za wskazówki ;-)
Jak odłączę przepływomierz to jak auto powinno się zachować :?:
Ostatnio na próbę odłączyłem czujnik temp. przy termostacie i auto nie chciało zapalić, to chyba dobry znak, że czujnik działa poprawnie jak jest podłączony :?:

Ogólnie to czuję sie jakbym miał samochód z kiepską instalacją gazową... Żeby nie było wątpliwości auto jest tylko na Pb :-P


ps: czytaliście temat o czujniku temp :?: też mnie zastanawia o co biega :roll:

Pyros

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Lipiec 2008, 23:11:06 »
Słuchaj a to przerywanie występuje zawsze tzn i przy zimnym i przy ciepłym silniku?? Bo ja czasem,jak wiesz,też mam podobne objawy ale występują one tylko gdy silnik jest już rozgrzany i najczęściej w ciepłe dni :>

BartBartez

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Lipiec 2008, 23:18:47 »
Cytat: "Pyros"
Słuchaj a to przerywanie występuje zawsze tzn i przy zimnym i przy ciepłym silniku?? Bo ja czasem,jak wiesz,też mam podobne objawy ale występują one tylko gdy silnik jest już rozgrzany i najczęściej w ciepłe dni :>


Zapraszam do lektury starego forum. Tam opisałem mój przypadek

on86

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Lipiec 2008, 23:23:36 »
Cytat: "Cendra"

on86 spokojnie, o nic nie będę Cię oskarżał, wręcz przeciwnie dzięki za wskazówki ;-)
Jak odłączę przepływomierz to jak auto powinno się zachować :?:


u mnie na zepsutym przepływomierzu było tak: gdy była wtyczka wpięta auto dławiło i obroty falowały jak cholera, po wypięciu wtyczki silnik zaczął chodzić jak trzeba i wreszcie po ponownym wpięciu objawy powracały
zapomniałem jeszcze o jednym-przy uszkodzonym miałem wielkie spalanie wachy i dziwnie mi "pyrkało" z tłumika, po wymianie spalanie wróciło do normy i "pyrkanie" ustało

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Lipiec 2008, 11:21:03 »
spalanie raczej mam ok...
występuje to na zimnym i na ciepłym... wcześniej było tylko na zimnym i bez falowania obrotów...

Pyros

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Lipiec 2008, 12:27:15 »
Cytuj
Zapraszam do lektury starego forum. Tam opisałem mój przypadek


Spróbowałem przeczytać ten temat lecz cięzko go ogarnąc :-/ U mnie objawy występują raczej w ciepłe dni i samochód dławi się w przedziale 2tys-3tys obrotów. Poniżej i powyżej zero problemów idzie aż do odcięcia :-P Nie mam też problemów z utrzymywaniem stałej prędkości lub gasnięciem. Wszystko jest ogólnie cacy,jedynie troche przerywa przy przyspieszaniu :-? Jakiś czas temu wyczyściłem pobieżnie przepustnicę(była b.brudna)i wszystko się uspokoiło na prawie 2 miesiące. Zastanawiam się co to może być,bo trochę to mnie wkurza....choć nie jest to tak uciążliwe jak u np. Cendry :>

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Lipiec 2008, 17:16:56 »
Pyros u mnie też było to delikatne, w końcu to ustąpiło po czyszczeniu tej złączki pod czujnikiem temp na obudowie termostatu(zostało tylko dziwne hamowanie silnikiem). Niestety dziś to już ie pomaga, a objawy nasiliły się, ale już nie będę się powtarzał...
Chyba spróbuje odłączyć wtyczkę od przepływki i zobaczę jak się jeździ, może to mi rozjaśni sprawę...

on86

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Lipiec 2008, 22:04:57 »
Cendra pamiętaj że ja sprawdzałem go na postoju na biegu jałowym (na luzie) :!: :!: :!:
nie jeździłem na odpiętym p.p.

mariusz

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Lipiec 2008, 22:20:07 »
jak odepniesz przeplywke pojedziesz czaasem bedzie przerywac i jak ja odpiolem spalanie bylo nienajgorsze ale od jakiegos czasu mam tak ze ja mu gas a on niechce sie zbierac idzie dop od 3000 czyscilem przepustnice ale nic czy to moze zapchany tlumik moze i mi ktos pomoze bo ostatnio tak uslyszlaem od mechanika ze to moxe byc zapchany tlumik :/

on86

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Lipiec 2008, 22:23:56 »
powiedz tylko z którego roku jest twoja coupetka :?: