Autor Wątek: S-coupe LS szarpanie  (Przeczytany 27807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jacekk

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #135 dnia: 09 Listopad 2008, 17:33:06 »
Mariusz,
tu chodzi o to, aby preparat mial duzy % w zawartosci calego baku. Mozliwe, ze zabrudzenia ktore aktualnie blokuja Ci wtryski nie rozpuszcza sie, jesli zawartosc STP w benzynie bedzie mala, np 250ml/40litrow.

Zalej 15 litrow - gdy wskaznik paliwa lezy plasko to i tak zawsze jeszcze masz te 10 litrow rezerwy. Jak juz wlejesz te 15 l powinienes miec cos okolo polowy baku - wowczas wlej caly STP.

Jak wlejesz, idz sie przejechac. Rozgrzej delikatnie silnik, tak by go nie zatrzec - musi miec dobre smarowanie. Od razu upewnij sie, ze masz olej :) Jedz na wyzszych obrotach, pomecz go. Na postoju gaz do dechy, i tak seriami po kilka razy. Gazujesz i przerwa.

A - i pytales, czy szkodzi. Nie sadze. Mozesz smialo dzialac. Jedna butelka raczej Ci nie zaszkodzi.

jacekk

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #136 dnia: 09 Listopad 2008, 17:34:03 »
Cytat: "Tomasz1023"
Juz kiedys pisałem .Ustawcie dobrze TPS-on jest odpowiedzialny w duzej mierze za szarpania,oczywiscie po wyeliminowaniu innych typowych z szarpaniem usterek...
Choć nie twierdze ze czasem wtryski sa zapieczone i srodek STP pomaga....


Wtf is TPS ?

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #137 dnia: 09 Listopad 2008, 17:37:09 »
W piątek będę wracał do domu 100km to zrobimy próbę z samym środkiem STP, bo mam trochę ponad połowa baku...

jacekk

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #138 dnia: 09 Listopad 2008, 17:43:42 »
No i swietnie. Ja po przejechaniu tych kilometrow nie widzialem zbytniej roznicy w pracy silnika. Podjechalem pod dom i dopiero tam, gdy silnik byl goracy, przegazowalem go - zeby nie sklamac - z 5 razy. 2 pierwsze szarpane, kolejne z lekko wcisnietym gazem do 6 tys, i nagle cud sie zdarzyl 8-)

Teraz silnik jest juz zimny, zaraz wsiadam i jade zrobic pare kilosow. Sprawdze, czy efekt sie utrzymal. Caly czas jeszcze mam w baku benzyne z STP.

Ewentualnie, jesli - tfu tfu - problem nie ustapi, mozemy zrobic maly meeting w radomiu i obejrzec to Twoje auto. Ja np. nie mialem nikogo, kto moglby mi na chwile pozyczyc czesci na sprawdzenie/podmianke, i wiem jak ciezko sie to wszystko samemu robi.

A o MECHANIKACH TO NAWET NIE WSPOMNE <klotnia>
Fachowcy na golfach wychowani.

kion

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #139 dnia: 14 Listopad 2008, 12:13:23 »
byłem u mechanika i wrzuciłem mu do skarbonki kolejne 1000 pln
Wymieniłem tarcze z przodu, klocki. Wymieniłem po raz kolejny uszczelkę pod głowicą. Szarpanie nie ustało. Po podlączeniu pod kompa wyszło, ze temperatura silnika na postoju dochodziła do 110 C. Wentylator się nie uruchomił. Na wskaźniku miałem wskazówkę w połowie. Wymieniłem termostat, nie pomogło, wymieniłem też włąćznik wentylatora - nie pomogło. Może to jest wina pompy płynu i dlatego się przegrzewa. Jak silnik zimny to jeździ super. Ale jak jest wilgoć to na zimnym też czasem szarpie. Zastanawiam się czy nie jest od przegrzewania uszkodzenia cewka pod rozdzielaczem zapłonu. Ile ona może kosztować?

BartBartez

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #140 dnia: 14 Listopad 2008, 13:19:38 »
kion,
Władujesz kolejne 2000zł i też będzie to samo. Przeczytaj cały wątek (szczególnie moje wypowiedzi) i odwiedź stare forum, a znajdziesz odpowiedź.

kion

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #141 dnia: 14 Listopad 2008, 19:26:47 »
w przyszły łik oddaję go do warsztatu. Jak wymienią znowu dobre częsci to im nie zapłacę. Albo im go zostawię.

ps szukam własnie hc od 2002-2003 2.0 lub ford cougar jakby co. Ze wskazaniem na pierwszy.

jacus

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #142 dnia: 14 Listopad 2008, 22:26:27 »
BartBartez zapodaj link do starego forum.

kion

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #143 dnia: 14 Listopad 2008, 22:50:44 »
na motonews było stare forum. Ale z niego jednoznacznie nie wynika, co BartBartez zrobił (wymienił ECU czy lutował scieżki)
Rozkręciłem swoje ECU raz jeszcze i sprzwdziłem kondzie. Dwa były seramiczne a dwa na leżąco elektrolity. Nie zmieniałem ich bo nie mialy przebicia, nie były wydęte. Wygrzałem płytę i wsadzilem z powrotem. Przejechałem na razie parę kilometrów i było ok. Zobaczymy jak będzie jutro.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8735681fc3ee6bcc.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b0c59a9e6e4df5c3.html

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #144 dnia: 15 Listopad 2008, 09:03:09 »
Ja nalałem wczoraj STP do czyszczenia wtrysków, tylko z rozpędu złapałem za butelkę z napisem Diesel i nalałem <glupek2> Przejechałem ponad 100km i w sumie nic się nie stało, nawet częściowe szarpanie ustąpiło, ale nie w 100%. Zobaczymy jak będzie dalej, przy kolejnym tankowaniu może znowu zaleję, niech się przeczyszcza...

kion

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #145 dnia: 24 Listopad 2008, 13:54:46 »
@BartBartez

A jak doszedłeś do tego, że auto ciągle leci na ssaniu?

Mój coś ostatnio dużo pali (10-11l) i choć po wygrzaniu płyty ECU silnik nie szarpie, to myślę, że ciągle jest coś nie tak.

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #146 dnia: 24 Listopad 2008, 17:48:58 »
Czyli szarpanie ustało :?: Jak się dobywa granie płyty :?:

kion

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #147 dnia: 24 Listopad 2008, 19:44:08 »
wygrzewanie najlepiej zrobić lutownicą na gorące powietrze. Ale trzeba uważać, bo elementy mogą odfrunąć. Ja położyłem płytę na plytę elektryczną. Jak ładnie pachniał laminat, to zdjąłem płytę. Byle nie za długo.U mnie dwa elementy odpadły, ale na szczęście dałem rady przylutować.

Na stan dzisiejszy- szarpanie ustało.

jacus

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #148 dnia: 24 Listopad 2008, 22:21:06 »
kion

Nie kumam tego:

Cytuj
wygrzewanie najlepiej zrobić lutownicą na gorące powietrze. Ale trzeba uważać, bo elementy mogą odfrunąć.


Czyli co trzeba zrobić i jak tą lutownicą?


Cytuj
Ja położyłem płytę na plytę elektryczną. Jak ładnie pachniał laminat, to zdjąłem płytę.


Rozumiem, że płytę z ECU podgrzałeś na płycie elektrycznej. W jakim celu? Żeby co uzyskać?

BartBartez

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #149 dnia: 24 Listopad 2008, 22:34:40 »
Cytat: "jacus"
W jakim celu? Żeby co uzyskać?

Pewnie aby poprawić "zimne luty". u mnie niestyty elektronik nie podołał.

Cytat: "kion"
@BartBartez

A jak doszedłeś do tego, że auto ciągle leci na ssaniu?


Nie przypominam sobie żebym coś takiego pisał (choć szukając przyczyny tworzyłem wiele teorii)