Autor Wątek: Hyundai Motor Group prezentuje samochody Art Cars na szczycie ASEAN  (Przeczytany 14770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 868
Hyundai Motor Group prezentuje samochody Art Cars na szczycie ASEAN w celu wsparcia miasta Busan jako kandydata na gospodarza Światowej Wystawy Expo 2030
  • Z okazji Szczytu ASEAN Grupa Hyundai Motor współpracowała ze znanym artystą K-graffiti, aby stworzyć 23 artystyczne samochody opatrzone symbolami Busan i hasłem „BUSAN jest gotowe”
  • Oklejone modele IONIQ 5, IONIQ 6 i inne modele jeżdżą po obszarze szczytu i głównych atrakcjach, promując Busan jako kandydata na gospodarza Światowej Wystawy Expo 2030
  • Filmy promocyjne zostały wyświetlone na lotniskach i na billboardach w głównych miejscach Dżakarty, aby podkreślić zaangażowanie Busan w organizację Expo

  • Grupa jest zaangażowana we wspieranie kandydatury Busan w sprawie wyboru miasta-gospodarza Expo 2030

Grupa Hyundai Motor stworzyła „samochody artystyczne” we współpracy ze znanym twórcą graffiti zajmującym się kulturą, aby promować kandydaturę koreańskiego miasta Busan do organizacji Światowej Wystawy Expo 2030. Kolorowo udekorowane samochody można było zobaczyć na miejscu 43. szczytu ASEAN oraz w obszarach turystycznych Dżakarty w Indonezji, w okresie 5–7 września 2023 roku.

Do projektu Grupa wybrała elektryczne modele IONIQ 5 i IONIQ 6 marki Hyundai, luksusowego sedana Electrified G80 marki Genesis, a także Hyundaia STARGAZER X MPV, odmianę ubiegłorocznego „Indonezyjskiego Samochodu Roku”, aby pasowały one do wizji Busan dotyczącej zrównoważonej Światowej Wystawy.
Aby stworzyć 23 samochody artystyczne na Szczyt ASEAN, Grupa nawiązała współpracę z wiodącym koreańskim artystą graffiti, znanym jako „JAY FLOW”, który działa artystycznie w Korei i za granicą od 2000 roku i przyczynił się do popularyzacji nurtu tzw. K-graffiti.

Samochody artystyczne są ozdobione jasnym, wesołym graffiti z przodu i po bokach karoserii, zawierającym obrazy i symbole przedstawiające Busan, takie jak most Gwangan i mewy, a także hasło „BUSAN jest gotowe”, aby przyciągnąć gości do miasta.


Grupa wykorzystywała samochody artystyczne w pobliżu miejsca szczytu ASEAN i wokół głównych atrakcji Dżakarty, aby promować Busan oraz opowiedzieć o przyjazności i atrakcyjności miasta turystom i mieszkańcom Dżakarty, a także czołowym osobistościom różnych krajów, uczestniczącym w szczycie.

Grupa wyświetliła także filmy promocyjne podkreślające wyjątkową atrakcyjność Busan. Pojawiły się także komunikaty wspierające jego starania o organizację Światowej Wystawy Expo 2030 na ponad 30 ekranach zainstalowanych przy bramkach przylotów i odlotów Terminalu 3 międzynarodowego lotniska Soekarno Hatta w Dżakarcie; do tego rozmieszczono około 20 billboardów zewnętrznych w pobliżu lotniska i na drogach dojazdowych do miasta oraz w głównych obszarach Dżakarty.

Do czasu wyboru gospodarza Światowej Wystawy 2030 pod koniec listopada, grupa planuje dołożyć wszelkich starań, aby stworzyć globalne wsparcie dla Busan poprzez wykorzystanie specjalnie zaprojektowanych samochodów artystycznych w największych miastach na całym świecie, w tym w Paryżu, gdzie mieści się Bureau International des Expositions (BIE).

W międzyczasie, Grupa prowadziła także działania związane ze wsparciem kandydatury Busan, przygotowując pojazdy opatrzone logo Busan World Expo i tekstem promocyjnym, podczas 172. Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowej Organizacji Wystawowej w Paryżu oraz podczas Forum w Davos, w Szwajcarii.

Grupa wsparła także transport delegacji BIE, która odwiedziła Busan w kwietniu, wykorzystując model Genesis Electrified G80 oklejony w oficjalne logo Busan World Expo, aby podkreślić propozycję miasta dotyczącą stworzenia wystawy neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, wykorzystując technologię przyjazną dla środowiska.

Grupa aktywnie angażuje się także w działania w sferze cyfrowej, publikując dotychczas ponad 80 treści, w tym krótkie filmy i aktualności z infografikami przeznaczone do mediów społecznościowych i ekranów urządzeń mobilnych, promujące Busan jako najlepsze miasto do organizacji Światowej Wystawy Expo 2030.

Dwie serie filmów promocyjnych dotyczących Wystawy Światowej w Busan, wyprodukowane przez Grupę wspólnie z obywatelami Busan i obcokrajowcami w Korei, przekroczyły 100 milionów wyświetleń na całym świecie w ciągu trzech miesięcy od ich pierwszej publikacji w czerwcu, zdobywając globalne poparcie dla kandydatury miasta Busan.

Źródło: www.hyundai.pl