Autor Wątek: Dziwne dźwięki  (Przeczytany 866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomky

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Dziwne dźwięki
« dnia: 23 Wrzesień 2023, 00:00:23 »
Jeżdząc autem od czasu do czasu słychać dzwięk jak bym złapał kapcia. Po raz pierwszy usłyszałem go zjeżdzając ze stromej górki chyba z lekkto wciśniętym hamulcu. Zatrzymałem się japcia nue było ruszyłem dzwięk zniknął. Autem na codzień jeździ żona i problem się powtarza. Co to może być: klocki tarcze, coś innego?

Offline miro

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: Dziwne dźwięki
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Wrzesień 2023, 16:40:46 »
A jaki przebieg? U mnie przy 180 tys. zakwalifikowane oba łożyska kół przednich do wymiany (chyba na gwarancji, okaże się), w początkowej fazie również był taki odgłos jakby złapał kapcia. Po 3-4 tygodniach nasilało się i nie dało się tego pomylić z czymś innym (wzrastająca głośność powyżej 70 km/h).

Offline Tomky

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Dziwne dźwięki
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Wrzesień 2023, 17:26:39 »
A jaki przebieg? U mnie przy 180 tys. zakwalifikowane oba łożyska kół przednich do wymiany (chyba na gwarancji, okaże się), w początkowej fazie również był taki odgłos jakby złapał kapcia. Po 3-4 tygodniach nasilało się i nie dało się tego pomylić z czymś innym (wzrastająca głośność powyżej 70 km/h).
125tys 2019 nadal na gwarancji.
Jak to załatwiałeś w serwisie?

Offline miro

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: Dziwne dźwięki
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrzesień 2023, 18:24:59 »
W moim przypadku nie było wątpliwości, że to łożyska, przejechał się mechanik i potwierdził. Pracownik serwisu mówił  mi, że postarają się to zrobić na gwarancji (auto ma ponad 4 lata), w poniedziałek się potwierdzi. Jak zrobią, to poinformuję.

Offline Tomky

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Dziwne dźwięki
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Wrzesień 2023, 23:17:31 »
W moim przypadku nie było wątpliwości, że to łożyska, przejechał się mechanik i potwierdził. Pracownik serwisu mówił  mi, że postarają się to zrobić na gwarancji (auto ma ponad 4 lata), w poniedziałek się potwierdzi. Jak zrobią, to poinformuję.
U mnie narazie idgłos słyszany incydentalnie. W poniedziałek pojadę i pogadam w ASO.