Autor Wątek: Problem z odpaleniem po dłuższym postoju przy niskim stanie paliwa  (Przeczytany 956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline daru007

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Witam. Moje auto to I30, 2009 r. 1.4 benzyna. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Po dłuższym postoju po nocy auto odpala za 3 lub 4 razem i śmierdzi paliwem , silnik pracuje nierówno , są problemy z przyspieszaniem, dusi go. Po przejechaniu ok 300 do 400 m wszystko jest już ok. Gdy odpalam auto po krótkim postoju problemu nie ma. Problem nasila się jeśli w baku zostaje ok 1/4 paliwa. Jak jest pełny bak, odpala od strzała. Próbowałem po nocy przed uruchomieniem włączyć zapłon 3 razy zanim odpalę auto , pompa niby pracuje bo ja słychać. Wymieniłem świece jakieś 14 000 km temu. Rozrusznik i Aku są nowe. Sonda lambda wymieniona.  Obstawiam pompę ale dlaczego po uruchomieniu i przejechaniu tak krótkiego odcinka problemu nie ma ? Tak samo po krótkim postoju.

piejar

  • Gość
Odp: Problem z odpaleniem po dłuższym postoju przy niskim stanie paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Wrzesień 2023, 06:28:28 »
Jeden z odcinków "naprawy nie do naprawy" - nieszczelny zawór odcinania/odpuszczania oparów z baku. Chyba to był citroen C2. Tam właśnie usterka była zależna od poziomu paliwa bo jakoś inaczej ciśnienia siemukladaly..Delikatna nieszczelność zakłócała stosunek powietrza i paliwa przy rozruchu..Jak się zagrzał było ok.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2023, 06:38:38 przez piejar »

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Odp: Problem z odpaleniem po dłuższym postoju przy niskim stanie paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Wrzesień 2023, 02:25:55 »
Ja też mam podobnie, staram się mieć benzyny od 1/4 baku wzwyż przy korzystaniu z LPG.

Offline daru007

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Problem z odpaleniem po dłuższym postoju przy niskim stanie paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrzesień 2023, 10:18:34 »
Ja też mam podobnie, staram się mieć benzyny od 1/4 baku wzwyż przy korzystaniu z LPG.


Czy próbowałeś naprawiać, wymieniać jakieś podzespoły?

piejar

  • Gość
Odp: Problem z odpaleniem po dłuższym postoju przy niskim stanie paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Wrzesień 2023, 11:07:25 »
Sprawdźcie to co wam napisałem. Zaworek odpowietrzania baku.

:-\
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2023, 11:12:43 przez piejar »

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Odp: Problem z odpaleniem po dłuższym postoju przy niskim stanie paliwa
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Wrzesień 2023, 09:27:19 »
Ale gdzie znajdę w i30 ten zaworek odpowietrzania baku?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Odp: Problem z odpaleniem po dłuższym postoju przy niskim stanie paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Wrzesień 2023, 12:25:13 »
Ja też mam podobnie, staram się mieć benzyny od 1/4 baku wzwyż przy korzystaniu z LPG.
Odkręć sobie pompę paliwa skoro nie chce zapalać. U mnie w getzie tak się zrobiło od razu. Zapalał dopiero jak długo kręciłem i łapał na ciepłym na gazie. Potem wystarczyło polać benzyny na filtr i zapalał od razu.
Wymieniłem pompę paliwa i sitko. W pompie pewnie już była wymieniana brakowało uszczelki na łączeniu obudowy pompy z pływakiem plus jedna ta u gór była zgnieciona. Po wymianie pompy i dołożeniu uszczelek własnoręcznie zrobionych śmiga i zpala jak nowy.

Offline daru007

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Problem z odpaleniem po dłuższym postoju przy niskim stanie paliwa
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Wrzesień 2023, 22:23:08 »
Odkręć sobie pompę paliwa skoro nie chce zapalać. U mnie w getzie tak się zrobiło od razu. Zapalał dopiero jak długo kręciłem i łapał na ciepłym na gazie. Potem wystarczyło polać benzyny na filtr i zapalał od razu.
Wymieniłem pompę paliwa i sitko. W pompie pewnie już była wymieniana brakowało uszczelki na łączeniu obudowy pompy z pływakiem plus jedna ta u gór była zgnieciona. Po wymianie pompy i dołożeniu uszczelek własnoręcznie zrobionych śmiga i zpala jak nowy.
Ale też miałeś problem jak paliwa było mało a jak zatankowny na full to palił od strzała?

Offline daru007

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Problem z odpaleniem po dłuższym postoju przy niskim stanie paliwa
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Wrzesień 2023, 22:29:26 »
Sprawdźcie to co wam napisałem. Zaworek odpowietrzania baku.

:-\
Dziś mechanik mówi że sprawdził zaworek i że komputer pokazuje że działa poprawnie. Poprzedni właściciel twierdzi że problem pojawił się po wymianie baku.

piejar

  • Gość
Odp: Problem z odpaleniem po dłuższym postoju przy niskim stanie paliwa
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Wrzesień 2023, 22:50:43 »
Nie jest ważne co pokazuje komputer tylko czy zaworek jest szczelny. Nie może przepuszczać fałszywego powietrza z baku.