Autor Wątek: [Santa Fe CM] Uszkodzony BSM??? centralny zamek wariuje.  (Przeczytany 1424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline artic74

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Uszkodzony BSM??? centralny zamek wariuje.
« dnia: 21 Wrzesień 2023, 18:16:54 »
Witam forumowiczów,
Na wstępie opiszę nowy problem w santku. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że pomimo zamknięcia z pilota centralnego zamka tylne drzwi od strony pasażera pozostają otwarte. Poczytałem trochę i stwierdziłem, że to wina uszkodzenia siłownika zamka drzwi, który nie ma siły zamknąć po otrzymaniu sygnału (widać, że ma ochotę ale nie zamyka).  Po jakimś czasie zauważyłem, że czasem nie zamykają się drzwi tylne czasem przednie po prawej stronie  czasem obydwa naraz czasem było ok.(jak w loterii) Poruszałem najpierw przewodami w drzwiach nic nie pomogło. Podjąłem się demontażu drzwi żeby zobaczyć co się tam dzieje. I tu małe zdziwienie. W trakcie demontażu usłyszałem, że czasem w zamku klapy bagażnika słychać stuknięcia wskazujące na podawanie sygnału do jego otwarcia (raz po raz a potem cisza).
Proszę o pomoc bo to wskazuję, że gdzieś jest zwarcie ale gdzie? Możliwe, że to BCM wariuje)
Czy jak kupię drugi z takim samy numerem seryjnym to nie będę musiał nic kodować>
Proszę o pomoc.

Offline artic74

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Odp: Uszkodzony BSM??? centralny zamek wariuje.
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Wrzesień 2023, 17:45:08 »
Celem uzupełnienia, dziś podjąłem się próbę wymiany BCM, który zamówiłem z identycznym kodem na obudowie. Niestety po podłączeniu nowego centralny wogóle nie reaguje. Proszę o pomoc.
Przy okazji zamiany modułu na stary zauważyłem, że przednie drzwi pasażera również nie reagują na otwieranie i zamykanie zarówno z pilota jak i z przycisku do zamykania umieszczonym na drzwiach kierowcy.

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Uszkodzony BSM??? centralny zamek wariuje.
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Wrzesień 2023, 19:47:47 »
Po podłączeniu nowego nie działało centralne zamykanie - nie mylić z zamykaniem z pilot, pytam o to czy zamykając kluczykiem drzwi kierowcy reszta drzwi zamyka się automatycznie? Tak samo w przypadku otwierania? Zamykanie z pilota wiadomo, że nie zadziała, bo trzeba przyuczyć pilot do wymienionego BCM.

Offline artic74

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Odp: Uszkodzony BSM??? centralny zamek wariuje.
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Wrzesień 2023, 22:04:24 »
Z kluczyka zamykało się ale też bez tamtych drzwi bodajże

Offline artic74

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Odp: Uszkodzony BSM??? centralny zamek wariuje.
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Wrzesień 2023, 18:19:09 »
Dziś sprawdzałem jeszcze raz obydwoje drzwi po stronie pasażera nie reagują. Rozebrałem boczek tylnych prawychvdrzwi ale nie wiem jak zdjąć tą blachę żeby czegoś nie urwać bo chciałem dostać się do sterownika zamka. dodatkowo jak zamykam z przycisku na drzwiach kierowcy to zamyka ale już nie otwiera żadnych drzwi choć słychać zamek ale tylnej klapy.

Offline artic74

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Odp: Uszkodzony BSM??? centralny zamek wariuje.
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Wrzesień 2023, 19:45:17 »
Najlepsze jest to, że z przycisku zamyka ale już nie otwiera.
Może ktoś mni naprowadzić co może być przyczyną?

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Uszkodzony BSM??? centralny zamek wariuje.
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Wrzesień 2023, 21:09:32 »
Powiedz jeszcze - bo to podstawowe sprawdzenie - czy jak otwierasz drzwi to zapala się wewnętrzna lampka? I zaświeca się poprawnie informacja o otwartych drzwiach? W ten sposób możesz sprawdzić czy poprawnie działają czujniki otwarcia drzwi - o ile ich działanie nie jest losowe…
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień 2023, 21:12:23 przez ...kuba... »

Offline artic74

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Odp: Uszkodzony BSM??? centralny zamek wariuje.
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Wrzesień 2023, 21:29:43 »
Faktycznie zauważyłem, że od jakiegoś czasu nie zapala mi się światło w kabinie po otwarciu, a co do wyświetlacza który pokazuje otwarcie drzwi to zwrócę jutro uwagę ale wydaje mi się że działa normalnie.

Offline artic74

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Odp: Uszkodzony BSM??? centralny zamek wariuje.
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Wrzesień 2023, 05:52:51 »
Czujniki otwarcia drzwi działają normalnie i wyświetlają które są otwarte.

Offline artic74

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Odp: Uszkodzony BSM??? centralny zamek wariuje.
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Wrzesień 2023, 18:31:52 »
Witam ponownie, światło na podsufitce również się zapal po otwarciu z pilota a po jakimś czasie gaśnie.
Czy ktoś może mnie naprowadzić co może być?

Offline artic74

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Odp: Uszkodzony BSM??? centralny zamek wariuje.
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Październik 2023, 20:16:14 »
A może ktoś podpowie gdzie znajdę jakąś instrukcję jak się dostać do tego zamka drzwi, tzn jak zdjąć tą blachę która blokuje dostęp?

Offline wentyl1@onet.eu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Uszkodzony BSM??? centralny zamek wariuje.
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Październik 2023, 12:12:08 »
Witam. Jest film na youtube: https://youtu.be/Whu6mMq9Vnk?si=kumxPcf914MJi3IE.
Napisz proszę, czy to wystarczy czy jeszcze poszukać innego filmiku.
Pozdrawiam

Offline wentyl1@onet.eu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Uszkodzony BSM??? centralny zamek wariuje.
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Październik 2023, 12:17:32 »
Albo inaczej na youtube wpisać w wyszukiwarce" Hyundai Santa Fe door lock actuator replacemant", tu jest link do dobrego tutorialu: https://youtu.be/QeWClp_qEe4?si=H_UA7hUS2WlZivEt.

Offline artic74

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Odp: Uszkodzony BSM??? centralny zamek wariuje.
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Listopad 2023, 16:11:51 »
Jeszcze raz serdeczne dzięki Wentyl1 za pomoc.
Super filmiki dzięki nim wymieniłem sterownik zamka drzwi w swoim aucie. Trwało to chwilę ale teraz działa. Wstawiłem cały nowy zamek z tym nierozbieralnym siłownikiem. Jedyny problem był z odkręcenim śrub klamki tak skorodowały że musiał pójść w ruch kątówka. Jedna się urwała a druga kręciła się w zaślepce drzwi.
No cóż grunt że działa.