Autor Wątek: Interwał wypalania DPF 1.4 CRDI  (Przeczytany 1163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz.kjs

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Interwał wypalania DPF 1.4 CRDI
« dnia: 10 Wrzesień 2023, 20:39:30 »
Pytanie do osób robiących doktoraty z dpf. Co jaki czas przy obecnej aurze wypalają sie wam dpf? Ja zauważyłem ze co okolo 150km w cyklu mieszanym . 175kkm nalotu. Czy to nie za często?

Offline TomekZet

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Interwał wypalania DPF 1.4 CRDI
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień 2023, 21:21:29 »
Co prawda mam 1.6 ale trzeci rok z rzędu zauważam, że kiedy jest upalnie to interwał skraca się zauważalnie. U mnie ostatnio co 120-150km niezależnie czy to jest trasa czy miasto (zimą są to przebiegi nawet 600km). Auto ma zrobione 195kkm, przeszło właśnie czyszczenie DPF, jakie będą interwały po czyszczeniu będę mógł powiedzieć pewnie za około miesiąc lub dwa.

Offline TomekZet

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Interwał wypalania DPF 1.4 CRDI
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2023, 21:27:50 »
Auto przez ostatnie dwa lata robi trasy głównie w mieście. i z każdym rokiem zauważam, ze interwał wypalania skraca się bardzo szybko. jeszcze dwa lata temu latem było to 300-350km. Wypalania pilnuję, w roku może 2 razy zdarzało się przerwać proces.

Offline Robsson79

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: Interwał wypalania DPF 1.4 CRDI
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Wrzesień 2023, 18:48:53 »
Witam
W jakim programie sprawdzacie wypalanie DPF?

piejar

  • Gość
Odp: Interwał wypalania DPF 1.4 CRDI
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrzesień 2023, 19:18:25 »
Poszukaj na tym forum. Śledzić trzeba np..parametr post injection za pomocą zwykłego ELM I np torque lub car scanner

Offline Robsson79

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: Interwał wypalania DPF 1.4 CRDI
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrzesień 2023, 19:42:35 »
 Mam ELM i car scannera wchodzę na wszystkie czujniki i nie widzę tego parametru.  Możesz zrobić screen z zaznaczonym czujnikiem.

Offline Mariusz.kjs

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Interwał wypalania DPF 1.4 CRDI
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Wrzesień 2023, 20:00:04 »
Ja mam car scanner pro z wybranym profilem kia venga i czyta wszystkie interesujące mnie parametry. Akurat post injection oraz temperatura dpf pokrywala się z nie "zerową" wartościa spalania chwilowego stąd pewność ze odczytywane parametry to te właściwe. Profil to dokładnie kia venga yn 1.4/1.6 crdi. I co ciekawe akurat w moim przypadku odczyt parametrów następuje w kolejności uruchomienie silnika -> połaczenie elm. Inaczej nie czyta wszystkich parametrów.
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2023, 20:04:38 przez Mariusz.kjs »

piejar

  • Gość
Odp: Interwał wypalania DPF 1.4 CRDI
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Wrzesień 2023, 21:31:53 »
No to nieźle bo w D4EA (stary silnik VM Motori)  który jest praktycznie "nie czytaty" ja też czytam na tym profilu połączenia. Ale muszę spróbować tej kolejności. Ciekawe czy coś.wiecej się poczyta
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2023, 21:34:23 przez piejar »

Offline mechsio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Interwał wypalania DPF 1.4 CRDI
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Wrzesień 2023, 13:09:17 »
1.6 CRDI 160 kkm. Wypalanie DPF w lato co około 150km w zimie co około 350-400km. Do obserwacji nie trzeba żadnego programu. Wystarczy zerknąć na spalanie chwilowe (podawane paliwo również przy hamowaniu silnikiem), zmienia się też delikatnie dźwięk silnika i ogólnie czuć jak się zbiera z jedynki.

piejar

  • Gość
Odp: Interwał wypalania DPF 1.4 CRDI
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Wrzesień 2023, 21:11:54 »
Tak tak, ta metodą jest znana ale średnio wygodna. Pewnie jest to też kwestia przyzwyczajenia..

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1453
Odp: Interwał wypalania DPF 1.4 CRDI
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Wrzesień 2023, 22:44:49 »
Na ali i na allegro są zestawy czyli czujnik temperatury i wyświetlacz. Masz na bieżąco temperature pokazaną a jak wzrasta to wypalanie. Jedynie trzeba wspawać w obudowę dpf. Chyba lepiej zainwestowaćw takie coś niż zawsze myśleć czy wypala.

Offline Robsson79

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: Interwał wypalania DPF 1.4 CRDI
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Październik 2023, 21:20:19 »
czy tak powinno wyglądać cały proces wypalania: 1. zdjęcie początek wypalania; 2. koniec; 3. kolejne zasadzenie, wyszło, że wypalanie nastąpiło po przejechaniu 120 km. nie wiem czy tak jest cały czas. dopiero ogarniam car scanera. choć po tym co czytałem to trochę za szybko zasadza się DPF.

Offline Robsson79

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: Interwał wypalania DPF 1.4 CRDI
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Październik 2023, 09:29:34 »
czy tak powinno wyglądać cały proces wypalania: 1. zdjęcie początek wypalania; 2. koniec; 3. kolejne zasadzenie, wyszło, że wypalanie nastąpiło po przejechaniu 120 km. nie wiem czy tak jest cały czas. dopiero ogarniam car scanera. choć po tym co czytałem to trochę za szybko zasadza się DPF.

DPF zapchany!

piejar

  • Gość
Odp: Interwał wypalania DPF 1.4 CRDI
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Październik 2023, 10:45:41 »
Masz taki objaw że wypala do 6 gram i wskakuje na 12 - takie przypadki były opisywane na forum mojaceed i o ile pamiętam nie udało się na to znaleźć rozwiązania. Również przypadki wypalania co kilkadziesiąt kilometrów. Gisio pisał że to po prostu jest wykończony DPF. Niektórzy próbowali czyścić i na maszynie po czyszczeniu parametry cacy a wypalania dalej tak samo często. .iom zdaniem problem w tym że zapchanie DPF w Kią Hyundai jest liczone a nie mierzone. Moim zdaniem mogłaby pomóc inicjalizacja wyczyszczonego DPF jako nowego i może wtedy ECU zaczęłoby traktować taki DPF jako nowy i zaczęło y liczyć sadze jakoś po ludzku. Ja mam DPF w. Aucie z przebiegiem 260 kkm i wypala ki się rozsądnie z bardzo dużymi interwałami.

Offline TomekZet

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Interwał wypalania DPF 1.4 CRDI
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Październik 2023, 11:20:30 »
Ja wyczyściłem DPF. Kompem zainicjowali wymianę DPF. Interwał wypalania zwiększył się prawie trzykrotnie. Też mam wrażenie, że metoda liczenia jest tutaj stosowana, a nie faktycznego mierzenia sadzy, co może być bardzo mylące dla faktycznego stanu samego filtra.