Autor Wątek: Nie działa kamera cofania  (Przeczytany 1515 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 2579703

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Nie działa kamera cofania
« dnia: 08 Wrzesień 2023, 13:06:15 »
Witam. Posiadam Hyundaia ix35 z 2014r. Przed zakupem sprzedający poinformował mnie ze kamera cofania nie działa bo trzeba radio zaktualizować więc to zrobiłem. Po wrzuceniu wstecznego zero reakcji na radiu. Jakie najczestrze usterki kamerki? Jak najprościej się do niej dostać? Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi. Pozdrawiam.

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
Odp: Nie działa kamera cofania
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień 2023, 07:09:58 »
Witam
Trzeba zdemontować tapicerkę klapy bagażnika (4 wkręty) następnie zdemontować panel z oświetleniem tablicy rejestracyjnej (6 śrubek)
i znaleźć wtyczkę (jest zaizolowana)w odległości około 0,5 m od kamery która łączy kamerę z przewodem do radia . Dobrać kamerę
z odpowiednią wtyczką lub poprowadzić całość nowym przewodem do radia całe okablowanie jest w komplecie z kamerą.
U mnie nastąpiło naturalne zużycie kamery i udało się dobrać kamerę z odpowiednią wtyczką. Montaż w odwrotnej kolejności.
pozdrawiam

Offline 2579703

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Nie działa kamera cofania
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrzesień 2023, 17:20:09 »
Zamowilem nowa kamere o tych samych numerach i tez zero reakcji na radiu po wrzuceniu wstecznego. Gdzie jeszcze szukac przyczyn?

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
Odp: Nie działa kamera cofania
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Wrzesień 2023, 21:37:30 »
Wydaje mi się że pozostało sprawdzenie kabla od wtyczki na połączeniu z kamerą do radia , czujnik wstecznego (chyba że jest sprawny) oraz samo radio. Piszesz że zaktualizowałeś ustawienia radia czy polegało to na resecie  do ustawień fabrycznych ?
Swoją drogą czemu ustawień nie zaktualizował sprzedający a jest to najłatwiejszą czynnością .
Daje to do myślenia .

Pozdrawiam

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Nie działa kamera cofania
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrzesień 2023, 22:39:20 »
Jednak się wypowiem.. a sprawdziłęś w ogóle czy po wrzuceniu biegu wstecznego samochód dostaje tą informację z czujnika biegu wstecznego na skrzyni? - tzn czy w ogóle zaświecają się światła wsteczne w samochodzie?

Offline 2579703

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Nie działa kamera cofania
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Wrzesień 2023, 06:33:53 »
Radio zostało zaktualizowane przy okazji z wymiana oleju w skrzyni biegów w ASO. Wsteczny pali się wraz załączeniem czujników parkowania. Przewody przy kostce wydają się wporzadku. Jedyne co sam jestem wstanie sprawdzić to przelotka między klapa a buda.

Offline stryjek998

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: Nie działa kamera cofania
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Wrzesień 2023, 12:20:43 »
Zamowilem nowa kamere o tych samych numerach i tez zero reakcji na radiu po wrzuceniu wstecznego. Gdzie jeszcze szukac przyczyn?
[/quote

Też swego czasu mierzyłem się z tym problemem w swoim Hyundaiu IX 35 z 2010 roku  . Nic nie piszesz jakie masz radio ale domyślam się ,że na Androidzie .Robiłeś reset radia a często przyczyna jest w samym radiu i kwestia ustawienia w radiu samej kamerki . Aby wejść w ustawienia to potrzebujesz kod do tych ustawień (w moim 1234 ) i na pasku górnym szukasz Car Audio  i schodzisz niżej i masz ustawienia kamerki .Teraz nie wiem czy trzeba zaznaczyć enable czy disable i zatwierdzić ok . Nie jestem przy autku to bym musiał zerknąć jak mam w swoim .Po ustawieniu problem zniknął .A już myślałem ,że czeka mnie wymiana samej kamerki . Szerokości

Offline 2579703

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Nie działa kamera cofania
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Wrzesień 2023, 08:31:51 »
Posiadam takie radio jak ze zdjęcia. Model pewnie na etykiecie. Żadnych ustawień video nie posiada.

Offline stryjek998

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: Nie działa kamera cofania
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Wrzesień 2023, 10:26:08 »
Radio fabryczne i takie u siebie wcześniej miałem .Zmieniłem na Androida i tam są ustawienia aby ustawić obraz z kamery. Idź tropem jak koledzy wcześniej w swoich komentarzach piszą . Szerokości .