Autor Wątek: Drzwi , trzeba mocno popychać.  (Przeczytany 378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
Drzwi , trzeba mocno popychać.
« dnia: 06 Wrzesień 2023, 13:11:58 »
Witam. Mam do Was pytanie. Posiadam też i30 CW kombi z 2009. Wystarczy że w nich delikatnie popchnę drzwi i się zamykają. Podobnie w innych samochodach które mamy w zakładzie pracy. W tym nowym i30 1.5 DPI muszę czasami po 3 razy trzaskać aby się zamknęły bo robię to pewnie za delikatnie , jak w moim. Czy w waszych samochodach też trzeba mocniej je popchnąć ? użyć większej siły niż w innych samochodach ? Przy następnym serwisie poproszę ASO aby na to zwróciło uwagę.
Wczoraj też żona zadzwoniła do mnie , że silnik przy dodawania gazu szedł jak traktor na luzie był cicho. Gdy wróciła ze sklepu i ponownie go odpaliła działał jak zawsze, cichutko. W czym mógł być problem ? Samochód ma zrobione około 25 000.

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Odp: Drzwi , trzeba mocno popychać.
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Wrzesień 2023, 18:34:47 »
Co do drzwi zrób test - stojąc na zewnątrz trzymając cały czas pociągnięta klamkę spróbuj domykać drzwi i słuchaj czy nic nie szura/ociera jedyny opór jaki powinieneś czuć to dociskanie do uszczelek i nic nie powinno w zamku ani nigdzie ocierac i drzwi powinny dać się domknąć z lekkim oporem

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Drzwi , trzeba mocno popychać.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Wrzesień 2023, 17:32:48 »
Ja też mam właśnie 25 tys. przebiegu i praktycznie wszystkie drzwi domykają się z oporem, tzn. trzeba mocno popchnąć od zewnątrz, lub pociągnąć od środka, żeby je zamknąć. Pewnie póki wszystko jest nowe, a zwłaszcza uszczelki, to tak będzie ;)