Autor Wątek: kierunkowskazy podczas zamykania/otwierania auta działa jedna strona  (Przeczytany 1083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eweryst

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
witam
ostatnio w moim tuscu pojawił się problem z kierunkowskazami podczas zamykania i otwierania auta. albo mryga jedna strona albo wogóle. kierunki, awaryjne działają normlanie. co to może być? troszke to irytujace, gdyz nie wiem czy auto sie zamkneło czy nie

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: kierunkowskazy podczas zamykania/otwierania auta działa jedna strona
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrzesień 2023, 08:59:21 »
Jak znajduje się w nim taka skrzynka przekaźników to zaznaczony przekaźnik odpowiada za włączenie kierunkowskazów podczas zamykania/otwierania samochodu.

Offline eweryst

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: kierunkowskazy podczas zamykania/otwierania auta działa jedna strona
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Wrzesień 2023, 07:19:02 »
dzieki kolego, napisz proszę, to chodzi o skrzynke pod maską? druga sprawa poprawić luty czy szukać nowego ? moze masz symbol tego przekaznika ?

pozdrawiam

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: kierunkowskazy podczas zamykania/otwierania auta działa jedna strona
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Wrzesień 2023, 08:20:40 »
Przekaźnik w skrzynce przekaźników w przedziale pasażerskim, prselaznik R5, możesz go rozebrać przeczyscic miejsca styków - są oddzielne na lewą i prawą stronę, jak będzie widać zimne luty to do przelutowania. Później jak znajdę chwilę to postaram się podesłać oznaczenie numeru części przekaźnika, ale występuje częściej pod nazwą przekaźnik alarmu - nie mylić z przekaźnikiem centralnego zamka bo to inny przekaźnik.

Offline eweryst

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: kierunkowskazy podczas zamykania/otwierania auta działa jedna strona
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Wrzesień 2023, 05:51:16 »
dzieki :)
powiedz mi, dobiorę się do niego z boku jak zdejme klapkę? czy więcej gimnastyki nalezy się spodziewac ?

pozdrawiam

Offline eweryst

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: kierunkowskazy podczas zamykania/otwierania auta działa jedna strona
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Listopad 2023, 06:58:32 »
odgrzeje troszke kotleta, gdyż nie znalazłem jak dobrac sie do tego przekaznika. moze ktos podpowie jak wymienić przekaznik od kierunków ?